Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Относно информация за нивото на температурата на охлаждащата течност


Stoycho

Recommended Posts

Здравейте! Нов съм във форума както и отскоро си закупих от автокъща Шкода Румстър 1.4 ТДИ 2007 г. На таблото нямам скала както на другите автомобели за да следя температурата на охлаждащата течност.Въпроса ми е има ли начин да се изкара на дисплея тази информация и откъде.Предполагам ,че въпроса ми е лаишки и би предизвикал смях у някои колеги .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

При мен също няма уред за измерване на температурата и за да мога да я следя си взех Bluetooth адаптер, който се свързва към OBD буксата на автомобила. Същият се свързва с телефона ми (има софтуер за android и windows) и така получавам информация за температура на двигателя в реално време, както и много друга информация.

 

P.S.: Честито за колицата и  със здраве да си я караш. :doubleup: 

Редактирано от galgal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам в ОЛХ се предлага, същото ли е?

https://www.olx.bg/i2/ad/ustroystvo-za-diagnostika-elm-327-obd2-obd-ll-bluetooth-version-v2-1-ID66W2k.html#:3639067840

И аз се замислих, също не си наблюдавам температурата и много други неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам в ОЛХ се предлага, същото ли е?

https://www.olx.bg/i2/ad/ustroystvo-za-diagnostika-elm-327-obd2-obd-ll-bluetooth-version-v2-1-ID66W2k.html#:3639067840

И аз се замислих, също не си наблюдавам температурата и много други неща.

същото е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При октавията ми от същите години натискаш заедно бутон ЕКОН и бутона за насочване на въздуха към стъклото. После с лявата врътка търсиш 19 канал със средната(за вентилатора 2ри) Това е начина на октавия да ти изписва на температурата на двигателя на екранчето за температура на климатроника. 

 

За фабия е сходно

 

за октавия

 

Това работи за много VW коли като и при доста по стари. Сигурно и при теб ще работи. 

Редактирано от corropt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам в ОЛХ се предлага, същото ли е?

https://www.olx.bg/i2/ad/ustroystvo-za-diagnostika-elm-327-obd2-obd-ll-bluetooth-version-v2-1-ID66W2k.html#:3639067840

И аз се замислих, също не си наблюдавам температурата и много други неща.

 

Моето е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефонът ми е с Андроид, какво приложение трябва да търся?

С obd2 elm327 излизат страшно много, безплатни и платени?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвал съм само няколко от безплатните приложения. Инсталираш, пробваш, деинсталираш... и така докато си харесаш някое. За андроид най-много ми допадна OBD Car Doctor.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Още един въпрос, как го ползвате?

Постоянно ли е включено или когато решите?

При мен не знам след поставянето, дали ще се затвори капака за нишата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Поръчах!

Моята Шкода е с доста спестена информация по таблото.

Дано е полезно и не развали нещо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.