Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за Шкода Октавия G-tec


Niki_borisov

Recommended Posts

Здравейте. Нов съм в този форум. Искам да Ви попитам какво Ви е мнението за Октавия комби на метан? Обмислям покупка на нов автомобил и търся мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, колега! Добре дошъл! :)

 

Погледни ТАЗИ тема. Колегата ivo10000 е обяснил надолу какви са му впечатленията от неговата метанова Октавия, дори имаше и няколко снимки на багажника. Аз мнение не мога да изкажа, но ще цитирам един бакшиш - "ако таксито не е на метан, сметка няма!".. :D Ако гониш нисък разход за гориво и не ти пречи мааалко по-плиткият багажник (който дори и така е достатъчно голям), по-тежката задница и по-слабата динамика, смятам, че си заслужава.

 

Не знам дали 1.0TSI няма също да ти излезе икономична откъм гориво? Четох статии, в които доста хвалят икономията на тоя мотор, но от статия до живият живот има голяма разлика.

Редактирано от plamenbv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти. Четох я тази тема, но ми се иска малко по- от скоро мнения. Все пак са минали 3 години от последното :) . А й от ceed 1.6 crdi 90 кончета ( която е доста пъргава за мотора) да слезнана 1,00 TSI.Мисля, че 1,4 ТСИ метан 100 кончета ще е горе долу колкото вървежа на киата. С нея ми dava разход 6-7/100км. Работата ми е на 30км и доста ми папка дизел. Затова ми се ще да е на метан , говорих и с колеги ( карат други коли на ментан не шкода) и са много доволни от към разход на гориво( в пари ). Мисля да взема комби. Гледах размерите почти са еднакви.

Редактирано от Niki_borisov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти. Четох я тази тема, но ми се иска малко по- от скоро мнения. Все пак са минали 3 години от последното :) . А й от ceed 1.6 crdi 90 кончета ( която е доста пъргава за мотора) да слезнана 1,00 TSI.Мисля, че 1,4 ТСИ метан 100 кончета ще е горе долу колкото вървежа на киата. С нея ми dava разход 6-7/100км. Работата ми е на 30км и доста ми папка дизел. Затова ми се ще да е на метан , говорих и с колеги ( карат други коли на ментан не шкода) и са много доволни от към разход на гориво( в пари ). Мисля да взема комби. Гледах размерите почти са еднакви.

Преди години карах i30 1.6 Crdi 128hp и ceed 115hp, и разхода им не беше много като за дизел, сравнявайки с Фабия 1.9 PD/Октавия 2.0 PD. Допускам че може да свалиш поне 1л на 100км при съвременните CR на Шкода. На Ceed-a проблема беше че е с 5 скоростна кутия, и за да върви добре кутията е сметната на високи обороти.i30 беше пък с нова 6 скоростна кутия на Хюндай и за да върви искаше натискане. То това им е проблем на корейците, двигателите им са остаряла концепция (познати карат Туксон дизел, същия проблем, плащаш дизелов мотор а харчи като бензин).

За 1.0 TSI само хубави неща мога да кажа, карам Сеат Ибиза от време на време (градската семейна кола) и се държи добре.Извън градско с нормално натискане 6.5 харчи (130 магистрала, 100—110 междуградско където може, София-Плевен-Габрово) градско София 8л,предполагам като се разработи ще падне малко (на 7000км е в момента, DSG 7).

С метана има други грижи, повече ремонти на окачване и спирачки, двигателя работи на по-натоварен режим поради теглото на бутилките, това по сведения на таксиметраджий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като показатели 1.0 TSI и 1.4 G-Tec са 1:1 (даже 1.0 TSI на числа е по-пъргав и бърз). За вървежа - ще разбереш едва, когато тестваш конкретната кола. Иначе колегата по-горе е прав, че при метана си има определени особености.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Еура Тек имат тестова кола на метан. Аз карах 1.4 TSI и непосредствено след това 1.4 TSI CNG. Разлика във вървенето имаше, но сякаш не беше осезаема. За по-спокойни водачи, за които разходът на километър е важен мисля, че е много добър избор. Аз, който карам около и под 10 000 км на година реших, че това няма да ми е толкова важно.

 

По време на теста CNG-то даде разход от 8кг метан/100км, като за 4-те километра тест поне 3 пъти газта беше до долу за да усетя колко дърпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е много хубаво, че имат метанова за тест, ще се радвам да я пробвам, аз за година минавам не по- малко от 17-18 000 км и мисля. че ще се усеща икономията от метана.Последните 2 години от както започнах работа започнах 20 000 да си ги правя на година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Еура Тек имат тестова кола на метан. Аз карах 1.4 TSI и непосредствено след това 1.4 TSI CNG. Разлика във вървенето имаше, но сякаш не беше осезаема. За по-спокойни водачи, за които разходът на километър е важен мисля, че е много добър избор. Аз, който карам около и под 10 000 км на година реших, че това няма да ми е толкова важно.

 

По време на теста CNG-то даде разход от 8кг метан/100км, като за 4-те километра тест поне 3 пъти газта беше до долу за да усетя колко дърпа.

Въобще няма разлика , само 2 секунди до 100, а нагоре да не говорим ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е! По технически данни наистина е значително по-слаба (дори и от 1.0 TSI), но по време на нормалното градско шофиране, пак казвам, че разликата не беше драматична.

 

И отново, аз не бих направил този компромис, защото не карам много. НО, ако навърташ по 20-30 или повече хил км на година, при разход около 5-6лв/100км извънградско си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер. Днес бях в Шкода и карах октавия на метан, по мнения във форуите леко бях с негативно настороение, но след 10 км тест драйв останах много доволен и определено това ще е колата. Даже ми се стори по- пъргава и от моя ceed. Имах късмета да е и с ниво на оборудване вижън ( това което искам и аз ). Устройва ме на 100% като пъргавина и движение.

Редактирано от Niki_borisov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах благодря. Останаха малки подробности (в събота отивам да видя за одобрение за лизинг) и ще я поръчвам. Изчетох почти всички теми, но ще се радвам, ако изникнат нови въпроси за съвети :). В каталога на Октавия прочетох това и искам да Ви попитам добре ли е :Задно окачване - Съединително звено на оста/1.8 TSI; G-TEC; 4x4; многораменна ос с надлъжни и напречни звена, с торсионен стабилизатор? Ще се радвам ако има и други колеги с 1,4 G-tec ако има да споделят мнение. Много ме изненада колко широки и просторни са Окравиите в  сравнение с ceed-a е нещо огромно вътре и широко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден. Да Ви се похваля. Днес капарирах Октавия 1,4 TSi G-tec Пакет Visiov. Допълнителни екстри:

+ електрическо отваряне на капака на багажника

+ интериорно осветление в краката на пътниците отпред и отзад

+ интелигентен асистент за паркиране - предни и задни сензори за паркиране

+ Auto Light Assist - автоматично превключване на къси и дълги светлини

 + Full led задни светлини

+ Подргяване на дюзите на стъкломиячната уредба

+ KESY  - система за безключово отключване на автомобила и стартиране на двигателя и алармена система с обемни датчици

+ Независимо подгряване на купето с дистанционно управление

 Цвят - Сив кварц металик.

И започват най- трудните 90 работни дни в живота ми  :(

Редактирано от Niki_borisov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туй щото не си виждал мейпъл кафявото... :)

 

Ма нищо, поръчвайте сивото, аз ще съм с единственото комби в кафяво. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте. Днес ми се обадиха от Шкода и ме информираха,че датата за производство е 16та седмица т.е. 16-20 Април.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Добър вечер на Всички. Колата пристигна днес и подписахме всички догоори.Остава само регистрацията в кат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Здравейте. След дълго чакане вчера най- накрая я взех , след три мъчителни месеца чакане. За два дни изминати 500 км вече. Просто уникална кола. Много удобна, маневрена, пъргава, тиха при скорост 120-130 спокойно си говориш без да викаш, Led фаровете светят уникално яко и много хубаво осветяват пътя. От завода идва с пълни бутилки метан, което ме доста изненада. Ще се опитам да сложа ликнкове с малко снимки. Оставам на разположение за въпросо, ако някой му е любопитно. Ако някой колега от форума ме види ( главно района на София, Вакарел, Годеч) Ще се радвам да ме освири :D

 

http://www.img-share.eu/f/images/510/P_20180510_091652F7DkU3rbfEsj5f8XMmpu1525978315_sredna.jpg

http://www.img-share.eu/f/images/510/P_20180510_091634uQkdRngR9ezP6lLCYuXQ1525978313_sredna.jpg

http://www.img-share.eu/f/images/510/P_20180510_080048ub9omBop1Db2iGteI2qd1525978312_sredna.jpg

http://www.img-share.eu/f/images/510/P_20180510_080035biI0IPBfZc5ITTvXRjHj1525978310_sredna.jpg

http://www.img-share.eu/f/images/510/P_20180510_0800251jMd1V4JsUEVYNMtycZl1525978308_sredna.jpg

Редактирано от Niki_borisov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито.

 

Какъв е този цвят? Нещо ми зеленее, а, уж, няма такъв за октавия. Или е отражение от зеленината наоколо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.