Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 3 FL 1.8TSI - нов в клуба


plamenbv

Recommended Posts

18” може би наистина ще стои по-красиво. Иначе самата джанта е много джазова :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 94
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • plamenbv

    24

  • gdadov

    10

  • zloQQ

    9

  • srservice

    8

Най-много писали в темата

И споменатите от ТТодоров Rial Lugano ми допадат доста като алтернатива на турбините, но в БГ не ги намирам в размер 17". Не знам дали си заслужава да се занимавам с поръчка от чужбина и дали няма да излезе много по-солено? Иначе дори и сребристи, стоят доста добре - смятам, че и на Октавията ще тичат:

Qrial_lugano_3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И споменатите от ТТодоров Rial Lugano ми допадат доста като алтернатива на турбините, но в БГ не ги намирам в размер 17". Не знам дали си заслужава да се занимавам с поръчка от чужбина и дали няма да излезе много по-солено? Иначе дори и сребристи, стоят доста добре - смятам, че и на Октавията ще тичат:

 

 

Тези ми допадат доста повече от BBS-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отидох днес да измия колицата, че беше доста мръсна след магистралното возене днес. Тъкмо се боря с калта по задната броня и гледам - една черна гняс точно под светлоотразителя не ще да пада.. Загледах, пипнах и о, чудо! Някой некадърник пак се е изявил и ми е надрал бронята:

20180128_184009.jpg

 

Това ми се случи 3 пъти на предната кола - 2 пъти предната броня и веднъж задната, точно на същото място. И сега на Шкодата... :X Е кажете, какви са тези хора?! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неприятна работа.За съжаление е пълно с идиоти навсякъде.  :BangHead:

Редактирано от yancho71
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отидох днес да измия колицата, че беше доста мръсна след магистралното возене днес. Тъкмо се боря с калта по задната броня и гледам - една черна гняс точно под светлоотразителя не ще да пада.. Загледах, пипнах и о, чудо! Някой некадърник пак се е изявил и ми е надрал бронята:

20180128_184009.jpg

 

Това ми се случи 3 пъти на предната кола - 2 пъти предната броня и веднъж задната, точно на същото място. И сега на Шкодата... :X Е кажете, какви са тези хора?!

Пробва ли с нокът дали е вдлъбнато.Може да е от другия черното и тогава имаш шанс да го отстраниш.Ако е твойта броня под боята не е веднага черно/пластмаса.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е от другата броня - над светлоотразителя беше черното от другата броня, което свалих. Но отдолу е одрана боята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че пиша на колегата в темата но понеже стана дума за джанти та да питам за тези заслужават ли си?

https://m.olx.bg/ad/17-dzhanti-skoda-rs-octavia-superb-turbine-laurin-klement-ID6KHYT.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както по-нагоре (втория пост от предната страница), който го е писал Милен - оригиналните са 18". Т'ва са реплики. Просто да го имаш на ум! Всеки сам си преценява дали оригинални или афтърмеркет. Хубаво би било да е написан поне производителя, за да има човек представа и да си направи сметката...

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето какво се получава когато сложиш гуми с неподходящо ЕТ 

http://skodaclub.bg/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=54391

За Референция

http://skodaclub.bg/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=54395

 

ПП: поради причина, която не разбирам, не мога да ги постна като снимки, взети са от срещата в Пловдив. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някаква измама е туй - по-горе писаха, че турбин са само 18",а тези са 17.

 

Едит: опа, то вече писали, ама кой да чете.

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че пиша на колегата в темата но понеже стана дума за джанти та да питам за тези заслужават ли си?

https://m.olx.bg/ad/17-dzhanti-skoda-rs-octavia-superb-turbine-laurin-klement-ID6KHYT.html

 

Колега, както отбелязаха, тия са ментаци.. Дай да поръчаме задружно с теб по един комплект 17" Rial Lugano от BGGumi и ще имитираме турбините.. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах и изтрих коментара си .Познай защо.Чудя се дали съм на правилния избор да взема ментаци за 1000 красиви или оригинал за 1500-2000 грозни.Кои ще стоят по-добре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не са оригинални, няма да са читави! Говорим за едни и същи модели, нали...? Ако бяха читави, щеше да има повече данни, освен снимките в кашон. Производител, офсет, ала-бала...за гаранция - не бих чакал, но знае ли човек :) Все пак сме страната на "репликите" и кой ли не се опитва да ти бръкне в джоба и да се облажи за твоя сметка! Т'ва си е лично мнение де.

Има си читави производители на джанти, които имат страхотни модели. Търсене му е майката...и разбира се - финанси.

Аз за себе си съм намерил отговора - оригинални. До сега не са ме предали никога (а си карам доста колата къде ли не) и за т'ва залагам на тях. Плюс при мен е, че не съм запален по джантите и нямам проблем да са обикновени, стига да са VAG-ови.

Но, всеки сам си решава, дали да си купи такива, които се продават в дилъра или от реномирани и доказани производители. Или...такива, наричани с тази невероятна за мен дума - "реплики" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста си убедителен и сигурно прав.А знаеш ли защо оригиналните модели в някой размери ги няма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, убедителен съм, дрънци :)

Предполагам, че е фирмена политика някаква, кои джанти да ги има в дадени размери. Може би заради нивата на оборудване с които се предлагат серийно... Или от други съображения. А може и просто да е продуктово разнообразие. Не съм се замислял да си призная. Просто съм доволен от т.нар. оригинални джанти - нямам счупена до сега (да не чуе дявола!). А съм виждал строшени всякакви различни марки и модели. Разбира се и оригинални. Явно имам късмет. Но както писах - слава Богу не съм фен на дизайнерските и не ми пука как изглежда колата с 17” и с 16”. На първо място за мен е да са здрави. Ако са “джазови” - двойна радост :)

 

ПС

За конкретната обява от по-горе - ето малко инфо:

Производител - https://us.legeartis-wheels.com

Гаранция 1 година. В момента не са начини обаче. Т’ва ми отговориха :)

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че пиша на колегата в темата но понеже стана дума за джанти та да питам за тези заслужават ли си?

https://m.olx.bg/ad/17-dzhanti-skoda-rs-octavia-superb-turbine-laurin-klement-ID6KHYT.html

Много пъти е коментирано, че това са реплики. Ако си ок с това, купувай. Предполага се, че качеството няма да е както на оригиналните. Тези турбини оригинални под 18” ги няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отидох днес да измия колицата, че беше доста мръсна след магистралното возене днес. Тъкмо се боря с калта по задната броня и гледам - една черна гняс точно под светлоотразителя не ще да пада.. Загледах, пипнах и о, чудо! Някой некадърник пак се е изявил и ми е надрал бронята:

20180128_184009.jpg

 

Това ми се случи 3 пъти на предната кола - 2 пъти предната броня и веднъж задната, точно на същото място. И сега на Шкодата... :X Е кажете, какви са тези хора?! 

Моята е на 3 месеца и 6к км.

На първия месец някой я мина от лявата страна с ключ - по протежението на вратите.

Отзад на 5-та врата имам одрано, а от дясната страна имам 2-3 следи от отваряни със замах врати.

 

А де, какви хора са тия  :angry:. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, при купуването на джанти реплика имайте не едно, а две наум - качеството обикновено е МНОГО по-ниско. Аз съм карал с реплика на BBS RS 17`, кривяха се като макарони. Красиви бяха, но дотам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, какво ви е мнението за т.нар. "стъклен" протектор за купето (пример - ТУК)? Така по сминки изглежда добре, твърдят, че след нанасяне много по-трудно се задържа мръсотия и други гадости. Уж са японски тези препарати.. Според вас заслужава ли си едни 400 лева за обработка на цялата кола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този сервиз има много положителни отзиви и доволни клиенти. Според техни думи наистина се мият много лесно, цвета става по-лъскав и наситен.

За мен лично е безсмислено. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше и тук един колега с нов Супърб Л&К - беше го закарал да го обработят почти веднага след покупката и беше останал доволен. На нова кола (под определени километри) мисля доста голяма гаранция даваха като време. Но си иска и поддръжка. Не е само да я обработят и няколко години да блести.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си такъв  протектор на фаровете и определено съм доволен. Вече повече от 3 месеца съм с тях и за момента няма никакви следи . Най-вече фаровете са ми като нови .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.