Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Климатроник -автоматичен режим


srservice

Recommended Posts

За тези чиито автомобили имат авто климатици нека споделят дали използват функцията авто постоянно и дали са забелязвали някога да свети индикацията за рециркулация.Аз почти винаги държа ва авто и променям само температурата но никога досега лято или зима не съм видял да свети рециркулацията освен ако не я задействам ръчно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рециркулацията не се включва автоматично. След някоя и друга година може вече да дърпа данни за замърсеността на въздуха от интернет или да има сензори за качество и автоматично да минава на вътрешна циркулация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам какво искаш да кажеш ,но дори и лятото когато е топло и влажно пак не съм виждал да се включва автоматично(индикацията). При други марки автомобили съм виждал да се включва и има логика при положение че ако дърпа само топъл въздух от вън климатика това не е нормално.Явно просто индикацията не светва на авто режим защото си поддържа добре влажността и температурата.?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Ф1 дори при включен климатик и рециркулация, в момента в който включиш да духа към предното стъкло, циркулацията се изключва.

Имаше тема преди време за О2 или С2, че при включен климатроник, без да духа към предно стъкло, рециркулацията се самоизключва. Не обичат да стоят на вътрешна рециркулация. Но не си спомням какво беше и защо е така. Но при висока влажност, на рециркулация само ще запотят стъклта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не свети, въпреки че е активирана и при мен. Усеща се от време на време по въздуха в купето кога рециркулацията е била включена твърде дълго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рециркулацията не се включва автоматично. След някоя и друга година може вече да дърпа данни за замърсеността на въздуха от интернет или да има сензори за качество и автоматично да минава на вътрешна циркулация.

Не е след някоя друга година :) В пасата ми(2017) има такъв работещ такъв сензор за качеството на въздуха. Ако спра в задръстване до по-пушещ автомобил автоматично се задейства системата ''air care''. Не съм навлизал в подробности какво точно се случва, но е нещо като пренасочване на въздуха през допълнителен филтър, който предпазва да не навлизат в купето твърди частици и миризми. На таблото няма никаква индикация какво се случва.  Предполагам по-новите октавии и субърб го имат също.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивчо, още вчера се канех да те освиркам, но не намерих нужния цитат от упътването. Вече го намерих и ти казвам кратко но ясно "У!"

Не само по-новите модели, Октавия 2 фейслифт на версията с климатроник има същото, но се активира от юзъра - вътрешната циркулация има два режима, като единия е Auto. Това е цитат от упътването:

"Режимът за рециркулация на въздуха възпрепятства проникване на външния въздух във вътрешното пространство на автомобила, например, при по-висока концентрация на вредни вещества по време на движение в тунел или при задръстване на пътя от автомобили. В случай, че при включена автоматична рециркулация на въздуха сензорът идентифицира сериозно увеличаване на концентрацията на вредните вещества, временно ще включи рециркулация на въздуха. Веднага, когато концентрацията се намали до нормалното си ниво, автоматично се изключва рециркулацията на въздуха, за да може да се подава във вътрешната част на автомобила пресен въздух отвън. Ако е включена рециркулацията, въздухът се всмуква от вътрешното пространство на автомобила и се връща обратно в него. Ако е включена автоматичната рециркулация на въздуха, сензорът за качеството на въздуха измерва концентрацията на вредни вещества във всмуквания въздух. Автоматичната рециркулация на въздуха е активна само при условие, че външната температура е по-висока от 2 °C."

Аурис на баща ми пък е с напълно автоматична рициркулация. Познава се, защото когато затвори външния светва съответната индикация. Обаче явно сензора е много чувствителен, защото в София непрекъснато затваря притока на външен въздух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги когато все включи да се обдухва предния джам, климатика се пуска и почва да вкарва свеж въздух отвън. Задължително е, защото климатика изсушава въздуха и съответно - изсушава и предния джам. Рециркулацията на въздуха в купето не е препоръчителна да се ползва за по-дълго, защото липсата на приток от свеж въздух може да доведе до “успиване” на шофьора...което е крайно нежелателно.

Мога да споделя и аз малко опит, макар и с Октавия 2. При мен съм забелязал, че автоматично преминава в два случая на вътрешна рециркулацията, но не индикира по никакъв начин със светване на бутон или изкарване на променена иконка на Columbus-a. Единия е като включа задна скорост! При движение назад, газовете съответно минават под колата и ако климатика не е в режим на рециркулация ще засмуче част от тях като дойдат до двигателния отсег. Хубаво е измислено! Втория случай в който усещам превключването на вътрешна рециркулация е като пръскам с пръскалките и мия джама. И при двата случая се променя шума/оборотите на вентилацията и няма никаква (или минимална) миризма, която да се усеща в купето от изгорели газове или от ароматизираните течности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички изказали се .Направих си извода че индикацията за рециркулация в авто режим не се задейства.Ако модератор сметне за правилно може да слага катинара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Не е след някоя друга година :) В пасата ми(2017) има такъв работещ такъв сензор за качеството на въздуха. Ако спра в задръстване до по-пушещ автомобил автоматично се задейства системата ''air care''. Не съм навлизал в подробности какво точно се случва, но е нещо като пренасочване на въздуха през допълнителен филтър, който предпазва да не навлизат в купето твърди частици и миризми. На таблото няма никаква индикация какво се случва.  Предполагам по-новите октавии и субърб го имат също.   

 

Страница 126 от упътването на Octavia 3 FL - Климатроник - функция Air Care

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.