Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аирбег


Светлака

Recommended Posts

Здравейте. Колата ми е удряна и нямаше аирбег. Сложих бег и лентов кабел. Какво още трябва да се смени за да изгасне лампата и да си бачка аирбега. Колата е октавия 1 комби с един аирбег.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомени се сменя airbag, модула за управление на брега, пиропатроните, коланите. Лентовия кабел ако не е скъсан не се сменя. Има и датчик под седалката, но той май отговаряше за страничен удар. Може да има и още нещо, но започни с управлението. Сменяш тестваш с vcds и така едно по едно докато възстановиш системата. Съобразявайки се и с ОЕМ номерата.

Редактирано от venll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок. Благодаря ви. Тя мойта е с един аирбег на волана. Смених го и лентовия кабел смених. А тези пиро патрони в двата колана ли са в случая че съм с един бег и къде се намират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих колани от английски голф (моите не се прибираха) и шкодовите колани нямаха такива екстри (за разлика от голфовите).

 

Достъпа до колана е елементарен. Провери аз залагам, че колана е най-обикновен без такива екстри. Моята кола  и в седалките няма нищо. 

 

 

п.п. Ако ще слагате колани от голф, да знаете, че не влизат 1:1 иска малко мизерии да се правят :D

Редактирано от cenarius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не видях нищо в коланите. Незнам какво има още. Ще сменя и блока на аирбега. Но незнам какво има още дето трябва да се смени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностика трябва да покаже. Аз имам същия проблем, но откакто реших да боря тази лампа диагностиката ми спря да ми се свързва с колата :D сега ще поръчвам друг кабел и ще гледаме едно по ендо. 

 

 

Имам си записани тези грешки аз:

 

Address 15: Airbags Labels: 1J0-909-60x-VW3.lbl
Part No: 1J0 909 603 AT
Component: AIRBAG VW3 - V04
Coding: 16724
Shop #: WSC 31480
VCID: 7BF59D8A69244A9AF5-4B32

5 Faults Found:
00588 - Airbag Igniter; Driver Side (N95)
33-10 - Resistance Too Low - Intermittent
00588 - Airbag Igniter; Driver Side (N95)
32-10 - Resistance Too High - Intermittent
00588 - Airbag Igniter; Driver Side (N95)
29-10 - Short to Ground - Intermittent
00595 - Crash Data Stored
35-00 - -
00532 - Supply Voltage B+
07-10 - Signal too Low - Intermittent

 

 

Доколкото разбирам 00595 - Crash Data Stored се оправя или като презапишеш нещо по модула или ако го смениш.. За останалтие грешки не знам как да процедирам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.