Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Имам нов Rapid Spaceback Edition 1,6 TDI-CR


Recommended Posts

Честита придобивка! Много безаварийни километри! Единствения минус е, че няма 6-та предавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за милите пожелания! До момента е стигал до 2000-2200 оборота. Карам спокойно и внимателно, тези 170 км/ч трудно ще ги стигна. Тоест 5-та ми е напълно достатъчна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Bugesto" - Извинявам се за забавянето.. Не съм забравил, че ме Помоли за линк, относно почистващи препарати.. Виж този Български "On Line"-магазин: detailingstorebg.com - Препаратите, които предлагат, са професионален клас и нямат нищо общо с марки като "Sonax" или "Nigrin", които са любителски клас. Към "On Line"-магазина има и Форум, където първо е хубаво да прочетеш някои основни неща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

До "Bugesto" - Извинявам се за забавянето.. Не съм забравил, че ме Помоли за линк, относно почистващи препарати.. Виж този Български "On Line"-магазин: detailingstorebg.com - Препаратите, които предлагат, са професионален клас и нямат нищо общо с марки като "Sonax" или "Nigrin", които са любителски клас. Към "On Line"-магазина има и Форум, където първо е хубаво да прочетеш някои основни неща :)

Съвсем на време, много благодаря за отделеното време Редактирано от Bugesto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е рапидчето, да те радва много и само консумативи и нафтичка да слагаш!!!   :plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря много! Освен консумативи и нафта, му купувам и аксесоари (гумена стелка за багажника и калобрани), а също и козметика. Поръчала съм му по този списък всичко:

Цена до тук: 426.20лв. Крайна цена: 426.20лв.

gyeon-q2m-silk-dryer-75x75.jpg Gyeon Q²M Silk Dryer Microfiber Towel

 

Микрофибърна кърпа 45.00лв. 45.00лв.

gyeon-q2m-silk-dryer-50x55cm-75x75.jpg Gyeon Q²M Silk Dryer Microfiber Towel 50/55cm

 

Микрофибърна кърпа 21.30лв. 42.60лв.

gyeon-q2m-polish-wipe-75x75.jpg Gyeon Q²M PolishWipe Microfiber Towel

 

Микрофибърна кърпа 10.20лв. 30.60лв.

chemical-guys-three-way-premium-wash-mit Chemical Guys Three Way Wash Mitt ***

 

Ръкавица за миене 22.60лв. 22.60лв.

chemical-guys-xxx-hardcore-wax-75x75.jpg Chemical Guys XXX Hardcore Wax

 

Твърда вакса 56.10лв. 56.10лв.

chemical-guys-mr-pink-shampoo-64oz-75x75 Chemical Guys Mr. Pink Shampoo 1.89L ***

 

Шампоан 67.30лв. 67.30лв.

chemical-guys-wax-dressing-ufo-applicato Chemical Guys Red UFO Applicator Pad

 

Полираща подложка 11.80лв. 11.80лв.

gyeon-q2m-iron-remover-75x75.jpg Gyeon Q²M Iron Remover

 

Почистващ препарат 29.60лв. 29.60лв.

chemical-guys-nonsense-invisible-super-c Chemical Guys Invisible Super Cleaner

 

Почистващ препарат 30.60лв. 30.60лв.

poorboys-world-wheel-sealant-75x75.jpg Poorboy's World Wheel Sealant

 

Сийлънт за джанти 33.00лв. 33.00лв.

meguiar-s-natural-shine-vinyl-and-rubber Meguiar's Natural Shine Protectant

 

Препарат за интериор 40.00лв. 40.00лв.

chemical-guys-stripper-scent-air-freshen Chemical Guys Stripper Scent Air Freshener

 

Ароматизатор 17.00лв. 17.00лв.

Редактирано от Bugesto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти троша ли хатъра или? Малко си се поизхвърлила с препаратите и "инструментите" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок няма да ти го троша...Ще си позволя да ти дам някой и друг съвет обаче.,

Микрофибрите переш на ръка, с обезмасляващ препарат - течен сапун, сапун, препарат за съдове. В никой случай с прах/течен препарат за пране.

Ръкавицата за миене е добър вариант, но за нея ти трябват кофи с т.н. грид гард. Една "чиста" и една за "изплакване".

Препарати с "общо предназначение" тип всичко в 1 са голямо no no и обкновено не стават за нищо. Или ако почистват добре, то е таковайки мамата на повърхност/покритие.

Взела си препарат за джанти, не виждам да си взела съответните четки? Това не е безконтактен препарат и има нужда от разтриване за да видиш резултат! Пръскаш, разтриваш, оставяш 2 минути и чак тогава плакнеш.

Запечатката за джанти не я препоръчвам, особено ако имаш меки накладки. Причината е, че да, запечатва и до някъде пази от нещо си, но повярвай ми, чистенето после е по-трудно и направя изнервящо.

Препоръчвам ти да не използваш препарати за почистване на интериора, освен ако няма силно замърсяване. Или да го правиш при тип "годишно" почистване/поддръжка. Сух микрофибър е повече от достатъчен за целта. Препаратите се изпаряват от третираните повърхности при слънцегреене и образуват мазен филм по стъклата. Също така, макар твърденията и рекламите за антистатичен ефект - не, не са такива и прахта лепи по-лесно.

Ароматизатора - Единственият ароматизатор над 2 лв., който съм видял да си заслужава парите е тип бурканче. Отваря се и се оставя някъде в колата. Струваше към 30-40 кинта, продават го на Ехрле след ЕКО, на околовръстното при Бояна.

 

Друг въпрос имам. Имаш ли къде да правиш тази поддръжка на закрито или сянка? Също така на прашно място ли жевееш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок няма да ти го троша...Ще си позволя да ти дам някой и друг съвет обаче.,

Микрофибрите переш на ръка, с обезмасляващ препарат - течен сапун, сапун, препарат за съдове. В никой случай с прах/течен препарат за пране.

Така ще ги пера

Ръкавицата за миене е добър вариант, но за нея ти трябват кофи с т.н. грид гард. Една "чиста" и една за "изплакване".

Препарати с "общо предназначение" тип всичко в 1 са голямо no no и обкновено не стават за нищо. Или ако почистват добре, то е таковайки мамата на повърхност/покритие.

Взела си препарат за джанти, не виждам да си взела съответните четки?  Ръкавицата е двустранна - едната страна е за джантите.Това не е безконтактен препарат и има нужда от разтриване за да видиш резултат! Пръскаш, разтриваш, оставяш 2 минути и чак тогава плакнеш.

Запечатката за джанти не я препоръчвам, особено ако имаш меки накладки. Не знам какви са Причината е, че да, запечатва и до някъде пази от нещо си, но повярвай ми, чистенето после е по-трудно и направя изнервящо.

Препоръчвам ти да не използваш препарати за почистване на интериора, освен ако няма силно замърсяване. Или да го правиш при тип "годишно" почистване/поддръжка. Сух микрофибър е повече от достатъчен за целта. Препаратите се изпаряват от третираните повърхности при слънцегреене и образуват мазен филм по стъклата. Също така, макар твърденията и рекламите за антистатичен ефект - не, не са такива и прахта лепи по-лесно. С интериора ми се ще да го запазя от слънцегреене, нали препарата е с UV филтър. Иначе все още е съвсем чиста, може би ще го бърша на 2 седмици- или месец.

Ароматизатора - Единственият ароматизатор над 2 лв., който съм видял да си заслужава парите е тип бурканче. Отваря се и се оставя някъде в колата. Струваше към 30-40 кинта, продават го на Ехрле след ЕКО, на околовръстното при Бояна.

 

Друг въпрос имам. Имаш ли къде да правиш тази поддръжка на закрито или сянка?  Ще се прави рано сутрин, на петминутка. Също така на прашно място ли жевееш? Със Сияещия се подвизаваме в Овча купел-1 - както всеки софийски жк, иначе обикаля цяла София през деня.

Благодаря за съветите, приемам ги и ще ги спазвам. Или поне ще опитам. Не съм правила такава поддръжка на автомобил до сега, но нали казах, обичам я тази кола и ще трябва да се грижа за нея. Ще се науча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с двустранната ръкавица го забрави. Давам ти съвети като на човек, който е дал една торба пари за препарат и му се занимава.

В детайлинга така нареченото кръстосано замърсяване е недопустимо. Няма как с един и същи инструмент да пипаш джанти и лак. Без значение дали е с различни страни. За начало можеш да си вземеш мека бояджийска четка за джантите. Пръскаш с препарата, размазваш/чистиш с четката. По нататък можеш да си вземеш голяма четка. Аз си взех такава и съм ок с нея - https://detailingbg.com/produkt/wheel-brush-orange/.

Накладките меки или не - феродото е винаги налично по джантата. Ти както си със сиви джанти, положението е хептен зле.

Това с пазенето на интериора...какво да ти кажа. Никога през живота си не съм ползвал сенници и прочие. Пред пред последната ми кола беше Октавия на 20 години, нямаше последствия по интериора от слънцегреенето. По-скоро не се филмирай за това.

 

Опитвам се да ти дам съвет като човек, който си самоподдържа автомобилната хигиена от десетина години. Потрошил съм бая пари по препарати и да си правя експерименти. Включае съм и съсипвал боя на кола с експериментите. Гледам да ти спестя някой разходи и грешки, защото виждам, че си тръгнала в моята посока :)

Разцъкай тази тема - http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/53416-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B4%D1%80%D1%8A%D0%B6%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB/page-3

Има колеги, които са писали полезни неща. Там съм си казал мнението и за цяла серия препарати, които не отстъпват на това, което си поръчала ти, а цените са доста по-прилични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Честито за колата и от мен ! Изглежда страхотно :) Пожелавам ти само да те радва :) Препаратите, които си взела са много добри, и както каза колегата над мен, нивото им е професионално. Според мен в един момент, сама ще си определиш кое ти е нужно и си струва да отделиш повече пари, и кое е излишно и може да мине метър.

 

От чисто любопитство, на какво мирише ароматизатора, че има доста интересно описание ... "Ухание на стриптизьорка"..  :eusa_think:   Звучи ми малко като пот, цигари и парфюм в стар бардак :D  :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, и аз съм го пробвал този ароматизатор. Не е зле, но не е и нещо кой знае какво. Даже бих казал, че не е много траен и трябва да пърскаш често, за да го усещаш. Сладникава миризма има, по-скоро като смесица на някакъв женски парфюм, и така както миришат гримовете, червилата на гаджето/жената ;)

 

Честито на колежката! Да си кара колата с кеф и само безаварийно!

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честио и от мен за служебната шкода.

Те /служебните/ се карат най-леко и приятно а на моменти може и иначе....

С Шкода не усещат километрите така ,както с някои други марки.....Дневни маршрути от сорта:

Пловдив-Видин-Лом-Плевен-Троян-Пловдив-около1090 км. С бързо темпо, се минават с нормална степен на умора.

Пожелавам дълго и безаварийно шофиране.

Карай умерено.

Потдържай доверено.

Наслаждавай се на макс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен за новата придобивка! Добра работа да върши, и много да те радва! :)


 

"Ухание на стриптизьорка"..  :eusa_think:   Звучи ми малко като пот, цигари и парфюм в стар бардак :D  :D

Тази комбинация звучи интересно, ама дали е удачна за автомобил? Аз ако имам такъв ароматизатор, така ще ми се пие, че не е истина :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Материалите и средствата, които отделяш за колата с цел хигиена са повече от похвални! Но с ароматизатора ме разби! :)

Тази комбинация звучи интересно, ама дали е удачна за автомобил? Аз ако имам такъв ароматизатор, така ще ми се пие, че не е истина :D

Иво, предлагам да си намерим по един ароматизатор "Механа". Да ни мирише на боб по манастирски, сач-славяни и кюфтета. И ракия - антибактериално. Така Ръсти ще е истинска атракция :) Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.