Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем мека връзка


edisonov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Колата ми е ОК 2 1,6 бензин BSE мотор, като се кара основно на газ. 

 

От няколко дни промени малко звука, най-вече на място и при потегляне на 1-ва и 2-ра. Реших,че е нещо по гърнетата и минах през сервиз Крафт на околовръстното които набързо ми показаха една скоба между катализатора и средного гръне, че е поизгнила и казаха, че е смяна с което се съгласих - 50 лв ми взеха което ми се вижда много, но като и да е платих ги макар сега да не съм убеден, че  трябваше)

 

След смяната на скобата никаква разлика в шума и от Крафт ми казаха,че едната мека връзка има малкадупка( има две меки връзки) и от там бил шума( но шума не е силен и дразнещ, но го има) като според тях било рано а се ремонтира. Все пак ви казаха, че цената е 60 лв на връзка ии минимем  60 лв за смяна(можело да стане повече в зависимост от усложненията), като се сменяли 2-те неможело едната само. Та ми се вижда някак много за две меки връзки да дам 240 лв и моля за вашето мнение нормална ли е цената, пък ако не е да ме ориентирате къде евентуално да си ги сменя и трява ли задължително и двете да се сменят предвид, че едната нищо и няма. 

 

За момента друг човек не би направил разлика в шума на колата, но аз си я знам и искам да е както преди без се чува нищо от към изпускателната система.

 

Благодаря предварително за отговорите

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми се вижда доста голяма сума, колега, аз на времето съм ходил в ЕМ комплект сервиз и съм бил доста доволен. Те от години са си по специализирани точно в изпускателната система на колата и ти препоръчвам там да отидеш. Този на околовръстното точно преди Горнобански път мисля, че работи и в неделя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението. Аз също съм ползвал ЕМ комплект и не съм имал проблеми. Ще пробвам и там. Просто тези от Крафт ми бяха по път, а и имаше добри отзиви по форумите за тях.

Иначе майсторчето което ми прави колата ме посъветва докато не почне да ръмжи много да не сменям меките връзки защото новите не били ктоа оригиналните и изкарвали година две и пак ставали за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Та за информация да драсна какво се случи.

 

 

Понеже нещата след смяната на скобата от Крафт, не само не се подобрха, но се и влошиха  - почна да се чува доста по ясно съскане изпод колата и бумтенето се увеличи.

 

За всеки случай отидох до човека който ми прави колата от 3 години и само докато погледна отдолу това което видя се оказа се, че нямам проблем с меките връзки(вярно на едната най-горния слой се е поразнищил малко, но от там нищо не изпуска и няма проблем), а проблема излезе от чисто новата скоба или тръбна връзка на прехвалените специалисти от Крафт.

Явно от бързане или от немърливост или просто да вземат едни пари(най вероятно второто и третото) са сложили по-голяма с 4-5 мм скоба и като са я стягали са я сплескали и е станала с триъгълна форма от страната на болтовете и съответно там няма какво да уплътни и си ду духа яко. Всичко около скобата беше омазано с някаква паста, явно за да пробват да уплътнят нещата , но не се е получило. А просто е трябвало да прежалят 10-15 лв за неправилно избраната скоба и да сложат от точния размер.

 

Поръчахме нова оригиналана скоба от Еуратек( още  54 лв) и след като я монтирахме вече всичко е ОК колата отново е тиха както преди. 

 

Та ако не ви се налага не ходете при Крафт(поне не и на околовръстното) явно вече не се справят добре с елементарни неща.

 

Взеха ми 50 лв за скоба която неструва повече от 20лв(същите се намират по 10-15 лв) и се сменя са 5 минути на канал за което явно са ме таксували още 30 лв. Запазих старата скоба и ще мина да им я оставя ей така да ги питам нормално ли е според тях. Въпреки, че ми дадоха гаранция на ремонта 1 година и за миг не си помислих да ходя пак там за рекламация предвид, че искаха да ми сменят меките връзки за 240 лв. щото едната била пробита и незнам какви поразии могат допълнително да натворят.

Редактирано от edisonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Евала за споделената информация.

Според мен точно в това е силата на клубният форум - да се обменя точна и актуална информация кой, къде и как се справя с даден проблем.

Прекалено бързо започнаха да се сменят хората по сервизите, както и качеството с което работят.

В този случай: "питай патило и не разчитай на стари лаври".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Много алчни бре, на мен също ми искат 220-250лв за смяна на мека връзка на 1.6 BSE! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси друг вариант. Със сигурност има и по евтини варианти, а най-вероятно и с по-добро качество. При мен в интелес на истината има лек шум от меката връзка, но е толкова минимален, че освен мен друг никой не го чува. А и съвета на момчето което ми прави колата и смени скобата с правилната каза, че докато не се скъса сериозно о добре да си карам с оригиналната мека връзка тъй като след смяната с някаква друга неоригилна(оригиналната май върви с тръбите и е цифра) е много вероятно често след това да се налага отново да се сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.