Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Каква навигация ползвате при пътуване в чужбина?


stanley

Recommended Posts

Освен всичко друго Гугъла има и сателитни снимки, което е огромно предимство ако се врете по някакви черни пътища. На нормалните навигации просто е означен като неасфалтиран, ама дали е чакъл, макадам, земен път или нещо тотал щета? А и на Гугъла можеш да видиш ландшафта и знаеш какво да очакваш - гори, дерета, чукари...

 

Отделно пък предимството на Гугъла в задръстванията.

 

Абе ако има нет, Гугъла мачка всичко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ID A

    6

  • stanley

    6

  • The Best Forman

    5

  • JORDITO

    5

Най-много писали в темата

Само аз ли съм на друго мнение относно гугъла? :D

Пътувам сравнително често из Европа, и пътите, в които ме е бъркал гугъла са ужасно много. За автомобил говорим, за пеша също. В Прага например за 1 ден 4 пъти ни заби по някви чукари, та цялата група му се "израдва".

Друг пример пък е, как винаги, като пътувам към Трявна, дава пътя през така наречения Тревненски Проход, който не съществува. Има някакви остатъци от път. А го дава като основен. Айде, аз там го прецених и го пропуснах, ама повечето хора не успяха. Преди 4 години правихме родова среща в Трявна, и първия ден беше общо взето траур по колите, излъгали се да минат оттам :D Тази година пак бяхме там, и с учудване разбрах, че все още го дава като основен път.

Такива примери имам много, не е единична случка. За сателитните снимки, live-информацията съм съгласен, там е незаменим. Аз вече му свикнах, като ми трябва нещо, което го няма в другата навигация, намирам го в гугъл мапс, взимам му адреса/местоположението, и си цъкам с другата навигация.

 

Много рядко бих изказал негативно мнение по какъвто и да е въпрос, обаче тук съм страдал и затова си позволявам малко негативизъм :D И все пак, въпрос на мнение си е това, всеки си го сформира според опита и изискванията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли съм на друго мнение относно гугъла? :D

Пътувам сравнително често из Европа, и пътите, в които ме е бъркал гугъла са ужасно много. За автомобил говорим, за пеша също. В Прага например за 1 ден 4 пъти ни заби по някви чукари, та цялата група му се "израдва".

Друг пример пък е, как винаги, като пътувам към Трявна, дава пътя през така наречения Тревненски Проход, който не съществува. Има някакви остатъци от път. А го дава като основен. Айде, аз там го прецених и го пропуснах, ама повечето хора не успяха. Преди 4 години правихме родова среща в Трявна, и първия ден беше общо взето траур по колите, излъгали се да минат оттам :D Тази година пак бяхме там, и с учудване разбрах, че все още го дава като основен път.

Такива примери имам много, не е единична случка. За сателитните снимки, live-информацията съм съгласен, там е незаменим. Аз вече му свикнах, като ми трябва нещо, което го няма в другата навигация, намирам го в гугъл мапс, взимам му адреса/местоположението, и си цъкам с другата навигация.

 

Много рядко бих изказал негативно мнение по какъвто и да е въпрос, обаче тук съм страдал и затова си позволявам малко негативизъм :D И все пак, въпрос на мнение си е това, всеки си го сформира според опита и изискванията.

 

Абсолютно съм съгласен с теб, до последната дума! За сателитните снимки, за live инфото и за меко казано неуместния избор на маршрути чат-пат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен също ме обърка на няколко пъти навигацията на Гугъл. От последния път, когато ме прати майната си навигацията, реших и аз да я пратя на майната и. Сега ползвам Here Go и за времето през което съм я ползвал нито веднъж не ме е объркала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Аз използвам Навигация само от мобилният ми телефон, който е с Операционна Система "Android". Когато имам Интернет, в 97% от времето се доверявам на "Google Maps", 2% "Maps.me" и 1% "Here". "Garmin" обаче ми липсва на "Android"-а. Уж имаше една програма за "Android", в която можеше да се "Add"-не "Custom"-карта във формат като за "Garmin", но поне аз не успях да се справя с тази задача. Сега уж "Geo Trade" предлагат приложението "Wild Maps" за "Android", където може би най-добрата Българска Карта за "Garmin" ("OFRM") Работи добре, но не съм тествал все още. Дано да Работи, де..

 

До "__smirnoff__" - Какви настройки си направил на "Google Maps"-а за изчисляване на маршрут? Най-бързо пристигане, най-малко километри, избягване на платени Пътища? Да не би нещо заради тези настройки да ТЕ праща по други пътища?

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно никакви настройки, както си е по default. Сестра ми я ползва редовно, и си настройва разни работи ам, резултата е същия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг пример пък е, как винаги, като пътувам към Трявна, дава пътя през така наречения Тревненски Проход, който не съществува. Има някакви остатъци от път. А го дава като основен. Айде, аз там го прецених и го пропуснах, ама повечето хора не успяха. Преди 4 години правихме родова среща в Трявна, и първия ден беше общо взето траур по колите, излъгали се да минат оттам :D Тази година пак бяхме там, и с учудване разбрах, че все още го дава като основен път.

 

Сега ще ме накараш да отида да го "преслушам" този проход с жипката :) Миналата година на път за Видин пак така водени от GPS-a за малко щяхме да тръгнем вместо през Петрохан през стария "исторически път", който всъщност бил само остатъци от път, по който навремето още преди прокарването на прохода е минавал Царският кортеж, а също имало паметник на водачите на Септемврийското възстание. За жалост бяхме с най-неподходящата за целта кола, но сме се зарекли, че в скоро време ще минем непременно и специално оттам с джипката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 "Garmin" обаче ми липсва на "Android"-а. 

Има си Гармин за Андроид и работи със същите карти, които са за портативните устройства :) 

 

Ей ама големи циркове с тоя Гугъл, после пак да ми се смеят защо съм ползвал арахичното IGO :) Между впрочем, от 10 дни тествам IGO NEXTGEN с български глас TTS PRO . Ами много е яко, изговаря имената на улиците, знаците и т.н. Ако ви се занимава ,ви препоръчвам да го тествате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "JORDITO" - Как се казва програмата за "Android", която Работи с карти във формат за "Garmin"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такова иго. От всички тествани преди година и половина, само то ме грабна.

По въпроса Гармин и андроод, няма апп. Навигон беше версията за андроод, с уникални опции, като отваряне на гугъл стриит вю в навигацията, споделяне на местоположението чрез други приложения, като вайбър, свободни места по улици в северозападна европа... за мен проблем си бяха двете черни статус ленти, отгоре и отдолу. Ако си ползваш телефона изправен ставаше, но завъртян от екрана оставаше само тясна и дълга ивица за карта. Както и да е, който си го е купил има две години да го ползва още. Предполагам, че Гармин се готвят да си изстрелят собствено приложение, което пак ще стъпи на навигона.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам ви, да изтриете всички налични приложения за навигация от телефоните си и да ползвате това!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator&hl=bg

 

Ползвам го от години и е безпогрешно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам навигацията на колата. За всеки случай си актуализирам редовно картиртите на MapFactor Navigator за Android. Ползвам безплатните карти, които хич не са лоши. От време на време и GoogleMaps-а. 

Ама не слушат  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актуална информация от преди 1 седмица за Гърция конкретно. Нокиа Мапс (иОС) се справи много добре. Нямаше липсващи пътища, мисля, че пропусна само 1 камера и избипка за камери на 2-3 места където нямаше. Навигон за Андроид доста липсващи пътища и една идея по-добре с камерите. Всичко беше обновено преди това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Иго пусна ъпдейт за андроидската версия. Скоро ще пуснат и новите карти. Сега са 2016 Q4, като ги знам колко се бавят, новите трябва да са 2017 Q3.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

IGO от 7-8 години. Свикнал съм му, харесва си ми и рядко ме е подвеждал.

Като ако ще знам къде ще хода предварително в гугълмапса си оглеждам маршрутите и ако не ми хареса тоя дето ми предлага иго-то си го правя къвто искам аз. То си има опция за алтернативни маршрути, ама на 5 инча екранче....

MAPS ME е много тъпо като навигация - няма почти никакви опции, обаче картите са бахти подробните. Тва да търсиш магазинче, книжарничка, баничарница..няма никакъв проблем. В Гърция си го ползвам редовно кат ми дотребва да си намера аптека примерно или банкомат.

Гугъл мапса си е екстра, ма онлайн да си нон стоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко седмици ползвам Waze и за сега съм доволен. Хубавото е, че хората които го ползват докладват в реално време за стоянки на полицаи, камери, ПТП итн

 

Също така показва цените на горивата по бензиностанциите.

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама не слушат  :sorry:

Въпреки, че ми е дърт автомобила, все още се предлагат ежегодно карти и ги обновяват. Иначе ползвам платен Sygic за цяла Европа за iOS и iGO за Андроид - сборка, която ръчно съм сглобявал и актуализирам когато имам свободно време. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко седмици ползвам Waze и за сега съм доволен. Хубавото е, че хората които го ползват докладват в реално време за стоянки на полицаи, камери, ПТП итн

 

Също така показва цените на горивата по бензиностанциите.

Те и полицаите се изхитриха. Ти ги маркираш, те се размаркират :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Гугъл мапса си е екстра, ма онлайн да си нон стоп.

Може да си свалиш маршрут или отгелна част от картата на Гугъл и да го ползваш оффлайн с глезотийките. Като се лишаваш от онлайн ъпдейтите за трафика в реално време примерно. Но е добра опция т’ва със свалянето и ползването без мрежа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.