Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с паленето


nZero

Recommended Posts

Здравейте имам октавия 1 (преди фейса 1.9 тди 90-те коня)
Проблема започна преди 2-3 седмици, когато отказа да запали и което ми се случи за пръв път. Бях на път и ме остави на един паркинг, момчета ме бутнаха и запалих на втора. След като се прибрах, смених горивен филтър и се надявах че всичко ще е ок. Мина 1 седмица и отново ми го направи проблем, изгасна ми колата в движение, след което отново мъчение с бутано обаче тоя път без успех, бях пред отказване опитах последен път и отново запали. Отидох при майстор и ми каза, че е от реле 109, опитах с друго реле и пак никакъв признак на запалване. Закарахме я при втори майстор, който каза че компютъра си е заминал и каза, че ще прави всичко възможно да го оправи. Предложи ми или да ми прави стария компютър или да си взимам нов и да започва да го обучава (следователно и по скъпо). Казах да прави моя, звънна ми след обяда, вика всичко е ок .. минах 200 метра, светна лампата за маслото и останах на кръстовището. Оставих му я, утре се надявам вече да си я взема готова. Вие какво мислите, от къде може да идва проблема и случвало ли ви се е? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, дали може да се ремонтира ЕКУ-то. Аз съм сменял на друга кола, не на Шкодата. Показваше всички възможни грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за вмешателството, но може да провериш и състоянието на центровката! 

Ето това post-49780-0-35512200-1403070181_thumb.j беше състоянието на моят колянов вал. когато имах аналогичен проблем, като твоя, но на Ауди 80, В4, 90 к.с., двигател 1.9 TDI, 1Z.

Ново ангренажно зъбно колело изглежда така post-49780-0-54466100-1403070347_thumb.j.

А моето беше станало без засек post-49780-0-53384700-1403070337_thumb.j.

Успех с ремонта! 

Редактирано от Y K
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти! Къде (кой) ти прави колата?!? :0

Пиши на лично ако искаш. Аз също съм от Враца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро! 

Майстор в Тетевен ми я ремонтира. Ако Ти се идва до тук, ще го питам дали може да прегледа и твоята. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.