Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Имам нов Rapid Spaceback Edition 1,6 TDI-CR


Recommended Posts

Здравейте,

Минаха 53 дни след поръчката на автомобила в ЕураТек, той вече е при мен. Получих го на 22 юни 2018г.

А той е Рапид Спейсбек  Едишън 1,6 TDI-CR / 85kW / 115 к.с. / 5М, цвят луна бял металик

Казва се Brillando (от испански – сияещ, бляскав, блестящ), на галено му казвам Бри.

Та Сияещият е оборудван още със

  • USB изводи в задната част на предния подлакътник
  • FRONT ASSIST
  • Черни фарова за мъкла, следящи ъгъла на завой
  • Smart link – който още не мога да подкарам и ще разчитам на Вашата помощ на среща пред НИМ
  • Флийт пакет
  • Пакет багажно отделение – има прегради в ляво и в дясно в багажника и една мрежа в дясно
  • Light Assistant и сензор за дъжд
  • Зимен пакет – подгряване на предните седалки и на дюзите на стъкломиячната уредба
  • И най-красивото – BI – Xenon светлини

Мултимедията е Swing.  Достатъчна ми е.

Първоначалните ми впечатления са УАУ. Не се усеща скорост и подлъгва за натискане на газта, не се усеща нито дупка, нито гърбица, нито паваж, возията е супер. Глезотиите с мултимедията също ми харесаха, особено телефонните разговори през нея. Харесва ми миризмата на ново, харесва ми светлинките на таблото, харесва ми под капака, харесва ми отвън, отвътре, всякак.

Харесват ми погледите и усмивките на хората, които ме познават и видят Сияещият.  Харесаха ми и цъканията с език на момчетата от бензиностанцията, който му сипаха първи дизела.

За разработването на двигателя от ЕураТек казаха до 3000 км до 3000 оборота. Градско не мога да ги стигна оборотите. Вчера реших да видя как се държи на скоростен път и минах от Овча Купел, покрай Люлин, Северна скоростна тангента, Младост, Южна дъга, Овча купел. Хареса ми и там също под 3000 оборота, но и скорост до 90 км/ч. Пробвах темпомата и той ми хареса.

Извинявам се, за тафтологията с „хареса“, но няма как да използвам „не ми хареса“.  С една дума обичам тази кола.

И последно да вметна, до момента карах Опел Астра 1,8 бензин с газ, който си остава като втора семейна кола в движение.

Утре ще има и снимки, обещавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жив и здрав да си. Много безаварийни километри и газ до ламарината!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жив и здрав да си. Много безаварийни километри и газ до ламарината!

Благодаря!

между другото съм жена, при това блондинка :derisive:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за придобивката :) По описанието на колата и начина ти на изказване само за цвета на косата ти не се сетих ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за новата придобивка и много здраве и безаварийни километри. Аз също миналата седмица си купих Супърб Лаурин и Клемент 4х4. Покарах я 2 дни и я прибрах в гараж в БГ. Сега работя във Франция и чакам с нетърпение още месец да мине и да се прибера и да си я взема тук.Само хубави моменти ти пожелавам с колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

между другото съм жена, при това блондинка :derisive:

Това ме радва повече в "световен мащаб"

Цвета на косата е 60/40 в полза на русите рапидки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рапид, супер функционалния, разумер и практичен автомобил :) Честита придобивка! Чакаме снимки и на екстериора и на интериора :)

 

 

Благодаря!
между другото съм жена, при това блондинка :derisive:

 

Такива неща по "мъжки" форуми не се пишат...  :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за пожеланията!

Точно във връзка с мъжкия форум добавих уточнението, пък и очаквам някой виц за жена шофьор пък и блондинка. Тези три думи трудно влизат в едно изречение

 

Маталафофоро, честото и на теб, със здраве, дълги и безаварийни километри!

 

Пускам снимки в линк( дано се виждат). Пиша през телефона и не мога да ги кача. Сутринта мина през автомивка и сега влезе за брандиране. Вече няма да е само бял Сияещият.

 

https://drive.google.com/folderview?id=1lZjsdWsdHl-XcM-xnd7LKfqke3aGkpB0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита Шкода и добре дошла !

 

Рапидът е много красив, а и бялото определено му отива!

 

Много и безаварийни километри !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, много е красив автомобила!

 

Какво са направили на 1.6TDI за да е вече 115к.с.?

Редактирано от stocher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който знае...? Хардуерна или софтуерна е промяната?

 

На теб още веднъж честито, завиждам като видя бял автомобил, аз така и досега не си купих! Втората употреба ги предлагат само с по един цвят...! Хахах...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за поздравите и пожеланията, колеги! Вас също да ви слушат колите и да ви возят дълги безаварийни километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка и  Добре дошла при нас , хубаво е че има и дамско присъствие  :fiu:    


 "Сияещият" изглежда много добре , поздравления за избора !  Много безаварийни километри и хубави места да обиколи.


Ще се радваме да го разходиш и да го видим другия уикенд на Събора в Калояново :)


 


П.С. А за какво брандиране влиза ?


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се напише "Жена съм и блондинка", а отдолу коментара е за снимки, то се има предвид селфи!

 

 

п.с. - Много ме кефи как стъклото отзад продължава. Понеже е черно върху бяло, изглежда все едно колата е 300 коня :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,mRt!  За Калояново няма да мога да се класирам, ще работя, но за някоя среща пред НИМ ще дойда. Много му се разхожда на Сияещият, само се чуди накъде да хване :)

Вече е брандиран двете страни вратите има картинка и надписи, също и отзад на бронята и на капака на багажника под номера. Всичко е свързано с дейността на фирмата. Сияещият е фирмен, но само аз ще го натискам. Не пиша повече, да не е реклама, иначе не е тайна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се напише "Жена съм и блондинка", а отдолу коментара е за снимки, то се има предвид селфи!

 

 

п.с. - Много ме кефи как стъклото отзад продължава. Понеже е черно върху бяло, изглежда все едно колата е 300 коня

Селфи няма да има, само кола показвам :P 

Стъклото продължава само при Едишъна. И много ме кефи. Затова не дадох брандиране върху черното стъкло отзад, макар да имаше такива идеи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен и със здраве да си се возите!

Този "голям" заден прозорец преди ФЛ вървеше в комплект със стъклен таван.

Снощи мисля го мернах някъде из София и да и без стъклен покрив си е екстра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията,The Best Forman!

Мислих го стъкления покрив, но една градушка подобна на тази от 2014 да има и става лошо. Аз от 2 месеца сериозно оглеждам шкодите в София, особено рапидите. Само веднъж видях Едишън с "голям" заден прозорец като на моя. Иначе без него видях доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудно изглеждаща кола! Безаварийно и бързо придвижване и само кеф да носи! Дето се вика - нека ти е!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ти е  !!!!!

Много и безаварийни километри !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.