Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Каква навигация ползвате при пътуване в чужбина?


stanley

Recommended Posts

Привет.

Понеже ми предстои пътуване, което минава през няколко Балкански държави (Македония, Албания, Черна Гора, Босна, Хърватска и Сърбия) започнах да събирам информация за пътища, такси, винетки, застраховки и всичко останало. Прочетох пътеписите на колегите и доста се ориентирах за маршрута, валути, паркинги и т.н.

 

Това което ме интересува е с каква навигация пътуване в чужбина.

 

Аз лично имам Гармин Нуви 205 купен преди 7-8 години и винаги си пътувам с него. Разполагам с карта на Балканите от преди 3-4 години и до сега винаги съм бил супер доволен. Ползвал съм я предимно в България, Гърция и Румъния. Сега обаче се замислям дали не е време за нова карта, предвид развитието на пътната мрежа. От друга страна се замислям за приложение, което да ползвам на телефона заради бързите ъпдейти и съвременните благинки, като трафик информация например.

 

Та като обобщение на питането ми:

- Нова карта за Гармин-а и от къде (приемам вариантикакто за платени, така и за кракнати варианти, може и кракнато - платени, стига да са проверени и да работят)

- навигация за смартфон от типа на: Here maps, Maps me, Sygic, Google maps....

 

- и последно имате ли наблюдения как се справят с навигацията телефоните на Xiaomi и има ли разлика дали са с Android или с MIUI

 

Всяkакви мнения по темата са добре дошли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ID A

    6

  • stanley

    6

  • The Best Forman

    5

  • JORDITO

    5

Най-много писали в темата

Аз ползвам платената версия на Sygic и с нея съм пътувал в Гърция, Сърбия, Харватия и Словения без проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,

аз ползвам Sygic, много съм доволен от нея. По спомени струва около 50лв еднократно за Европа, след това не се плащат ъпдейтите (за другите контитенти не знам каква е цената, тъй като не ми се е налагало да пътувам с кола). Има си офлайн модул, предварително сваляш картите на държавите, през които минаваш и си ти. Освен това доста редовно се обновява, така че картите са актуални (ремонти, ограничения на скоростта и тн). Освен това като си смениш телефона някой ден, си прехвърляш и приложението с акаунта. 

Според мен се ориентира доста добре, преизчислява маршрутите бързо (естествено зависи и от телефона, на който си върви).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички навигации си вървят с акаунта от телефон на телефон. Ако е сиджик, по-добре сиджик кар, защото само тя се свързва към VW групата аудио системите и можеш да ползваш екрана на мултимедията, като Болеро при Шкода например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

- и последно имате ли наблюдения как се справят с навигацията телефоните на Xiaomi и има ли разлика дали са с Android или с MIUI

 

...

Здрасти.

Всъщност, те са с Android.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.

Всъщност, те са с Android.

Поздрави

Дам, изразил съм се неправилно. Всъшност и MIUI e Android. По-скоро ме интересуваше дали има някаква специфика с тази марка телефони, понеже в момента полвзам апарат на Престижио, който ми върши супер работа за разговори, чат и браузване, но от към навигация е трагедия. Всички телефони от този модел са с проблем с навигацията заради някакъв кофти чип. Но това не е важно, апарата е супер стабилен и надежден във всички други направления. Предвид факта, че се замислям за нов апарат ми се иска да се информирам предварително за разни недостатъци при новия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на Xiaomi-то съм с IGO, но честно казано след продължителна употреба, доста се нагрява. Може и да е от кейса да е впрочем. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iGo  на Huawei P9, оригинално, нямам наблюдения да се нагрява толкова много. Но там поне за Бг няма трафик все още, а за Европа е 20 лв./год където другаде го има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с XiaoMI и ползвам няколко навигации на него. Проблем имах в началото единствено с Google Maps (Google приложенията бяха инсталирани в последствие). Беше заради не до там добрата съвместимост на Google с тези телефони (за тези с оригинален китайски ROM). В последствие обаче и това се оправи... някак някак си, не съм се задълбочавал. Така че ако някой има някакви специфични проблеми с навигация на такъв телефон - нека ги сподели. Не за друго, да знам какво да очаквам :)

Мони, не е от кейса на телефона. И при мен наблюдавам доста греене. Не винаги обаче.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно заради такъв кофти GPS приемник прекратих опитите си с навигационни програми и заложих на Garmin ... пробелема не е навигирането по магистрали , макар че и там имах пролем с прехвалената Here , а в града ... там отклонението , което ми даваше телефона беше над 150 м. и като резултат колкото пъти се оставях на глупавата техника , толкова пъти се оправях по табели и хартиени карти .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах един учител, който ни водеше по планините, като ученици и той казваше, че: "Ден без изгубване е изгубен ден за туриста". Всъщност беше много опитен планински водач, с малко странно чувство за хумор.

 

Аз съм също много доволен от точността на Gаrmin. Единствено съм го забелязал, че на моменти се затруднява да изчисли маршрут, преминаващ през държавна граница. Ако маршрута е в рамките на една държава, няма грешка. Може би картите му не са напаснати както трябва, но и за това си има лек.

 

Някой да каже от къде намира / купува нови карти за Garmin? Моят е ограничен до 2GB допълнителна памет, което вероятно вече е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... в града ... там отклонението , което ми даваше телефона беше над 150 м.

 

Подобно доста голямо отклонение дава и Гармин-а (nuvi 2405) с последна карта. В сравнение с Колумбуса, който е доста точен (поне при мен), разликата в отклонението на Гармина е осезаема!

 

@Stanley: Имаш ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гармин.бг май ще ти свърши работа. Ако ще ъпдейтваш навито.

От мен още един глас за Sygic. Ползвам платената версия за цял свят и където и да съм карал - не съм имал спънки. Ползвам го на iOS. И си е обикновен Sygic. Не е версията за автомобил специално, защото колата ми не е с новите навигации и Skoda connect. А пък в други коли съм ползвал Car Play на Apple - с тяхната карта - пак не съм имал грижи. Sygic, както споменаха по-горе може да се ползва и off line, което е добре, особено в Сърбия (все още е дебела цифра там). А вече са пуснали и Real View Navigation - слагаш телефона на джама и избирайки тая опция (и тя е платена естествено), навигацията пуска камерата на телефона и те води в реално време поставяйки маршрута директно на пътя пред теб. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах Гармин.бг - карта на цяла Европа + Турция, Молдова и Укарйна - 177лв.

Карта на Балканите - няма.

Източна Европа (големите 5)- Полша, Чехия, Словакия, Унгария, Австрия, Словения, Хърватия - 78 лв - неми върши работа.

 

Купих вече подробна карта на Европа - хартиена - от Буктрейдинг за 5лв, ей така за всеки случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Устройството , което взех се води с доживотна актуализация ... за чужбина още не съм го пробвал , но в непозната за мен среда ме е водило точно до зададения адрес ... недостатък е , че намира Старбък , KFC и др. подобни големи вериги , но не знае в кой град , какви големи вериги хипермаркети има , а инак го хванах , че не са му най-добрите маршрутите (може и аз нещо да не съм конфигурирал правилно) ... Явка , някой ден ще трябва да даваш частни уроци :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а инак го хванах , че не са му най-добрите маршрутите (може и аз нещо да не съм конфигурирал правилно) ... Явка , някой ден ще трябва да даваш частни уроци :sorry:

 

Ако говориш за Гармин - да, определено Route planing/calculation-a му куца жестоко - на произволен принцип си изчислява по незнаен алгоритъм някакви уж оптимални маршрути тип "София - Перник, ама през Силистра" - и това го прави чат-пат, понякога си изчислява наистина най-оптималния маршрут, понякога каквото му хрумне. Играл съм си с какви ли не настройки и нищо не помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iGo  на Huawei P9, оригинално, нямам наблюдения да се нагрява толкова много. Но там поне за Бг няма трафик все още, а за Европа е 20 лв./год където другаде го има.

Sygic, срещу 50лв еднократно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ми се наложи си ползвам HereMaps на една вехта нокиийка 630 с уинбоуз.

+ на телефонската навигация е, че спестява едно устройство и че човек има навигация и когато не е в колата

+ на Here-то е, че всички карти са безплатни. Иначе се обновяват през към 3 месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Македония, Сърбия, Албания, Молдова и подобни, в които интернет трафика е за милионери, ползвам iGo, дори не знам коя версия е. Не е платен, свалял съм го от форума на Андроид.бг. Последно го ползвам на Xiaomi Mi Max Prime и нямам никакви проблеми с нагряване, мигане, падане на батерия или други такива. От моя гледна точка прави най-добрите маршрути, естествено трябва да си направиш добре настройките. Не е много оправен по отношение на времето за пристигане.

За другаде ползвам Google maps, но понякога той се обърква, не може да намери адрес и тогава пак пускам iGo.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с Here и я препоръчвам, никъде не ме е подвела за разлика от Google maps, която за мен е много неточна и объркваща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От мен също глас за Сайджик, но препоръчвам Трък версията, защото ползва картите на Навтек. Обикновената и Кар версии ползват карти на Телеатлас, които са по-непълни от тези на Навтек. Тази версия няма новите глезотии, но е стабилна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам HERE We Go. Обиколих цяла Европа с нея и не съм имал проблеми. Точна както и в офлайн режим, така и в онлайн. Единствената забележка която имам е, че за Македония не показва правилно ограничението на скороста. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се ровил много в настройки, но не били трябвало truck версиите да не са много ОК от гледна точка на изчисляване на маршрути за лек автомобил? Мисля си, че за камион ще бъдат спестени някои градски пътища, както и някои прелези, подлези и надлези...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.