Към съдържанието

skodaclub.bg

Снимка

Октавия 1.9 ТДИ

• Влезте в профила си за да пишете
8 отговора на тази тема

#1 Гечо

Гечо

• Members

• 3 Мнения:
  • Населено място:Стара загора
  • Гараж:
    голф 4

Публикувано 13 януари 2018 - 15:26

Здравейте!!! Имам намерение да ставам собственик на шкода октавия. Вчера попаднах на една интересна обява https://www.cars.bg/offer/c2292789. До сега оглеждах  за по малко пари но тази ми грабна окото.Принципно търся октавия 1.9 тди 105к.с. след 2007г до 10000лв но тази е с рег. и ако наистина не е за обслужване според мен си заслужава.Точно  за тази година нищо несам чел и немога да намеря,гледам че е с нова визия отвън и отвътре.Ще можели мнение за този модел???Дали  е реална тази цена за тази година с рег. или просто човека иска да се отърве от нея заради нещо.Загледах други шкоди съшата година и за същите пари самоче без рег.

И още нещо ако може за съвер коя кола е по добрия вариант пасат 1.9 тди 105к.с. 2007г или шкодата?????

#2 santa123

santa123

• Pip
  • Возил се в Škoda

• Members

• 57 Мнения:
  • Населено място:Русе
  • Гараж:
    Škoda Octavia 2.0 TDI BKD

Публикувано 13 януари 2018 - 16:55

Седалките на са от тази кола и изобщо от Шкода. Нататък си прави изводите!

#3 zloQQ

zloQQ

• Без ранг

• Член на клуба

• 3347 Мнения:
  • Населено място:Over sea
  • Гараж:
    ŠKODA Octavia L&K 1.9 TDI AHF ŠKODA Octavia vRS 2.0 TDI CEGA

Публикувано 13 януари 2018 - 17:02

Колега, привет! Колата си е на 260К, нормално е цената да е надолу малко. Хубавото е, че е от тук и може да се провери историята ѝ. Аз лично предпочетох още една Шкода пред ФВ. Успех в избора!

#4 Izolini

Izolini

• Може да ремонтира Škoda

• Член на клуба

• 2072 Мнения:
  • Населено място:София
  • Гараж:
    ŠKODA Octavia 1.6 TDI 7DSG

Публикувано 13 януари 2018 - 17:34

В обявата некоректно е записано, че колата е с климатроник. С климатик с автоматично регулиране на температурата е, което е различно. Но пък има темпомат.
А относно седалките - като знам какви са седалките, които вървят с това ниво на оборудване, тези определено са много по-добри. Мисля, че са от Голф 5.

Този пост е редактиран от Izolini: 13 януари 2018 - 17:36

#5 Гечо

Гечо

• Members

• 3 Мнения:
  • Гараж:
    голф 4

Публикувано 13 януари 2018 - 18:20

Проблем ли е че е климатик а не климатроник? За седалките може би на човека да не са били удобни и затова ги е сменил!!! За тази година тези екстри как ви се виждат много или малко.Нещо по ходовата част да са проблемни.Най-много ме притеснява че ако е на реално 260хил. да не е почнал да прави проблеми съединителя.Ако я закарам в представителството какво ще ми струва за пълна диагностика? Ще могат ли да ми кажат какво положение е съединителя, ПДФ филтъра,дюзите? Този темпомат него е написал като екстра но дано да го има както казва колегата!!!

#6 Penata

Penata

• Pip
  • Возил се в Škoda

• Members

• 39 Мнения:
  • Населено място:Стара Загора
  • Гараж:
    Octavia 2 4x4 1.9 TDI 2007

Публикувано 13 януари 2018 - 18:34

Седалките са от ауди А3. Колата има темпомат и сензор за дъжд. С това N1 и нивото на оборудване най-вероятно е била служебен автомобил.

#7 pbanchev

pbanchev

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Members

• 187 Мнения:
  • Населено място:Велико Търново
  • Гараж:
    Skoda Octavia 1,8 TSI Elegance+ (2011)

Публикувано 13 януари 2018 - 20:14

На снимката със сервизната книжка, пробегът е 224000 км и то през 2016 г., на снимката с таблото са почти 259000, а в обявата са посочени 257000. Ако колата е обслужвана редовно (според предписанията на производителя), то последното обслужване трябва да се е случило на около 255000 (фиксиран / променлив интервал). Ако интервалът е фиксиран, трябва да е имало и едно на около 240000 км. И в двата случая - след 2016 г. При това положение, защо не е снимана сервизната книжка (или друг документ) с по-скорошно обслужване... :eusa_think:

#8 Гечо

Гечо

• Members

• 3 Мнения:
  • Гараж:
    голф 4

Публикувано 13 януари 2018 - 21:56

май май ще се откажа от тази кола.... търсенето продължава!!!

#9 pepi

pepi

• Веднъж карал Škoda

• Член на клуба

• 474 Мнения:

Публикувано 15 януари 2018 - 10:20

И аз да си дам моите 5 ст по темата. Тази кола е севлиевска и съвсем случайно съм я гледал,

Даже съм сядал в нея. Собственикът не ми е познат, даже не ми е и приятел.

Съседът се занимава с автодиагностика и му я бяха докарали, не си спомням с какво оплакване. Закачи компютъра и му звънна на човека да му каже, че и няма нищо, да идва да си я вземе. И аз бях там, даже като дойде го питах за седалките, защото като познавач и на мен ми направи това впечатление.  Каза ми, че оригиналните не са им били удобни и е сложил от Ауди. Но ги пазел у тях. Това беше преди 3-4 месеца по спомен.Колата е втора кола в семейството – жена му я кара. Километрите и са реални.

Даже тогава жена му ми каза, че мъжът и искал да я продава, а тя си я харесвала. Пак казвам – нямам нищо общо с тези хора. Като външно състояние доколкото помня беше добре – само задният капак не ми хареса как са го боядисвали. За мен лично колата е добра, доста реална особено за парите си.

Този пост е редактиран от pepi: 15 януари 2018 - 10:32

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни