Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Superb 2 - съвет за покупка


iyivanov85

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Нов съм във форума и бих искал, ако е удобно, да получа някакви съвети и евентуално съдействие.

Предстои ми покупка на следния автомобил - Superb 2, 12/07/2014, 2.0 DSG 6 140к.с. По-долу прилагам и линк с обявата.

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?pubtype=1&topmenu=1&submenu=5&act=4&subact=1&actions=h11864774423254881&adv=11525185515129656&ids=&f0=109.160.51.2&f1=1&f2=1&f3=4&f4=%C2%F1%E8%F7%EA%E8&f5=%C2%F1%E8%F7%EA%E8&f6=%C2%F1%E8%F7%EA%E8&f7=1&f8=%EA%E0%EF%E8%F2%EE%EB&f10=h11864774423254881&f11=1&s3=&s5=um6gxWptEHeBaiUar&s0=&s1=&s4=&s2=&s6=1

 

Собственика на къщата ми е близък, така че не очаквам изненади с колата. Въпроса ми е, дали някой има контакти и може да ми помогне с една справка на шасито в Шкода? Кога и какво е й правено? Има снимка на шасито в обявата, но за всеки случай го пост-вам и тук - TMBAE73T7F9010341

 

Отделно, ако някой има съвети, какво да сменя профилактично, след като я взема, освен традиционните масла, филтри...

 

Благодаря предварително за съдействието! :hello:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда автомобила, даже чудесно! Можеш сам да идеш до ЕураТек и да провериш ВИН номера. Ако наистина има пълна история и е обслужвана в оторизиран сервиз - ще излезе всичко. Ако са шмекерували - ще видиш историята докато е била обслужвана и вече ще си направиш извод к’во-що. Успех с автомобила - лично на мен, по снимки много ми допада!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Щом е нов внос няма кой да ти каже историята й тук. Доколкото знам нямат централизирана система. Търси човек във Франция :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, 

 

Благодаря за бързата реакция, колеги!

Ще взема да се разходя до ЕТ да проверя, дали могат да съдействат... Франция не е опция, имам познати, но не мога да ги ангажирам, защото мисля да я взимам в началото на следващата седмица, а едва ли ще успеят толкова бързо да реагират..

 

А някакъв съвет какво друго да сменя профилактично, освен масла и филтри? 

 

Поздрави, 

Иван Иванов 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и в Еуратек да откажат да споделят информация ако не сте собственик.

 

А някакъв съвет какво друго да сменя профилактично, освен масла и филтри?  -

Ангренажен комплект и водна помпа, ако няма доказателство да е сменян скоро.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и в Еуратек да откажат да споделят информация ако не сте собственик.

 

А някакъв съвет какво друго да сменя профилактично, освен масла и филтри?  -

Ангренажен комплект и водна помпа, ако няма доказателство да е сменян скоро.

 

Успех!

Да, колега! Отказаха... Наложи се да се обадя на собственика на автокъщата, за да отиде лично да изиска и сега чакам резултат. По принцип километрите са точно около смяната на ангренажа, така че силно ме съмнява да е сменян!  :D

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаят в ЕТ, Венци. Имат инфо и аз се възползвах. Добре е да се види, защото има и съвестни хора. На моята се оказа, че ангренажа е сменен по-рано от предписаните 210.000 (на 150.000 е отбелязано в книжка, т’ва излезе и на разпечатката от компютъра в ЕураТек), та си спестих една не малка сума. Освен т’ва се свързах със собствениците и те ми пратиха копие на книжката, която сверих с моята и си се оказа същата. Та...не е зле да се провери, щото има и читави продавачи :)

Иначе е хубаво (освен нормалното обслужване) и диагностика да се направи - ако има нещо, колата ще си каже. DSG - задължително смяна на масло и филтър, като масло е най-добре от представителството

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Здрасти колега,

 

Проверих я! Моят човек отиде в Шкода Варна и му дадоха инфо. Влизала е за смяна на маховик на 120 000км , други ремонти не са й правени, само обслужвания и някакво изтегляне по гаранция за смяна на метални лайсни на вратите. Ще сменя и ангренажа до макс 10000км ( тоест докато стане на 150 000км ), защото и него са го посъветвали да не се чакат тези 210 000, които са по предписание. На DSG-то си излизат смените на маслото, последната мисля че беше преди 20 000км.

 

Поздрави!

Редактирано от iyivanov85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаят в ЕТ, Венци. Имат инфо и аз се възползвах. Добре е да се види, защото има и съвестни хора. На моята се оказа, че ангренажа е сменен по-рано от предписаните 210.000 (на 150.000 е отбелязано в книжка, т’ва излезе и на разпечатката от компютъра в ЕураТек), та си спестих една не малка сума. Освен т’ва се свързах със собствениците и те ми пратиха копие на книжката, която сверих с моята и си се оказа същата. Та...не е зле да се провери, щото има и читави продавачи :)

Иначе е хубаво (освен нормалното обслужване) и диагностика да се направи - ако има нещо, колата ще си каже. DSG - задължително смяна на масло и филтър, като масло е най-добре от представителството

 

Браво бе, значи са се подобрили доста :) Супер е това! Понежеее преди време не знаеха нищо, нямаха система, нямаше как да се разбере и т.н. Явно са се ъпдейтнали :) Много добре е това! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ет могат да видят от цяла Европа къде/кога и колко е обслужвана във всеки един официален дилър на марката.Зависи колко му се рови на приемчика.

Моите 5ст за тази кола.

 

За толкова пари, аз бих си търсил с по-големият мотор и 4х4. Като ще е гарга, да е рошава. В същият салон има същата с 5к надолу, е няма кожа, но до там. един кожен салон не е 5к.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... В същият салон има същата с 5к надолу, е няма кожа, но до там. един кожен салон не е 5к.

Нека сме точни, човека може да не вижда/разбира разликите. А те (от снимките) са: кожен салон, подгряване на всички седалки, елекрически предни седалки, Kessy (безключовото отваряне и палене), 18" джанти (въпросителна "екстра", но все пак разлика), навигация Колумбос и (според мен най-важното) адаптивни биксенон фарове. Според мен съвсем реални 5к, но това си е субективно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките тия екстри не струват 30те коня ;)

 

Фаровете мен поне не ме впечатлиха, определено няма УАУ ефект, спрямо обикновенни с хубави крушки.

 

Но това е принципно, най-важното е състоянието на колата.

 

Със здраве да си я стопанисваш.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ет могат да видят от цяла Европа къде/кога и колко е обслужвана във всеки един официален дилър на марката.Зависи колко му се рови на приемчика.

Моите 5ст за тази кола.

 

За толкова пари, аз бих си търсил с по-големият мотор и 4х4. Като ще е гарга, да е рошава. В същият салон има същата с 5к надолу, е няма кожа, но до там. един кожен салон не е 5к.

Колега, идеята е, че собственика на салона ми е съученик и тази е кола е по-читавата, освен всички екстри, с които разполага, а те не са никак малък фактор... ;)  И на мен ми се искаха малко повече коне, но ще се задоволя с наличната. В крайна сметка не се женим за тях, ще я покарам и след някоя година ще я сменя! Между другото, не че му правя реклама, но вече 6-7 коли на близки съм уреждал и досега греда не е имало!

 

Благодаря на всички за отзивчивостта и съдействието!

Поздрави, 

 

Иван 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, идеята е, че собственика на салона ми е съученик и тази е кола е по-читавата, освен всички екстри, с които разполага, а те не са никак малък фактор... ;)  И на мен ми се искаха малко повече коне, но ще се задоволя с наличната. В крайна сметка не се женим за тях, ще я покарам и след някоя година ще я сменя! Между другото, не че му правя реклама, но вече 6-7 коли на близки съм уреждал и досега греда не е имало!

 

Благодаря на всички за отзивчивостта и съдействието!

Поздрави, 

 

Иван 

Може би помага и факта, че се познавате и взимате от "по-читавите". Нямам отзиви за автокъщата, просто е нормално на познати да не даваш проблемни коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май анти-реклама му направих на човека...  :D  :D  :D

Както и да е - със здраве на всички! Ще информирам при развитие...

 

Поздрави и приятен уикенд!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.