Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Размер гуми


gemballa

Recommended Posts

Общо взето съгласен, с едно изключение. София, дъжд, 30км/ч,  непозната улица с дупка - срязана гума и изкривена джанта....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • The Best Forman

    18

  • gemballa

    14

  • digitalundgrd

    9

  • sando2

    9

Най-много писали в темата

Дупка/шахта плюс висока скорос = срязана гума и крива джанта без значение от размера. Принципно гледам , че цените на гумите без значение от размера започват от 90 , а производителите на автомобили гледат да се вместят в най-масовия размер съобразен и с големината на колата , а после кой с какво ще кара е въпрос на вкус , стига да съобрази обиколката да бъде еднаква с тази на производителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето съгласен, с едно изключение. София, дъжд, 30км/ч,  непозната улица с дупка - срязана гума и изкривена джанта....

Май много много не си карал с фабрична джанта и нисък профил. Аз никога нито съм цепил гума нито джанта, а не е като да не съм целил дупки. Фабричните джанти са дооста здрави и трудно се кривят. По мое мнение трябва бая да се постараеш за да сцепиш гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За каското е сложно, застрахователя иска протокол от КАТ. щото трябва да съди общината за да си вземе парите. Опитай се да викнеш кат в 7 сутринта заради дупка на пътя. и стискай палци да не са кисели и да ти пишат акт за скорост не съобразена с пътните условия...

 

 

 

Иначе, нека за да съм кривия, да не съм карал със здрави джанти и да съм се старал много да си срежа гумите, пък вие се молете да не попадате на дупка с остри ръбове.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За каското е сложно, застрахователя иска протокол от КАТ. щото трябва да съди общината за да си вземе парите. Опитай се да викнеш кат в 7 сутринта заради дупка на пътя. и стискай палци да не са кисели и да ти пишат акт за скорост не съобразена с пътните условия...

 

Това от личен опит ли го пишеш или ? Доколкото знам КАТ идват, само ако колата не може да се привдижва на собствен ход и например след дупката е с откъснато окачване или строшени радиатори, картер или нещо бая сериозно като повреда.

 

Аз ще ти кажа от моят личен опит как съм процедирал и до сега не е имало проблем, нито със застрахователи, нито с КАТ. Може и късмет да е било, знам ли? 

 

Карам си колите на 17ки и зима и лете вече над 6-7 години и близо 200 000км. За този период имам 2 балонирани предни гуми от дупка с остри ръбове :)

 

След като изломбуря през трапа звъня да регистрирам събитието на 112. Казвам им кой съм какво се е случило рег.Номер на МПС и точна локация на трапа (град/улица номер/ пред магазин еди кой си или баничарница еди коя си). Правя и няколко снимки и клип с телефона за пред застрахователя (за всеки случай). Какичката от 112 ме пита - колата в движение ли е? Отговарям, че е в движение. Тя ми казва добре, в такъв случай няма да ви посети патрул на КАТ, а си запишете еди кой си номер на събитие, който ще ви трябва при завеждането на щета към застрахователя. Обаждам се след това на застрахователя и му съобщавам пак същото, каквото и на 112 и отивам да заведа щета на място в офис като попълвам бумагите и вписвам дадения ми от 112 номер на събитие. От там с фактури ли ще се действа / по експерта оценка (70-80% от цената на гумата плащат) и тн според-зависи от каското, което си сключил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека продължим с темата в посока гуми, та кои са прилични (среден клас) гуми в размери 205/50/16 и 215/45/16 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо провери цените и после гледай показатели.

Масовия размер ще е на много по-ниска цена и там ще имаш по-голям избор от марки. За по-редките размери влизаш в един филм , в който или трябва да плащаш сериозни пари или да вземеш някой не известен китаец.

 

П.П. Аз лично бих заложил на 205/50/16

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

215/45/16 Uniroyal Rainsport3 за мен са перфектният избор. Около 160лв на гума.

 

На другия размер, за който питаш са 140лв

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rainsport са добри, но съм почитател на правите канали, заради шума. Колата дойде с Нексен, летни, гледам са бюджетни, за тях какво ви е мнението. Иначе гледам и Фулда и Нокиан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летния Нокиан е страшна тояга!!!(това от личен опит) Много хора препоръчват и са много доволни от Фулда.

Редактирано от tribaleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам на едната летни нокианки, на другата фулди. Фулдите много дефектни излизат, сменявах гаранционно 1бр, че беше проблемна. Към нокианките забележки нямам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектни, но не за нашия климат. Rain е дъжд...!

 

Ами съдейки по последните няколко години са си баш за нашия климат. Вече няма 4 ясно изразени сезона. Зима почти нямаме. А пролет/лято/есен си вали прилично, даже градушките и разни "тропически" (силни) дъждове са все по-често срещано явление.

 

И за да не съм голословен един цитат от БАН :

 

"Рекордни са били количествата дъжд през 2014 година

 

Количеството на валежите в България за последните 25 години се е увеличило със 66% спрямо количеството за годините от 1961 до 1990 г. Това показват данни на Националния Институт по Метеорология и Хидрология към БАН.Данните отчитат интересна тенденция в увеличаването на средното количество валежи за периода 1990-2015 г. Рекордно високо е било нивото през 2014 г., когато за районните със средна надморска височина до 800 м са се изсипали 1013 мм. В тези районни са съсредоточени 85 % от населените места в България"

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N Fera има 2 варианта - SU1 и SU4, също така искам да са с подсилени бордове XL. Ако не се лъжа, някъде бях чел , че SU4 са малко по-добри от SU1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех за тези промени, явно аз като карам, рядко вали! Въпрос на избор е, лично предпочитание са ми каналните гуми, с оглед шум, разход и максимална скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N Fera има 2 варианта - SU1 и SU4, също така искам да са с подсилени бордове XL. Ако не се лъжа, някъде бях чел , че SU4 са малко по-добри от SU1.

Има вариант и XL и без в размер 205/50/16 , интересно ми е , че за 16" предлагат и стария модел HD blue , а за 17" няма , а XL са само с товарен индекс 91 при 16-те.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чудещите се - вече имам 140 км. , от които 100 по невероятната АМ Хемус и мога да кажа - комфорта и возията въобще не се влошиха , а дори в момента според мен преодолява фуги и неравности по-добре , по паваж и паркингови тела е по-спокойно и тихо в колата , за разхода мисля , че всичко е ОК (5.6/100 с 4 човека и пълен багажник) , а Нексена ми е малко различен от стария.

За сега толкоз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.