Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Каква навигация ползвате при пътуване в чужбина?


stanley

Recommended Posts

Ползвам Sygic от години, на най-различни телефони. Както коментирахме в една друга тема - има си значение и устройството, по-евтините телефони са с доста по-слаби приемници и са неточни. От Sygic съм най-доволен, iGo нещо не ми хареса, пък и както някой спомена - загрява телефона от нея. Гугъл мапс пък е ужас, колкото пъти съм я ползвал, толкова пъти ме е бъркала. С Here също не успяхме да се разберем нещо, пък и доколкото помня май нямаше портретен режим, което адски много ме издразни.

 

Освен на мобифона имам и един Гармин с доживотно обновление на картите на Европа. Не си спомням точният модел, но е от уж по-читавите, и при сравненията, които съм правил със Sygic-a, не се справя добре. Особено като бързина - мудна работа, бавничък си е, но да речем, че това е от хардуера. Като навигиране се справя прилично, но е имало неточности в Германия, в Прага също ме обърка, а пък в Сърбия направо ме заби в едни села, дето само по филмите на ужасите ги има. Но пък за сметка на това е с много по-лесен интерфейс, съответно баща ми го ползва като тръгне за някъде, иначе на мобифона му е трудно да се оправя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ID A

    6

  • stanley

    6

  • The Best Forman

    5

  • JORDITO

    5

Най-много писали в темата

Глас за Igo - имам едно вехто prestigio на таблото. Преди да пътувам зад граница, качвам актуализирани карти и камери. Досега не ме е подвеждало. На телефона имам Here, също съм много доволен.

п.п. има и портретен режим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се още нещо, което е допълнителен плюс за сайджик спрямо айго (поне версията на айго, която съм тествал) - сайджик постояно показва ограничението и предупреждава ако го надвишиш, докато айго показва след като го надвишиш. Гугъл мапс не ми е показвала ограничения, за другите не знам. Навремето съм ползвал и копилот, не беше лоша, но интерфейсът някакси не ми допадна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иго също го показва посроянно. Който иска да си свали съответното приложение и да го тества. Кое да е приложение. Всички са с някакъв тест пвриод. Желателно е преди пътуване.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Можете да пробвате Maps.me , безплатна е в Google play, има доста карти, справя се много добре в офлайн режим. Тествал съм я в Пекин , Лас Вегас, Истанбул. Достатъчно информация като за безплатно приложение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз ще дам един глас за sygic, свалих го покрай тази тема, ползвах го 1 месец тестово с всички екстри, после  си закупих за 18 евро lifetime Europe+traffic. Приложението е много добро! Има офлайн карти с всякакви POI. Безплатната версия също върши работа, ама май нямаше глас...

До сега ползвах Garmin и безплатни карти които сам си правех от openstreetmap, но това определено е по-удобно, а и цената му е напълно разумна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Google maps и Sygic/free/, на huawei p10. Няма греене, мигане и с пълна батерия изкарва около 5-6ч с намален контраст. Предимството на Гугъла е трафик информацията и според мен е доста по-подробна от Sygic.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2006 само IGO. Модвам си го по мой вкус и показва всичко и навсякъде. Сега има и ауто спиийдкам ъпдейт приложение. На когото съм сложил моята модната версия, после казва,че това няма нищо общо с igo което е слагал. Сиджик не е лош и върши чудесна работа също, но пък модването му е по-гадно. За гармин не говоря, просто не ми допада нито интерфейс, нито гласове, нито нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2006 само IGO. Модвам си го по мой вкус и показва всичко и навсякъде. Сега има и ауто спиийдкам ъпдейт приложение. На когото съм сложил моята модната версия, после казва,че това няма нищо общо с igo което е слагал. Сиджик не е лош и върши чудесна работа също, но пък модването му е по-гадно. За гармин не говоря, просто не ми допада нито интерфейс, нито гласове, нито нищо.

Какво имаш предвид под "модване", колега? Нагласяш си параметри по стандартните настройки или нещо друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам навигацията на колата. За всеки случай си актуализирам редовно картиртите на MapFactor Navigator за Android. Ползвам безплатните карти, които хич не са лоши. От време на време и GoogleMaps-а. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2006 само IGO. Модвам си го по мой вкус и показва всичко и навсякъде. Сега има и ауто спиийдкам ъпдейт приложение. На когото съм сложил моята модната версия, после казва,че това няма нищо общо с igo което е слагал. Сиджик не е лош и върши чудесна работа също, но пък модването му е по-гадно. За гармин не говоря, просто не ми допада нито интерфейс, нито гласове, нито нищо.

И на мен ми е интересно какво точно се "модва". Аз ползвам Here maps, sygic и google maps. Като че най-много ми допада Here maps, но в офлайн режим не винаги намира всички адреси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам скин на Gjak, който дава доста допълнителни настройки на програмата, като втора маневра, след следваща маневра. Прогрес на марщрута, временна средна скорост, 3в1 на полета време на пристигане, оставащи км и оставащо време. Бързи бутони до 3 любими адреса. Освен това вкарвам целия пакет карти за дадена държава ( мисля, че са по 6 на брой) 

*.HNR - за бързо изчисление на дълги маршрути. 
*.FDA - Driver alerts (предупреждения за водача). Показва всички видове знаци и ограничения по пътя.
*.FTR - Truck Info (информация и ограничения за камиони)
*.FPA - Point Addressing (допълнителна информация за адреси). Primo
*.fbl - самата карта;
*.FSP - профил на пътното движение, съдържанието се изобразява в архива на пътните данни и се отчита от програмата при рисуването на маршрута
Има си търсене на: адрес, poi, от Гугъл, на картата и вкарване на координати. 

Създал съм си една база данни с записани адреси и фирми през годините, която си прехвърлям лесно от версия на версия и от устройство на устройство.

 

Освен това са добавени спиийд камери от чужди форуми за цяла Европа, а за БГ и Гърция има автоматичен актуализатор в Google play https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.eurekasoft.igospeedcamupdater&hl=bg 

 

Сложил съм допълнителни POI създавани от любители по форумите, като най-полезно е търсенето по номера на блокове за България. 

Ако е на външно устройство със WinCe и има наличен TMC приемник си получава данни за задръствания и ремонти в почти цяла Европа и предлага обиколен маршрут. 

 

И всичко това за 0 пари. Особено доволни са шофьорите на камиони, тъй като получават необходимото им, без да инвестират 1000 лв за Garmin Trucks. 

 

На няколко колеги с мултимедия в колите съм го слагал и те могат да споделят впечатления. Примерно kokarosta и колегата с червения скаут, както и zar 

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 глас за Сиджик......освен изброените от колегите екстри,ще добавя ,че сигнализира за стационарните камери около 500-700метра преди това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gogle maps с интернет или offline Maps.me където интернета е скъп ( Сърбия )

 

edit: стана ми интересно как навигациите разбират за задръствания което за мен е основна функция та попрочетох малко. Всеки провайдър ( Google Maps, Sygic etc. )  сам си събира GPS информация от клиентите ( навигациите по колите ни ) и така прави калкулации да определи къде има задръстване приерно. Това означава че най точни спрямо определяне на трафик ще бъдат тези навигации които имат най-много потребители, защото провайдърите ще съберат най много дата от клиентите си която да анализират. Gogole Maps събира дата от всички устройства с включени location services без значение дали ползват навигацията в момента или не. Sygic ползвт TomTom. Тези двете ( според мен с предимство за гугъл, все пак почти всеки има андроид ) би били най-точни откъм трафик според мен.

 

Лично аз си ползвам Гугъл мапс не само за навигация но и на компютъра си запаметявам адреси та просто е по удобно.

Редактирано от HOT__SPOT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Някой попадал ли е на приложение за телефон (андроид), което да показва налични бензиностанции в района, в който се намирам, както и цени на горивата.
Може и добавка към някоя от навигационните програми за андроид. Най-вече ми трябва за западна Европа. Целта е да се избягват скъпите бензиностанции по магистралите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Германия съм си инсталирал приложение на Арал... признавам си не съм се опитвал да го ползвам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Google maps.

Дава къде са бензиностанциите , но почти не познава марката и няма актуални цени на горивата ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, то няма offline навигация която да знае цените? Аз и за online таква не знам  :sorry:

Това с марките и за навигацията на Мицьо е проблем. Ама все да сипеш 5 литра стават всичките, та не мисля, че е проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гугъла и в онлайн режим на знае ... в Унгария от Сегет до Будапеща ги дава все ОМВ -та , ама те са ОМВ / МОЛ , в обратна посока почти няма ОМВ ... колкото до цените - там си трябва онлайн приложение и пак има една врътка - на бензиностанциите до магистрала бензина е по-скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Платеният Sygic ги показва и веригите и цените ;)

Редактирано от Milen Dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 дена шофирах в северна Италия - Милано - Комо и езерата. Навъртях 730 км само с Google Maps и съм изключително доволен. В онлайн режим - абсолютно точно навигиране. Бях си взел и стария Гармин с нови карти. Още на паркинга на рент а кар компанията блокира и извадих телефона. Само да вметна, че Xiaomi redmi 4x + Google maps  е отлична комбинация за мен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онлайн навигация е проблем само докато се мине Сърбия. След това има безплатен мобилен интернет. Google maps нещо не ми допадна за навигиране, но ще го пробвам пак да видя дали не са го подобрили. Ползвал съм Here maps и за сега се справя доста добре. В офлайн режим не намира всичко обаче. Като е онлайн може да показва магазини, ресторанти, хотели и т.н.

Ползвал съм и безплатната версия на Sygic, но нещо не ме грабна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще кажа две благи думи за maps-a на google. За мен това е най-универсалната навигация! В онлайн режим май няма равен ... вече го ползвам и за крачен режим, пишеш къде искаш да отидеш, даваш му да ти търси маршрут с градски транспорт и в по-читавите държави ти рисува пътя като дава всеки маршрут колко време ще ти отнеме, колко време ходиш пеша да си прецениш дали те устройва ходенето, къде кой транспорт да хванеш, на коя спирка да се прекачиш, дори кой транспорт след колко време идва. Една седмица само с него разцъквах и нямаше грешка.

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.