Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Fabia R5 Edition


marinpetroff

Recommended Posts

Eто по-подробни снимки на R5 edition. Продажбите почват февруари тази година. Добре изглежда, макар и аз лично да критикувам избора им на двигател за тази модификация :nea:

http://www.auto.cz/skoda-fabia-edition-r5-limitka-na-oslavu-nejuspesnejsiho-roku-motorsportu-111813/foto?foto=0

skoda_fabia_r540_5a2fe32a885d5.jpgskoda_fabia_r523_5a2fe32a2b97d.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, поне да бяха сложили новия 1.5TSI, а те явно са имали изостанали 1.4 122 коня от Рапиди, та са решили да не ги пишат фира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е 122 , като мине през Пепино ще стане 160 , ама това DSG ми е малко смехотворно за RS ... но поне остава утехата , че след някоя и друга година ще пуснат пакета в супершкода и тогава няма да е толкоз лимитирана версия :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те джантите не са проблем, могат да се поръчат в черно, бяло или зелено.  Интересно ми е на каква цена ще се появи :fiu: При 122 коня, остава много далеч от сегашните хот-хечове, пък името R5 edition, уж загатва за нещо повече  :fool: Имам чувството, че VW си пазят пазара за новото Polo GTI, и видиш ли да не пак Шкода да им натрие носа :sorry: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали си прочел и това, че няма да има "много" бройки: 

 

A limited number of 1,300 cars will be available in Czech Republic, Germany, Belgium, Denmark, France, Island, Austria, Switzerland, Italy, Poland, Hungary, Netherlands, Luxemburg, Bulgaria, Slovenia, Slovakia, Sweden, Finland, Norway, Estonia and Latvia from February 2018 onwards.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакси много шаренийка ми идва. А, както е казал колега по горе, нищо специлно, грозно Монте Карло. С ремап от Revo всяка става 140 кончета, а джантите може всеки да си ги наака в цвят по желание срещу 200-300 лева. Друг е въпроса, ако цената му е много привлекателна, ама много привлекателна :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки може да наака всичко, но не може да стане една от 1300те. То и всеки може да си поръча Фабията със спортен салон, да боядиса в чеирно елементите и да сложи по един спойлер, но пак няма да стане Монте Карло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, срещу 2000ле става Монте Каро, даже и по-хубава защото няма да е с отвратителния червен салон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно...Пазариш си от Супершкода шпойлери, липове и джанти и стават нещата.

 

Аз за това моята като я поръчвах, исках да е точно този цвят, защото е опция само за "истинските" Фабии Монте Карло :)

 

За кармъзъ салона си много прав. Не знам защо чехите чак сега са пуснали опцията да можеш да избираш дали да идва с червен или черен салон ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки може да наака всичко, но не може да стане една от 1300те. То и всеки може да си поръча Фабията със спортен салон, да боядиса в чеирно елементите и да сложи по един спойлер, но пак няма да стане Монте Карло.

Е, може и да си прав. Ако си колекционер на Шкода, разбирам те. За такива, като мен, ползващи Шкода на този етап, е друга истината. Аз казах своята гледна точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста странни неща с поръчките, примерно на мен ми се наложи да си взема джантите отделно, тъй като се предлагали само за монте карло, а в самия каталог снимка на фабиа, която не е монте карло с въпросните джанти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грозна е.

Различна е ... и аз така казвах като излезе Фабия 3 , па сега си я карам и ми харесва .
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабия 3 не е грозна, тази е.

Цветовата гама е някак си клоунска. За рали автомобил е ОК, ама мен лично ще ме е срам да си я карам по улиците. Но пък това си е мое мнение. Аз харесвам изчистени и не крещящи коли, а и не само коли. Предпочитам вътрешната красота :D А на тази кола и "вътрешната красота" е само 125 к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колата вече е в продажба. При дилърите в Германия цената се върти около 39-40 000 лв. :D Някъде четох, че в Чехия се предлага за около 37 000 лв..

И за справка.. Новото Поло GTI с 2.0TSI, 200к.с и повече екстри е с цена 42 000 лв.

 

Толкова за цените.. Явно моделът наистина ще е за фенове, които купуват със сърце, не с разум :D Да се надяваме да се появи истинска Фабия RS от 3-то поколение.. или по скоро да го чакаме в 4-то..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност комбито не е сериино производство , а е направена за ВАГ събора във Вьортерзее (Австрия) ... колкото до цената на R5 - това си е колекционерска кола (който събира Шкоди в реален размер ще се радва) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.