Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения за конкретна Octavia II


tonito82

Recommended Posts

Търсете си кола с история. Няма значение от км. Всичко е психологическа граница от автокъщите. От поне 10г, продават едни и същи модели, на еднакви км. Търсете кола у от собственик,без липсваща история. Попадал съм на обява, на 193000км, но преди 1,5г влизала за последно и е била на 192000. За тази 1,5г са и врътнали едни 30000 отгоре. Най-важното,е че лъжат като дърти цигани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • Отговори 65
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • tonito82

    10

  • superba

    8

  • stanley

    8

  • skodafen

    5

Най-много писали в темата

Здравейте,

Аз съм нов член, също търсещ да закупи Октавия 2 (за малко по-скромна сума от горните колеги)   :)

 

- Моля за мнене за тази обява:

https://www.cars.bg/offer/c2547935

 

- изчетох всичко из нета за евентуалните проблеми на 1.8 tsi - възможно горене на масло и прескачане на веригата...

На първо четене доста ми харесва, но съм леко наплашен заради възможните проблеми.

Предполагам, че има и шанс всичко да е наред... може би веригата ще я чуя, но горенето на масло може да го замаскират...

 

Вие какво мислите?

 

Бихте ли ми препоръчали човек/фирма, които бих могъл да използвам за диагностика на място, при оглед на автомобил (срещу заплащане разбира се).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей човек, не става дума за още "до 1000лв" да хвърлиш и да я оправиш, разбираш ли? Става дума за 4-5 пъти повече пари... Заслужава ли си да се отваря двигател от майстори и после все още да се чудиш какво да я правиш...? Има информация по нета, че и по над 1 литър масло на 1000км харчи тая кочина. Ако забравиш да долееш мАсълце и ти блокира двигателя...

 

Не разбирам защо след като всички пишат, че работата е "лайна с праз" - хората "сами си го набутват".

 

Дизели 1.9TDI и 2.0TDI и на 500 000км няма да ти направят такива мизерии, да знаеш, защото 95% от тези по обявите са на толкова, а не на 123 456км или 136 500км   :)

 

ПП: Не се стърпях, но името на автокъщата  ми звучи като "damn it" :D

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз съм нов член, също търсещ да закупи Октавия 2 (за малко по-скромна сума от горните колеги)    :)

 

- Моля за мнене за тази обява:

https://www.cars.bg/offer/c2547935

 

- изчетох всичко из нета за евентуалните проблеми на 1.8 tsi - възможно горене на масло и прескачане на веригата...

На първо четене доста ми харесва, но съм леко наплашен заради възможните проблеми.

Предполагам, че има и шанс всичко да е наред... може би веригата ще я чуя, но горенето на масло може да го замаскират...

 

Вие какво мислите?

 

Бихте ли ми препоръчали човек/фирма, които бих могъл да използвам за диагностика на място, при оглед на автомобил (срещу заплащане разбира се).

Покупката на този мотор е силно не препоръчителна ако нямаш 110% гаранция за обслужването преди покупката, т.е. да я купиш от много близък твой приятел, който си гледа колите и я кара от нова.

В останалите случаи е "руска рулетка" с с повече от един партон в барабана.

Иначе мотора е много приятен за каране, еластичен, поема от нсики обороти има сила при висока скорост и е специфичен за обслужване и майсторите не се кефят да го ремонтират / обслужват. 

 И не на последно място не става за газова инсталация.

Ремонта на горенето на масло е минимум 4-5к лв по думи на опарени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз съм нов член, също търсещ да закупи Октавия 2 (за малко по-скромна сума от горните колеги)    :)

 

- Моля за мнене за тази обява:

https://www.cars.bg/offer/c2547935

 

- изчетох всичко из нета за евентуалните проблеми на 1.8 tsi - възможно горене на масло и прескачане на веригата...

На първо четене доста ми харесва, но съм леко наплашен заради възможните проблеми.

Предполагам, че има и шанс всичко да е наред... може би веригата ще я чуя, но горенето на масло може да го замаскират...

 

Вие какво мислите?

 

Бихте ли ми препоръчали човек/фирма, които бих могъл да използвам за диагностика на място, при оглед на автомобил (срещу заплащане разбира се).

 

Колега, погледни тази тема (в която и аз съм взел участие).

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/54393-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-18tsi-160%D0%BA%D1%81-07/?hl=bzb&do=findComment&comment=415196

Дано да ти е от помощ при избора! Имай предвид, че колата от обявата би трябвало да е с първото поколение на двигателя (с код BZB). Така или иначе, покупката на употребяван автомобил е рисково начинание...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри хорица сте Вие в този форум  :)   - благодаря и за "damn it"  :D , и за цялата информацията от всички до момента.

Определено научих и нови неща  :doubleup:

 

Понеже ще карам по около 5000км на година не мисля да слагам газова и се бях насочил към бензин, защото са уж по-безпроблемни и некапризни..

Явно излиза, че ще трябва да поразгледам и малко дизели, но там пък чета за прблеми на 2.0 тди точно от тези години, които гледам (2007-2011)..

 

Все още не съм се отказал от конкретния автомобил де - казвате, че ако двигателят е с код BZE не би трябвало да има проблем с маслото и тогава остава само проблемът с веригата.

Веригата няма ли да излезе при диагностика?

Мисля да намеря човек/фирма, който да направи диагностика задължително преди покупката на който и да е автомобил.

А и ако няма проблема с маслото - веригата би трябвало да се сменя не за 4-5к а за 700-800лв предполагам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хващай някой да ти я погледне и си ти, ако е читава! Напрактика, това е вечен двигател, затова спряха да го правят - икономически неизгоден им е :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Като човек от Враца, ще кажа само едно: Кола, от автокъща във Враца, само ако сте с пистолет опрян в главата.

Хората които се занимават с това на 98% са пълни идиоти и измамници, има и читави, но са единици.

Докарват се коли само от боклука, всичко се разглобява, чисти, полира, пастира и слага от други коли, за да изглежда "ка4ва6 се и кара6"

Няма да отварям скоба, за неща от рода на: лампа за маслото, свързана към зареждането, пълнене на климатици всеки петък, преди уикенда. Дизелите, ги лекуват с бездимно, двутактово масло за картинги/резачки като сипят на няколко литра нафта, при палене в автокъщата, работи като часовник, но реалността е друга. Темата е наистина МНОГО дълга.

Не казвам, че всички коли от автокъщите са боклук и не стават, но на 95% е точно така.

Аз търсих кола, година и половина.

Тръсете кола от собственик, най-малкото регистрирана, за да може да се покара, да я усетите.

Много мразя, като видя обява в която пише: Не е карана в България. Или за джанти: Не са карани в България, сега ги донесох от Германия, специално за вас.

Мисля, че има достатъчно съвестни хора, които поддържат добре колите си, трябва ви такава, а не излъскана и парфюмирана "нов внос", УНИКАТ, топ сАстояние, ка4ва6 се и кара6 и т.н.

Правило номер едно, при всички обяви за коли: Ако на снимките, радиото е на Веселина, Вероника и т.н. изобщо не си правете труда да звъните.

 

успех, дано се намери скоро :)

Редактирано от Bucket
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

С абсолютно всичко съм на 100% съгласен!!! Особено за радиостанцията!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм съгласен наполовина с вас!От Козлодуй съм,купувал съм лично 2 коли от там нов внос,поло и корола.Мой познати също купуват от там като има  доволни и недоволни.В момента във Враца има коли горе-долу колкото в Дупница.Преобладават колите среден клас с цени около 5000-12000 лева.Повечето наистина не стават,но има и добри коли.Дори са спрели да режат катализаторите на колите около 10000:),което ме учуди като преди 3 седмици търсехме кола за мой познат.

P.S.  И не знам какво очаквате да има на радиото в Северозападна България:)?Тук малко хора слушат различна от сръбска и чалга музика.

 

Според мен,отиди с човек с диагностика и на място ще се разбере става или не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво стана с колегата Vlad_78 - видяхте ли автомобилът номер 2?:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11512848699078542&slink=6rw8mg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То повечето авто къщи работят така независимо в кой район са.За жалост в България е така.Кола от собственик най добре,но цените там са други.Все пак човека знае какво продава и не очаквайте кола за без пари.Аз също бях решил да сменя моята с по големия Суперб.Колата бе обявена и започнаха циганиите с ти луд ли си по автокъщите са по евтени.Да,но не са реални километри,регистрирани,обслужени от до,с 8 нови гуми и така нататък.Ами в крайна сметка колата бе свалена от обява,а батко ще почака още малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като човек от Враца, ще кажа само едно: Кола, от автокъща във Враца, само ако сте с пистолет опрян в главата.

Хората които се занимават с това на 98% са пълни идиоти и измамници, има и читави, но са единици.

Докарват се коли само от боклука, всичко се разглобява, чисти, полира, пастира и слага от други коли, за да изглежда "ка4ва6 се и кара6"

Няма да отварям скоба, за неща от рода на: лампа за маслото, свързана към зареждането, пълнене на климатици всеки петък, преди уикенда. Дизелите, ги лекуват с бездимно, двутактово масло за картинги/резачки като сипят на няколко литра нафта, при палене в автокъщата, работи като часовник, но реалността е друга. Темата е наистина МНОГО дълга.

Не казвам, че всички коли от автокъщите са боклук и не стават, но на 95% е точно така.

Аз търсих кола, година и половина.

Тръсете кола от собственик, най-малкото регистрирана, за да може да се покара, да я усетите.

Много мразя, като видя обява в която пише: Не е карана в България. Или за джанти: Не са карани в България, сега ги донесох от Германия, специално за вас.

Мисля, че има достатъчно съвестни хора, които поддържат добре колите си, трябва ви такава, а не излъскана и парфюмирана "нов внос", УНИКАТ, топ сАстояние, ка4ва6 се и кара6 и т.н.

Правило номер едно, при всички обяви за коли: Ако на снимките, радиото е на Веселина, Вероника и т.н. изобщо не си правете труда да звъните.

 

успех, дано се намери скоро :)

Да и часовника показва 0:22 минути в обявата от Враца на черната октавия, което значи, че е разкачан акумулатора за нещо си, дали е сменян, защото е изтощен или по друга причина само един господ знае....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На обявата пише, че е проверена в Еуратек едва ли ще ти кажат нещо по различно. Това което на мен ми направи впечатление е "нов внос" на обявата, може и да е печатна грешка. Мога да мина да я погледна евентуално, ако си я харесал колега.

 

Здравей Penata , 

От доста време не съм писал , понеже има радост вкъщи - още една щерка! Почнахме да движим с волвото и се оказа въз тесничко . Гледам , че сега шкодата в Toyota е намален с 1000 лева. Беше предложил преди да я погледнеш и ще съм ти много благодарен ако имаш възможност ! А ако се продава и някоя форумска Octavia 3 дизел 1,6 или 2,0 автоматик комби - още по-добре.

 

Поздрави и приятен ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.