Към съдържанието

skodaclub.bg

Снимка

Предназначение на част от сграда

• Влезте в профила си за да пишете
3 отговора на тази тема

#1 pbanchev

pbanchev

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Members

• 193 Мнения:
  • Населено място:Велико Търново
  • Гараж:
    Skoda Octavia 1,8 TSI Elegance+ (2011)

Публикувано 13 януари 2018 - 19:49

Колеги,

Имам имот в жилищна сграда с апартаменти, гаражи и магазини. Искам да разбера какво е предназначението на (обща) част от сградата, с която имотът ми граничи. В нотариалния акт на моя имот е посочено наименованието на тази част, което до голяма степен посочва и предназначението й, но не знам дали това е достатъчно, а искам да съм сигурен. Въпросът ми е, в кой документ мога да видя какво е предназначението на тази част, която ме интересува и къде да го търся - Община, Служба по вписванията, Агенция по кадастър...? (За да не ги обикалям всичките...) Домоуправителят не е вариант!

Благодаря!

#2 bat_ton4o

bat_ton4o

• Pip
  • Возил се в Škoda

• Members

• 28 Мнения:
  • Населено място:стара загора
  • Гараж:
    OCTAVIA 3 2.0CR

Публикувано 14 януари 2018 - 09:39

В общината според мен.Там ще обяснят какво е предназначението на общите части.Всички собственици в дадена сграда са съсобственици на общите части от нея и притежават определен процент от тях. 

#3 legaltk

legaltk

• Може да ремонтира Škoda

• Член на клуба

• 2149 Мнения:
  • Населено място:София
  • Гараж:
    Skoda Octavia 1 Tour AXR

Публикувано 14 януари 2018 - 10:22

В проекта в част Архитектура горе вдясно има таблица с обекти и помещения и тяхното предназначение.

#4 pbanchev

pbanchev

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Members

• 193 Мнения:
  • Населено място:Велико Търново
  • Гараж:
    Skoda Octavia 1,8 TSI Elegance+ (2011)

Публикувано 17 януари 2018 - 16:33

Документът е проекта на сградата, по-точно обяснителна записка (която е част от него). В нея (текстуално) е описано предназначението на всяка част от сградата. Получих достъп до документите чрез отдел "Устройство на територията" в Общината.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни