Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Щората на багажника не се прибира


Fab

Recommended Posts

Щората на комбито ми стана "мързелива" - като я освободя се прибира едва-едва и трябва да я побутвам, ако искам изобщо да се прибере. Някой има ли такива проблеми? Мисля да посетя ЕТ, но искам да разбера хроничен проблем ли е или куц късмет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се стопли ще се оправи ... в механизма има лепкава смазка , която в студа се спича и прибирането става бавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро, колега беше писал за същия приблем. Мисля, че беше със сивото Монте Карло. Беше ходил в ЕТ и му бяха казали, че според тях не е проблем т’ва. Под 4 градуса се прибирала бавно. Решението е - сваляш щората, 2-3 пръскания (по малко, не да изливаш спрея) с WD-40 в двата края където се навива щората, раздвижваш 10 пъти и монтираш обратно. При него всичко е ОК след тази “операция”. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей с WD40, че е някаква мушама тая щора, а този спрей е агресивен и да не я прецакаш. Аз моята я пръсках със силиконов спрей. Но внимавай, че като капне на самата щора и стои като петно. Което не е драма, аз намазах цялата щора с този спрей и стана супер. Просто те предупреждавам, да не се изненадаш.

Но не е само при теб, очевидно. А в ЕТ и да идеш, за тях "всичко е точно" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.