Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

DSG смяна масло и гаранция


sentel

Recommended Posts

Здравейте,

 

Отдавна чета форума и имам желание да купя Октавия. Сега се и регистрирах. Все още се чудя дали да не е от магазина, но май не смея на този етап и съм харесал една, която все още е в гаранция. Проблемът е, че маслото на DSG-то e сменено за последно на 50К км., а сега автомобилът е на 120К.

Колата е минала пълен чек миналия месец и не са казали нищо за смяна.

Проблем ли ще е както за кутията, така и за гаранцията най-вече, ако се смени сега?

Да не би утре при проблем, недай си Боже с кутията, да ми откажат гаранционно обслужване с този мотив?

 

Някой попадал ли е в подобен казус?

 

Става въпрос за 2.0 ТДИ, 6 DSG.

 

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 степенните кутии са за предпочитане. Не знам на колко километра е препоръчително да се сменя маслото на кутията, но ако я взимаш колата, разпитай, за тези интервали и си го смени, за да ти е спокойно. Успех с покупката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DSG 6
На всеки 60 000 км се сменя масло, филтър, пробка, О пръстени.

Със сигурност трябва да е оригинално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...
На 19.01.2018 г. at 12:42, komitoff написа:

DSG 6
На всеки 60 000 км се сменя масло, филтър, пробка, О пръстени.

Със сигурност трябва да е оригинално.


Здравейте, а бихте ли споделили кое е оригиналното за О3, 2015, DSG 6, 150hp?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @p36ko0 - Оригиналното Масло за "DSG6" е с "OEM"-Номер: "G052182A2". При много Градско Шофиране е хубаво да се сменя на около 40.000 Километра. При много Извънградско може и на около 60.000 Километра.

 

П.П.

В момента имам за Продаване няколко кашона с точно такова масло. Ако имате интерес - дайте знак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря тъй като в ЕТ като попитах чисто информативно /бях при тях по друг повод/ и ми беше казано, че не било упоменато в книжката, защото било “специално”.

От тогава се чудя какво пък ще му е толкова тайното на това масло. 
 

(каква марка е? каква е цената за литър? и моля за потвърждение за това колко литра са нужни, май бяха 6л)

Редактирано от p36ko0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @p36ko0 - Ще ТИ изпратя Лично Съобщение след малко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък скъпи, по чужбина си е 30 евро 1л. само маслото, ОЕМ. Иначе и за 1/3 цена има някакви марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
На 26.07.2020 г. at 0:32, tuningmania написа:

До @p36ko0 - Ще ТИ изпратя Лично Съобщение след малко :)

има ли от маслото-цена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.