Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Активиране Emergency brake warning signals


turbobiit

Recommended Posts

Здравейте колеги.По коледа си закупих VAG COM и както се очакваше прекарах цели два дни  в гаража с моите Октавии.То не бяха диагностики,триене на грешки(които между другото трябваше да са изтрити от майстора обслужвал колите),запознаване с възможностите на диагностичната програма и т.н.Бях си нахвърлил някой неща,прочетени тук и от други форуми,които да тествам и променя доколкото успея.Все пак съм човек,който за първи път вижда и пробва начина на работа на програмата.Затова ще питам някой работи.За тях има писано по форума,но темите или са стари или не много пълни и разводнени как какво се прави.Първото нещо което ме тормозише,бе че сирената на алармата не работи.Мислех,че е на безшумен режим но се оказа изгоряла(грешка номер 01134).Второто нещо беше добавения от мен РТС елемент дали му е успешен ремонта на резисторите(макар,че от скритото меню на климатроника видях,че работи).Третото нещо е не ми работи копчето за отваряне на багажника от дистанционното.Имаше писано от колега,че дръжката за отваряне  на багажника била ел бутон ,които гори и това е една от причините. .Не излезнаха някакви грешки за него,Някой да каже как да тествам въпросният проблем.Четвъртото нещо което си бях наумил е да направя премигванията на комфорт мигачите от 3 на 5 пъти.В тубата има подробно клипче как се прави,но на фейслифтова октавия 2,а мойта не е.Там дават 31 канал да се промени от 3 на 5,а на мен не ми излиза въобще такъв канал.Разходих се по всичките менюта в търсене къде да променя стойностаа и попаднах на Emergency brake warning signals.Това може ли да се активира за нашите коли?Искам и да попитам как се пуска и десния стоп за мъгла?Поста стана доста дълъг,а и можеби трябваше да го публикувам във всеки за всичко,но ако сметнат модераторите,че е за там могат да я преместят.Ще имам още доста въпроси за в бъдеще,някой можеби задавани многократно за което моля да ме извините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

И аз като теб мислех, че не ми е активиран бутона за отваряне на багажника, но се оказа, че трябва да се задържи малко по-дълго за да се отвори (ако не си го пробвал вече). Ще следя темата, че и аз имам някой идей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За крушката за мъгла имаш ли крушка там където трябва да е? Ако нямаш само слагаш крушка и виж дали има кабел (би трябвало да има), виж дали не е затапена и дупката където трябва да влезе.

И това Emergency brake warning signals- предполагам че е аварийните да мигат при екстремно спиране, от коя година почва да се "монтира" в колите. Иска ми се и аз някак да го направя за окти 2003-та

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кога се монтира в колите незнам.Има го като опция в биитовете на централ електрика.Дадох му отметка,но за проба дали действително е активирано не остана време.Заиграх се с %

на светене на DRL и кой стандарт да избера,задните габарити как да светят и на колко %,включването на задна със или без мигач да е,американски стил на предните габарити със или без него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

 

триене на грешки(които между другото трябваше да са изтрити от майстора обслужвал колите)

Не така с лека ръка. Той може и да ги е изтрил, но сега пак да има грешки. Ако постоянно има проблем, то дори и да изтриеш грешката след малко пак ще се появи. Но имай едно на ум. Аз лично първо си ги записвам във файл всичките и тогава трия ако преценя.

 

 

сирената на алармата не работи

Моята също не работи т.е. работеше, но спря. До колкото знам често срещан проблен. И да сложиш нова, пак ще изгори. Само като инфо да кажа че обикновено са 2 грешки - една че сирената е изгоряла и една за датчика в купето

 

 

да направя премигванията на комфорт мигачите от 3 на 5 пъти

И аз го искам това, но не може.

 

Emergency brake warning signals

Ммммм, не съм на 100% запознат, но имам някакъв спомен че стоповете примигват. Например движиш се бързо и биеш рязко силно и продължително спирачки. Ама в такива момент няма как да гледаш какво става отзад. Въждал съм го на практика на коли по улиците на София. В програмката има и опция output test (май така се казваше), не съм го пробвал, но на някои модули са ми го показвали - чистачки, мигачи и подобни.

 

как се пуска и десния стоп за мъгла

Не го прави. Левият е за коли с ляв волан. Десният е за коли с десен волан (обратно движение). Така трябва да работят. Иначе някои ги включват и към стоповете, но е още по-тъпо. То не ти ли видят едната подсилена светлина, няма да ти видят и двете. А и това го пускаш само в гъста мъгла. Я го пуснеш 2-3 пъти в годината, я не.

Редактирано от lllubo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.