Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за "кожен" волан


Typi_taratajki

Recommended Posts

За мен си обяснявам , че приемат за гаранционна замяна ако е изтрит повърхностния лаков слой ... всичко друго приемат за не/умишлено повредено както се опита вещотото лице да ме пусне по пързалката , когато обявих повредено уплътнение , но това друга тема.

Имат една папка със снимки, в която са указани видовете дефекти, които приемат и които не. Износването на горния слой и по ръбовете е в графа "да го духаш" :D Както и тези бразди, като при мен. Също и скъсани конци не приемат за гаранционен дефект. Само в два случая приемат гаранция, едното беше отлепена от основата "кожа", и на другата снимка имаше някакви набраздявания, но все едно под "кожата". Та това е.

Жалко за Петър, беше точен. И на мен ми направи впечатление, че му няма снимката по бюрата, а има един нов човек, не го бях виждал до сега. Ма реших, че е отпуск, или нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Октавия 1 съм склонен да приема, че е хубава кожата. Над 300К волана си е идеален! Не знам дали е била истинска кожа и всъщност не знам, какво значи “истинска” кожа :)

Лично аз се съмнявам, че в Шкода слагат телешка кожа или там, каквато се слага. Особено ако се съди по качеството преди-след. Някак на 15К да ми сменят по гаранция скоростния лист...не ми изглежда да е читава кожата, каквато и да е :) Ако се поръча допълнително - сигурно може

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и не се разбра как решихте, че воланите са от изкуствена кожа.? :)

Прочети спецификацията на колата и ще видиш , че малкия кожен пакет е с т.н. еко кожа (кожени изрезки пресовани и обработени да изглеждат истинска кожа) ... все едно да ти продадат талашит с буков фурнир за масивна букова врата :D ... както и да е , явно или аз съм минал метър с топката или по-евтините части са заменими , а по-скъпите не .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети спецификацията на колата и ще видиш , че малкия кожен пакет е с т.н. еко кожа (кожени изрезки пресовани и обработени да изглеждат истинска кожа) ... все едно да ти продадат талашит с буков фурнир за масивна букова врата :D ... както и да е , явно или аз съм минал метър с топката или по-евтините части са заменими , а по-скъпите не .

Принципно до колкото знам понятието "еко кожа" няма точно определение (масово хората го употребяват , когато говорят за изкуствена такава) това за което говориш в скобите определено не е изкуствено(щом е създадено от парчета истинска). Никъде в спецификацията на автомобила не пище, че малкият кожен пакет е с еко кожа. Даже в Супершкода оригиналният обикновен волан е представен, като облицован с "висококачествена кожа".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Восококачествена кожа може да срещнеш само в премиум марки ръчна изработка , а в конфекцията евтината и имитация ... най-простия пример - в Арт93 има колани от еко кожа , но пише "кожен колан" на цена около 25 лв. и колан от кожа за 80-100 лв. ... сети се кой е истинския.

Както писа и Велко (ZloQQ) на Л&К от 2000 е естествена , аз лично се съмнявам , че и на Супърб в момента влагат нещо естествено ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук не говорим за Напа примерно, а за обикновена кожа, която отдавна не е лукс :) Както казах въпросната облицовка на волана е представена, като "висококачествена кожа", никъде не се споменава да е изкуствена. Вече къде е истината ще мога да си отговоря на 100% утре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен нещата стоят така - на Рено Сценик 2003 с бежов салон воланът започна да се ожулва след 12 години и над 200 000 км. На Фабиа-та - след половин година.

Не ми е важно дали е телешки бокс или напа, просто не важи.

Вероятно като започне да ме дразни неистово ще го дам за претапициране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези волани, със дупките може и да са по истинска кожа, не знам. Но за мен, моят си е балатум, който имитира кожа. На шефа ми супърб 3 L&K няма нищо общо с моя волан, или на колегата със октавия 3. Та има различни мат'ряли, за различни модели и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам никаква разлика във воланите на Фабия 3, Октавия 3 и Супърб 3 Л&К. Всичките са от изкуствена кожа. Салонът на Субърб 3 Л&К също е от изкуствена кожа, но не съм чел някъде да има оплаквания. Моята Фабия е на 1,5 години и воланът е ОК. Октавията е на 92 000 км. и 4 години и воланът има някакви признаци на износване, но в рамките на нормалното за този пробег. Доколкото зная във ФВ Груп се избягва да се използва естествената кожа по екологични или по-скоро етични причини. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро по икономични. Всичко друго е бла-бла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На представянето на Карок-а, това на аутогефюл, журналуста спомена, че седалките са от истинска кожа и препиръчва заради това седалки от плат.

Може тази Фабия да е с кофти волан, може 100 други неща. Най-добре да се натиска за гаранцията. Тук няма с какво да се помгне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Воланите са консуматив :D Смяна с маслото и филтрите.

Аз 3-4 дни го мажа моя с ваксата за обувки и грапавините омекнаха, и не се усещат вече. Даже ми се струва, че стана по приятен на пипане и с по добро сцепление към ръцете.

Колкото до L&K на Супърб 3,салона не го знам какъв е, но волана определено не е балатум. В интернет може да се поръча волан с алкантара, та си мисля, че на Супърб може и да е такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаа, спортните волани са облицовани с изкуствена кожа.

 

 Според мен не само в Шкода са така. Освен в наистина премиум моделите всичко друго е с изкуственяк. 

 

То и на пипане си е като тънък лист хартия. В по-старите коли (преди 2005), кожения волан си беше наистина кожен и на пипане и визуално се виждаше "рисунъка" на кожата...Имал си Алфа, знаеш за какво говоря ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алкантарата хич не е вариант за волан в евридейка :)

Защо? Наистина не съм наясно с видовете кожи.

По принцип може да се поръча и за Фабия такъв с алкантара. Малко по скъп е от балатумките :) А моята не е евридейка, по скоро е уикенд и ваканционен автомобил :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Alcantara не е кожа, а търговското наименование на микрофибърен материал съставен от 68% полиестер и 32% полиуретан.

digitalundgrd, моят беше претапициран, така че не съм много наясно от фабричния :д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз, моят е кожен и за 18 000 се държи доста прилично. В смисъл - няма износвания. След смяната на маслото в ЕТ има една драскотина, която много ме издразни, но дори не съм 100% сигурен, че е от тях. Но е добре. А като цяло на старите ми коли доста ги изтърквах и колата се кара предимно градско. Много неприятно, че има такива случаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.