Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Старт/стоп и смяна на станциите на радиото.


Samo

Recommended Posts

Здравейте

То самото заглавие си е безумно, ама ще се опитам да опиша. Може някой също да е попадал на такъв ефект(Дефект)

При активирана старт стоп система и натискане на съединител се сменя станцията на радиото със стартирането на двигателя.

Това се е случвало 2 пъти, или поне толкова пъти съм го забелязал. Първият път си помислих че аз съм натиснал без да искам скрола на волана. Вторият път обаче ръцете ми не бяха на волана. Андроид аутото беше пуснато, а на мултифункционалния дисплей в таблото с уредите беше избрано да показва аудио.

Някой да е забелязвал подобно държание? Питаш в Еуратек и от там ми казаха че може да е бил зацапан тъчскрина, Това обаче не се връзва с моят случай защото при пуснато андроид ауто липсва всякаква възможност за опериране с аудиото...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че ще помогна, но на старата ми октавия като пръсках течност на стъклата, понякога се сменяха градусите на климатроника. В тази връзка си мисля, че вероятно се касае за някакви смущения в електрониката, включително може и от промяна в напрежението. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи извънземно...

Какво бих направил на твое място аз:

Тъй като от Еура тек няма да ти обърнат внимание и да вземат сериозно отношение, фиктивно им се оплачи още веднъж дваж. Поне един от пътите писмено по мейл. Това ще ти даде лост да пишеш директно към Шкода, където е много по-вероятно да знаят за такъв проблем ако съществува и е десетократно по-вероятно да ти обърнат внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година ми се случи абсолютно същото нещо. само че на октавия. От тогава не ставало отново. Махни клемите на акумулатора и ги сложи пак, може при рестартиране на компютъра да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите.

Процедурата за тестове е ясна. Пълен ресет на всички настройки и разкачане на клемите на акумулатора..

За момента обаче ще се опитам да хвана някаква закономерност в появяването. (с надеждата да не го засека този бъг) ;)

Писането до шкода за сега ще го оставя за последен вариант ако почне да се появява проблема, а от Еуратек не помогнат. За да ти обърнат внимание трябва доста сериозно да си подкован с : видео, с точно описание и възможност за репродуциране(опционално)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко логика ще се опитам да вкарам ... работеща старт/стоп система , натискаш съединителя и колата запалва мотора - в момента на завъртане на стартера насочва енергията за запалване и моментно може да бъде загасено радиото , след което тръгва на първата запаметена станция ... това може да се случи и на обикновенно радио.

В четвъртък сутринта в големия студ след запалване радиото тръгна не на СД карта , а на радио , което ми се струва същото и ако това е "проблем" аз бих го търсил в акумулатора , а не в колата , но ако е моментен спад на тока в батерията е нормално никой да не ти обърне внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

На теория си прав.

Проблема е че системата реагира все едно е завъртян скрола на волана. А и отделно далеч не беше първата станция в списъка. За момента не се е появявало това "неудобство" та оставям въпроса отворен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.