Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтаж на телгич Октавия 2


Bucket

Recommended Posts

Здравейте,

 

Намерих си оригинален теглич за Октавията (комби 2008, BMM), демонтируем със заключване, точно това което исках.

Има ли някой който да си е монтирал такъв?

Всякаква помощ ще ми е полезна. Как точно се сваля бронята, трябва ли да се изреже нещо по пластмасите?!?

Контролера къде стои по принцип, кабелите му са около един метър дълги и с "бързи" връзки ли трябва да се захване по инсталацията?

Редактирано от Bucket
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Контролера,заводския стои в корите отлявата страна.Няма да ти върше работа този,защото колата ти е нямала теглич и нямаш заводска инсталация до кан модула за проследяване на изгорели крушки на ремаркето.Ще се наложи да го замениш с друг такъв.Цените им варират от 80 до 100 лв.Бронята малко трябва да се изреже борта от долу.Буксата на светлините на пружина ли ти е,може ли да се крие в бронята при свален теглич?Дай телефон на лични да ти пратя снимки.Сватба си е монтажа.На 02 не съм го правил,но скоро и това ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментара, полезни неща :) Контролер имам, оригиналният от Шкодата от която е свален теглича.

Странно в корите отляво, не видях контролер?!

Монтирахме го поне механично, в сервиз, защото няма подемник, а и до съвсем скоро бях с гипс на крака и не мога да залягам и клякам по 100 пъти на ден, както съм свикнал по принцип ( :( )

И така:

1. Отивате до офис на Еконт и си вземате пратката:

038568676-big.jpg?r=0

038568677-big.jpg?r=0

038568678-big.jpg?r=0

Хубаво е да има лого на Шкода

038568679-big.jpg?r=0

И да има преходна букса 13->7 пина

038568680-big.jpg?r=0

Както и оригинален контролер

038568681-big.jpg?r=0

 

2. Трябва ви Шкода, най-добре в сервиз с много различни преходници, ролки, гедоре, подемник и т.н

038568684-big.jpg?r=0

 

Много развиване на болтчета, на всякакви криви места, установихме, че най-гадните са острани на калника, зад кечетата в багажника (джобовете).

След като се свали бронята, отидох за кафе и докато се огледам, тези момчета бяха направили това:

038568685-big.jpg?r=0

 

Една излишна част, която отиде на тавана над гаража

038568686-big.jpg?r=0

 

Болтовете отдясно

038568687-big.jpg?r=0

 

Болтовете отляво, около гърнето се стягат доста трудно и гадно, разкачва се топлоизолацията над гърнето и намирате здрав Българин, които да си извие пръстите и да ги сложи:

038568688-big.jpg?r=0

После, здравия Българин, завива Здраво болтове:

038568689-big.jpg?r=0

038568690-big.jpg?r=0

 

3. Докато куцате наоколо, виждате това:

038568691-big.jpg?r=0

 

И казвате на момчетата, че тези шок тампони трябват да станат така:

038568692-big.jpg?r=0

 

След това, ГОЛЯМ брой болтчета и гайки, трябва да се върнат на местата си.

 

Наистина бронята трябва да се изреже, сега един приятел със Скаут и фабричен, същият теглич, ще ми измери точно прозореца на бронята, за да го изрежа 1:1. Ще се опитам да го направя на място :)

Липсва ми кабела, от контролера към колата, да разбирам ли, че ако открия стария контролер някъде в корите, само трябва да го заменя с този?!?

Да, буксата за тока към ремаркето е с пружина, доста удобно, слиза на 90 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

САN модула ти стои над педала на газтта.Той следи или получава сигнал от крушките.Към теглича има отделна инсталация,минаваща през този модул,които са ти дали с теглича(модула е комбинация от релета,за всяка светлина по 1 бр,да не се натоварва инсталацията).За жалост при не монтиран заводски теглич,още когато е сглобявана колата,тази инсталация липсва и няма как да се опроводи като оргинала.Но се купува заместващ такъв модул.Захрава се по схема и си готов.Имаше още едно изпълнение на един колега тук по темите за тегличи с група релета,но не можа да обесни как точно е реализирал неговия майстор.Беше на по приемлива цена 35 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми предстои същата процедура. Теглича го взех без модул. Мисля да го захраня с група от релета без колата да ми следи за изгорели крушки по ремаркето. за целта съм осигурил 5 релета 12v 10A. Ляв мигач, десен мигач, стопове, ляв габарит, десен габарит. Ще ги захраня с постоянен плюс от запалката в багажника, от задните стопове ще хвана управляващи плюсове за петте релета, а минуса смятам е ясен откъде. Така няма да се натоварва светлинната инсталация, а тази за запалката - тя е с 20А предпазител, смятам напълно достатъчно. Всичко вече е монтирано в кутийка, която се събира отзад в кухината до единия стоп. Даже съм сложил це-ка ключ да изключвам  кутийката когато не ползвам ремарке (да не цъкат релетата напразно). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То всъщност заместващия модул това представлява.Парктроник не вярвам да засича куката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се да го чуя, че не го засича, щото аз малко се притеснявах за парктроника. А иначе браво на колегата за темата и за снимките. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми предстои същата процедура. Теглича го взех без модул. Мисля да го захраня с група от релета без колата да ми следи за изгорели крушки по ремаркето. за целта съм осигурил 5 релета 12v 10A. Ляв мигач, десен мигач, стопове, ляв габарит, десен габарит. Ще ги захраня с постоянен плюс от запалката в багажника, от задните стопове ще хвана управляващи плюсове за петте релета, а минуса смятам е ясен откъде. Така няма да се натоварва светлинната инсталация, а тази за запалката - тя е с 20А предпазител, смятам напълно достатъчно. Всичко вече е монтирано в кутийка, която се събира отзад в кухината до единия стоп. Даже съм сложил це-ка ключ да изключвам  кутийката когато не ползвам ремарке (да не цъкат релетата напразно). 

 

Точно щях да го напиша това. Нямам нужда от контролер за изгорели крушки на ремаркe/вело багажник.

Мислех за релета, или ако си седна на парцалите, да нарисувам платка с мосфети. С релетата, особено на мигачите ще има малко забавяне.

Въпреки, че от Комет съм купувал автомобилни релета, които вече седма година, издържат без грижи на едни роднини на служебните коли.

Ще помисля тази седмица, но с прекалено преправяне на инсталацията не ми се занимава.

Редактирано от Bucket
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.