Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с отоплението OCTAVIA 2 - 2005


georginn

Recommended Posts

Здравейте от известно време ми се шегува моторчето на парното. Спира да работи. Когато е на контакт си работи безупречно. Когато запаля веднъж работи, друг път не. Като усиля скоростта на пред последната веднага изключва. . Проверих инсталацията до управлението ( поизвестно като таралеж) всичко е ОК с волтажа. Мислех да не е някой датчик за температурата в купето, но дори да е няма да спира вентилатора тотално, а ще го намали до минимум. Къде и какво може да има по оперативната верига? Има ли реле което да командва допълнително знам ли? Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем моля за помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми прилича като да са му клеясали втулките и да претоварва инсталацията , защото има защита (не помня на самия мотор или на блока с резисторите).

В раздел "Сам се справих" има тема за почистане и смазване на мотора , погледни я и пробвай със смазване първо.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако си с климатроник има и шанс да са ти свършили четките.

При мен ту тръгваше ту не. Като ударя таблото отдолу и някой път тръгва. Свалих го, смазах го и уж се пооправи, но беше временно. Почистих и колектора с финна шкурка и с игличка му почистим каналите на колектора, но пак спираше когато си поиска. Отпоих четките и се оказа че са останали много малки и пружината не може хубаво да ги натиска и затова работи когато си иска. Четките са медно графитни и много трудно се намират ако не се лъжа бяха 9×9мм и да дълги около 20мм. Ако не ги намериш тука при нас един човек си е поръчал много бройки и ги продава по 15лв комплекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.