Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

О2 vRS - проблем със странично огледало


Onewithforce

Recommended Posts

Здравейте,

 

По стара форумна традиция ще започна първата си тема с въпроси и молба за съвет.

В началото на януари закупих форумна vRS-ка, която ме грабна от пръв поглед. 

Все още си я карам с голямо удоволствие изключая няколко дребни неща, които още не мога да преглътна, като малкия резервоар и честото зареждане (преди октавията карах Голф 5 дизел 105@140hp). Разхода ми беше пределно ясен, но същия обем резервоар като на дизел означава много по-малка автономия.

 

/офф колата е 2009-та отвън е преди фейслифт-а, вътре е FL. 

 

След кратката прелюдия, да се върнем по същество, а именно : шофьорското странично огледало. 

 

Колата има функция за прибиращи се огледала, но без памет на седалките.

Понякога като дам на контакт шофьорското огледало само тръгва до крайна позиция (обратно на прибрано положение и седи обърнато).

Прави го сравнително рядко, грубо около веднъж седмично или на 10-на дни, само шофьорското огледало го прави, като няма записани грешки.

Започна да го прави преди няколко седмици.(началото/средата на февруари)

Странното е, че няма някаква зависимост или ми обягва, защото не го прави на равни интервали, не го прави само на студено. Макар че на студено като че ли е една идея по-често. 

 

Ще съм благодарен, ако някой сподели опит/идеи. 

Сервиза който ползвам за обслужване е натоварен в следващите две седмици. 

Като цяло , ако не е добре познат дребен проблем ще потърся алтернативен сервиз, който може да види и свърши работа, стига да не искат да оставя колата за повече от ден.

 

Поздрави,

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ютуп има много клипове с обръщащи се огледала.Еиж там по коментарите дали няма някакво решение на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специалист, но първо провери буксите.
Много често проблемите идват от кабелите и връзката между врата / купе.
През зимата се събира много конденз и пиновете се окисляват.
Така беше и при мен. Започна с огледалото, после светлината под него... след това и бравата.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същият проблем на Супърба. Появи се след като (по мое мнение), някой се беше опитал да ми краде огледалото. Заварих го разгънато, при положение, че го оставих прибрано. Гледах в Гугъл, Ютуб и Порнх...без последното. Решение на проблема НЕ намерих, но ШОК, случи се нещо странно. Просто на едно от цъканията огледалото застана така, както се предполага, че трябва да застане. От тогава не ми е правило проблем.

Говорих с приятел по телефона, който е имал подобен проблем на Ауди (което си е огледало като на всички ВАГ). Той каза, че имало някакво зъбче/пъпка или нещо от сорта. Когато огледало се разгъва и стигне до него, тя оказва съпротивление и ел. моторчето разбира, че трябва да спре до тук. И ако тази пъпка е износена или счупена, се получавало тоя ефект. Подробности и как при мен се самооправи, не мога да дам.

Надявам се поне малко от малко да ти е полезно инфото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, информацията наистина е полезна.

В това хубаво "пролетно" време хич не ми се занимава да направя няколко теста и евентуално да видя за тази пъпка/стопер. 

 

Като реша проблема ще пиша, но се съмнявам да е нещо различно от точно твоето предположение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега, аз също се съмнявах и бях 100% сигурен, а накрая огледалото се оправи само. Пожелавам ти същото развитие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.