Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на Skoda Octavia Combi 1.6 TDI green tec Ambition


Еркаму

Recommended Posts

Здравейте,

Договорих покупка на Skoda Octavia Combi 1.6 TDI green tec Ambition от Германия.

Колата е на 100 000 км. Първа регистрация 09.2013. Дизел.105 к.с. Ще я докарат другата седмица на собствен ход.

Молбата ми е да ме посъветвате какво да направя, когато ми предадат колата?

След 1 месец ми предстои пътуване с колата в чужбина и не искам изненади.

Бихте ли ми препоръчали къде да я заведа на преглед, диагностика? Какво трябва са се сменя?

Няколко думи за този модел?

Благодаря ви предварително?

Редактирано от Еркаму
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих я закарал първо за диагностика на колегата от форума Pepino ( http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/47766-pepino-racing-team/ ) и после до Трансексперт за оглед на останалите чаркалаци и обслужване ( http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/43544-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B8%D0%B7-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%82-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F/ ). Успех и дано да се окаже читава и добре поддъжана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали мога да разчитам на сервизната книжка и историята на всички технически интервенции?

Предполагам, че там е описано кое кога е сменяно...

Как седи въпроса с ангр. ремък...или тя е с верига...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом има сервизна книжка, иди в ЕураТек и я провери по рамата. Би трябвало всичко от тяхния комп да се препокрие с написаното в книжката. Аз така направих и в моя случай си беше 1:1 екрана на ЕТек и книжката на колата която взех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Някой да има координати на Пепино?

На лични не мога да му пипа поради препълнената му поща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Още една питанка. Колата дойде без документация. На старата ми кола като разкача акумулатора при последващо свързване ми иска 4 цифрен код за радиото. Каква е ситуацията с Октавия 3 и нейния навигационен панел, радио ит.н.

Има ли някакъв код, който трябва да знам преди да ми се наложи да сменям акумулатор?

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Да ви питам още нещо. Моята Окт3 се оказа, че фабрично няма резервна гума...

Под стелката на багажника има едно такова стиропорено с няколко малки отделения.място за резервна гума няма...

При вас как е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че беше 80лв в екстрите резервната гума.

Който е поръчал ...

 

п.п  някой има ли pdf или на нещо друго цените на колите и екстрите на O3 от преди фейса?

Редактирано от Foz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

няма резервна гума-идват с кит за възстановяване на надупчена гума и компресорче. Аз лично няма да го ползвам кита, защото гумата се изхвърля след тази пяна. Купил съм си един китайски комплект с "конци", търбушони два и лепило, малко рапидки в багажника и джобно ножче вършат чудеса.

Какво налага смяната на водната помпа на 100к км? Ремъка се сменява на 210к км, тогава и помпата ако всико е ОК и е карана по Европейските пътища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата може да даде фира и на 500 км (има такъв случай). Аз не знам дизел на Ок3 да не е хвърлил помпата. А всъщност знам една, ама и тя скоро ще каже мяу :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и по европейските пътища протичат водни помпи и не само на шкода, а и фв 1.6 и 2.0 тди. Това доста преди 210 х. км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.