Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Софтуерен или хардуерен проблем?


allroad

Recommended Posts

Да, при ОФФРОУД режим имаш HHC или поне пре-ФЛ са така! Можеш да го активираш с ВАГКОМ и за нормален режим на каране.Как точно не мога да кажа, по-горе съм писал, че за тия неща се обръщам към Пепино. Сработва само със задържане на спирачката за повече от 3 секунди при определено ниво на наклон. 

 

Офтопик:

Ако си с халдекс 5-та версия имаш активиран eLSD на предния и/или задния мост, ако си с 4та версия можеш да си пуснеш на предния мост eLSD. Доста променя поведението на колата към по-добро, както на асвалт и в завои, така и на офроуд, сняг, кал и тн. Има 3 степени на работа, като аз съм на LOW, че на MID и High е доста странно управлението с висока скорост - замята задница като на кола със задно (аз съм на 210 кс и успявам да я изпързалям с газ на обратен волан и сега, на сухо, на 2ра и понякога 3та - зависи от наклона на пътя) или поне това ми е усещането, понеже много прибира предницата, а пък задницата изостава (намалява ефекта на недозавиване, тръгва да презавива, вероятно е въпрос на свикване). Има доста клипчета в нета за появата на тая екстра при о2 ФЛ РС! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HHC-то ли дава индикация "зелено кръгче с обувка в него" при активиране.

При мен е за оффроуд режима тая индикация и мига като оказва помощ при спускане под наклон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HHC-то ли дава индикация "зелено кръгче с обувка в него" при активиране.

Не. За ННС няма индикация. Този символ е при автоматичните скоростни кутии - да натиснеш педала на спирачката, ако си на "Р".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка “кантара” за ксенона ли отчита наклона или трябва да си има заводски такъв сензор?

Двата датчика имат съвсем различна задача.

Кантара не се интересува от наклона на пътя, а само от "наклона" на автомобила спрямо пътя.

Датчикът за наклон на HHC не се интересува от "наклона" на автомобила спрямо пътя, а само от наклона на пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш, разрешаваме. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета , всяка кола има ННС - намира се между седалките и и казват ръчна спирачка ;)

:PDT_Armataz_07:  Системата работи чудесно и при слизане от тротоар  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета , всяка кола има ННС - намира се между седалките и и казват ръчна спирачка ;)

На мен тя ми е по-удобна от ННС. Поне знам, че няма да пусне в неподходящия момент, а само когато аз искам. Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.