Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

00513 - Engine Speed Sensor / 00525 - Oxygen (Lambda) Sensor / 00668 - Supply Voltage Terminal 30


cenarius

Recommended Posts

Здравейте. 

 

Колата ми дава следните грешки: 


Address 01: Engine        Labels: 06A-906-019-AEH.lbl
   Part No: 06A 906 019 BT
   Component: 1.6l 2V/R4 SIMOS HS2856  
   Coding: 00001
   Shop #: WSC 31480  
   VCID: 76E38CBE520617F28A-4B00



4 Faults Found:
00525 - Oxygen (Lambda) Sensor (G39) 
            05-10 - Input Open - Intermittent
00668 - Supply Voltage Terminal 30 
            36-10 - Open Circuit - Intermittent
00513 - Engine Speed Sensor (G28) 
            27-10 - Implausible Signal - Intermittent
00525 - Oxygen (Lambda) Sensor (G39) 
            27-00 - Implausible Signal
Readiness: N/A

Снощи забелязах и че левият фар пак не ми работи. Предполагам 00668 може да е от там. Лятото изгасна десния, но след изваждане и слагане на бушона обратно тръгна. 

 

 

 

№1 Може ли съвет/линк как да поправя снопа от кабели, който влиза в самия фар -  в момента е с "изолирани" с черно ел. тиско. Някакъв съвет какво да търся за да оправя проблема с кабелите/бушона? 

 

№2 Как да разбера, че наистина имам проблем с 00513 - Engine Speed Sensor (G28) - какви проблеми трябва да има колата? Случайна загуба на мощност? Трудно палене на топъл двигател?  И ако да как се води тази част, за да знам какво да поръчам? 

 

№3 Същото като 2 и за lambda-та. 

 

 

Относно фаровете - 

така е при мен :)  Редактирано от cenarius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушката беше изгоряла. Но и изолир-нещото си беше "отишло" смених го и на двата фара. В момента имам два работещи фара. Лошото е че единият гумен "прашник" е паднал? Някъде, някога. Колата беше на няколко майстора откакто последно съм обръщал внимание на крушките. Ще си търся и гумена щуротия за фара явно :D Иска ми се да поправя кабелите да не да такива оголени, приемам всякакви съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламбдата я заеби, тя не ти работи откакто си я взел, моята също вече 3 та година е аут. Купи си датчика на хол на коляновия вал, трябва да е отгоре на камбаната на скоростите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=5&t=468834&hilit=00513

 

 

Ще поръчвам датчик и ще действам. Явно точно това ми е и проблема, където колата гасне внезапно. Това ми се е случвало точно няколко пъти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Нещо ми се бъгна VagCom-а и не можех да си прочета грешките.

Днес Пепино върза шкодата към неговия лаптоп и показа грешка само на ламдата. Thanks <3 

 

т.е. Проблемът там е отстранен. Загубата на мощност е далеч по-рядка, а колата почти не ми гасне :D

 

Още преди коледа смених Engine Speed Sensor-a. Предложиха ми два варианта - на Бош за 80лв и на Делфи за 35лв. След като вече дадох 1 торба пари за бензинова помпа на Бош, Кабели и бобина на Беру и свещи на NKG реших, че не е редно да глезя шкодата повече от мен и ѝ взех делфи сензор.

 

Като цяло работи. НО. Прилагам снимка на разликата в дължината на кабелите. Абсурдно. Въпреки всичко сензора си влиза в леглото и се хваща за буксата и си "живее" добре в двигателния отсег. 

 

Не бих препоръчал този вариант на никой обаче! Ако ще е евтин сензор, да се потърси вариант с дълъг кабел. В autopower има поне 10 модела. Просто от магазина, където аз пазарувам ми предложиха тези два.

https://imgur.com/a/EJktZ

 

Предстои закупуване на Lamdba Sensor и след това отстраняване на SRS проблемите. 

Редактирано от cenarius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По ред на номерата - какво значи почти не гасне ? Би трябвало сега да си върви ок.

За ламбда сондата , сега знам че всички ще ме оплюят, но не мисля че ти трябва да я сменяш. Първо е много скъпа нова, пък да не кажа че при тебе маи са 2. Аз си я взех 2ра ръка за 20лв заедно с колектора и двуцевката, НО старата и новата нямат развиване, много са запекли, това трябва да се развие с горелка. При мен е теснотия, пък при теб не знам. Според мен си оправи задния джам първо или просто я напукай с газ и се вози ... Да, може и да ти падне малко разхода и т.н и какво от това?

https://www.avtochastionline24.bg/vemo/2290883

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По ред на номерата - какво значи почти не гасне ? Би трябвало сега да си върви ок.

За ламбда сондата , сега знам че всички ще ме оплюят, но не мисля че ти трябва да я сменяш. Първо е много скъпа нова, пък да не кажа че при тебе маи са 2. Аз си я взех 2ра ръка за 20лв заедно с колектора и двуцевката, НО старата и новата нямат развиване, много са запекли, това трябва да се развие с горелка. При мен е теснотия, пък при теб не знам. Според мен си оправи задния джам първо или просто я напукай с газ и се вози ... Да, може и да ти падне малко разхода и т.н и какво от това?

https://www.avtochastionline24.bg/vemo/2290883

1) Все още ми гасне при тръгване. Като тотална загуба на мощност. Не знам дали е проблем в газовата/бензиновата уредба/дросела. 

1.1) Понякога си играе с оборотите. Уж след смяната на 200 неща трябваше да се оправи този проблем, но все още се получава от време на време.

 

То това, което го казваш останалото е общо взето вярно :D Затова и предните майстори са махнали крушката за check engine ... 

 

Преди прозореца ще оправя коланите и SRS лампата. 

 

п.п. От днес съм официално собственик на само една кола вече. Допреди месец имах 3 сега е само една. Продадох другите две.  Благодарности на Боре, прехвърлихме колата при него.

 

Истински послепис: Борето да благодари на Сашо, защото той ми прати телефона и ми каза прехвърли колата там :) Аз бих оставил купувачите да изберат къде, но момчетата бяха окей да отидем при него. 

 

 

едит: https://www.autopower.bg/%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B0-mobiletron-skoda-octavia-1u2-1.6-os-08p-g16940c67-i28692992.html

 

Виж каква "циганийка" продават за 66лв. Вчера на събора клубният майстор само ми каза "вземи си ламда, която ще ти свърши работа". Каквото и да означава това. 

Редактирано от cenarius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това което си написал ме навежда на 2 извода или изпарителя нещо се ебава , ако го прави само на газ , а на бензин си е ок , или датчика за детонации (knock sensor) , ако има такъв, се ебава и ти променя ъгъла на запалване и колата ти гасне.

 

А за това че си продал пицарията, мога само да се радвам , с здраве да си харчиш получения кеш, Боре е наш човек пичага , предполагам там всичко е било ток и жица ;)

 

п.с. мини да отпишеш пицарията от общината , да не ти начисляват данък!

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпарителя е на 30 000км да го е.. 140лв го платих :D Да се е гътнал за толкова време ли. Ще го водя на доктор. 

 

Тоз knock sensor за първи път го чувам. По ирония на съдбата днес пак ми изгасна - два пъти. Веднъж при потегляне и преминаване от 1ва на 2ра и изгасна... Докато бях на неутрална и втори път докато паркирах когато превключвах от 1ва на задна .. 

 

п.п. За ламда-та която пуснах линк нищо не каза :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам какво да кажа за ламбдата , тая е някаква универсалка боклук , откакто ти и аз си караме колите и на двамата не ни работи ламбдата , аз проблеми нямам , фелата си пали и върви като за формула 1, проблема ти е някъде по другите сензори, казах ти пробвай я на бензин...

 

Знам че за вас, газаджиите е смъртен грях да се кара на бензин, но все пак ... Аз има , няма 16 000 км карам на неприличното гориво ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето бензина го смятам като маслото :D 

Ако при смяна на масло налея една "туба" и не изкара до следващата смяна значи имам проблем  :crazy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.