Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с 4х4 система на Superb 2 FL 2.0 tdi


antnonov.vet

Recommended Posts

Здравейте ,

 

вчера установих, че системата за двойно предаване на колата е извън строя. ще се опитам да прикача и видео.

 

Общо взето задните колела въобще не се активират. По таблото не светят лампи са повреда.

Има записан час за сервиз за Вторник , да видим какво ще излезе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво очаквате, лост/копче ли да има?

Ако не работи 4х4, при този сняг, всяко едно по-рязко ускорение щеше да се усети лиосата му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се палете толкова, колега. На ясно съм, че няма копче/лост/бутон. Само че от поста на колегата не става ясно какви са признаците... :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам! Извинявам се за "плявата" в такъв случай!  :hi:  Е, колегата вече има записан час за сервиз... Ако обаче все пак чете темата - може да отиде на някоя заснежена полянка и да тества.  :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 5% предава въртящ момент и на задните колела. В случая би трябвало и те да завъртят.

Уточнение: Това е при Супърб 2, но предполагам, че и при С3 е така.

Колегата не е качил видео, за да стане малко по-ясно за проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се тества на подемник?

може и на 3-4 крика да го направиш. 4те гуми във въздуха слагаш първа и пускаш съединителя. Слизаш и гледаш дали се въртят всички гуми равномерно. Ако отзад нищо не мърда - лошо и тичаш към сервиза. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.Има ли някакъв резултат от посещението в сервиза? Тази система с постоянно зацепено 4 по 4 ли е или задното предаване се включва при пребоксуване на предния мост,както е при хонда црв. Аз имам такава , но утре сутринта ще си поръчвам шкода супърб 4 по 4 190 к.с от дилъра на шкода в Русе. Като цяло доволен ли си от колата ,аз  не съм тествал такава и ще я поръчвам по интернет,понеже живея във Франция ,а в Бг цените са доста по ниски , а в момента са и на промоция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво очаквате, лост/копче ли да има?

Ако не работи 4х4, при този сняг, всяко едно по-рязко ускорение щеше да се усети лиосата му.

Колега не знам от къде реши, че търся копче. Явно въобще не си прочел какво съм написал. На мен ми е ясно, че не работи системата при положение , че буксуват само предните гуми. Темата е за да споделя този проблем и като мина през сервиза да споделя какво са ми казали. Така ако някой се сблъска с това може да прочете и да се насочи. Това е идеята на форума да сме си полезни.

Утре следобед съм в сервиза и ще ви кажа какво е станало. Видеото не можах да разбера как да го прикача. 

Иначе на въпроса дали съм доволен от колата ---> купувай смело ако е добре гледана ще си много доволен. 

До утре !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

това мисля, че ще помогне :) (мисля, че съм объркал темата трябва да е при Суперб 2)

Редактирано от antnonov.vet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, би трябвало да прехвърли задължително към задните! Доста въртене си е и няма спор, че има някаква грижа! Чакаме да кажеш, какъв е бил проблема. Дано е нещо финансово леко поносимо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на сняг, в момента в който ритнеш рязко газта и почва да рие с четирите гуми. Демек ако си на лъзгаво и не работи трябва да личи отдалеч, не можеш да го пропуснеш. Това на филмчето мога да го докарам, само с дръпната ръчна вероятно (честно не знам какво ще се случи тогава).

 

Обикновенно им се скапват помпите, ако колата е С2 - най-вероятно е това. Има писано доста по въпроса.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали колата е С2... но наистина помпата е проблема, днес мина диагностика и ще я подменят по гаранция. Не знам каква би била цената в противен случай.

 извод: Развалена помпа на халдекса

надявам се да съм бил полезен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко км е колата? Как е обслужван Халдекса?

На моята, при такава ситуация върви с вратите напред както се казва.

Има информация в форума как работи 4х4 на тази кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Може ли линк към темата за 4х4 и как работи. Защото опитвах с всякакви думи и търсачката нищо не ми дава. А може и кратко обяснение как работи 4х4 при Супърб 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.