Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 3 на 250000 км


anttonev

Recommended Posts

Здравейте.

Дойде време за поредната смяна на автомобила.

 

Гледам една О3 2.0 TDi 6DSG 2014 на около 250000 км.

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11529045641951197

 

Какво мога да очаквам като проблеми?

Тук има ли потребители с такъв пробегна този двигател и /или тази кутия?

В Еуратек могат ли да я преслушат?

 

П.С.

Гледах ето тази, ама ми идва малко повече цената.  :nea:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11528795643735800&slink=7jeuqd

 

Вярно е на 100000 км и има малко гаранция останала.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо искаш да купиш уморена служебна кола? Аз направих грешката да взема подобна преди две години. Почнаха тежки ремонти. Две седмици караш, две седи в сервиза и харчът е голям. Имах възможност и сега си взех нова О3. Ако ти нямаш подобна възможност, защо не си вземеш някоя кола на 6-7 години на 60-100 хил. км, която е била лична и човекът си я е поддържал и си я е пазил, и най-важното е, че не е тежко амортизирана. Аз преди три години сбърках и не взех О2 фейслифт на колега на 6 години на 60 хил. Беше идеална тогава ьа 15 хил. лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, отиди да си вземеш една нова от магазина и не се занимавай с такива милионници!

Тепърва почват проблемите!

При новата нямаш нотариус, нямаш обслужване веднага след покупка. Вземи я с 50% първоначална вноска за 24м. и си ползвай гаранцията през първите 5 години.

Виж тук дали няма да си харесаш нещо: http://abs.euratec-auto.eu/Public/home.aspx

Кеф ти бензин, кеф ти дизел може и някоя N1 със 8лв. данък да си вземеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тази в ЕТ ли ви се струва, че не струва?

А каско на коли на 4-5 години правите ли, дето не са лизингови?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързаш ли?! Ако в момента имаш друг автомобил - не бързай ......... Аз така бих постъпил.

Имам усещането, че си се фиксирал по темата и ще ти трябват още мнения от колегите .....

Успех!!!

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, е че втората е L&K но се замисли за следното:

- Еуратек най-вероятно ще ти я продадат на пълна цена защото трябва да им преведеш парите по банка -> нотариуса ти е около 1300лв.

- Ако предположим че първия собственик я е обслужвал на всеки 30 000км. то след 10 000 подлежи на обслужване при това заедно с DGS-то (по предписание през 60 000км) -> 1000лв

тези две пера са повече от каското + гражданаската + регистрацията на новия автомобил

- гаранцията е изтекла освен ако не е поръчана с удължена до 150 000км

 

Колкото до въпроса за каското - за всякакъв вид автомобил който струва повече от 10 хиляди смятам, че е каското си е задължителен разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко е струвала нова първата посочена?

Щото за мен трябва да е струвала над 60000лв.

 


 

Колкото до въпроса за каското - за всякакъв вид автомобил който струва повече от 10 хиляди смятам, че е каското си е задължителен разход.

Въпрос на гледна точка.

КАСКО права на всички мои автомобили,които се движат активно по пътищата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако покупката не ти е спешна и търпи отлагане във времето изчакай и преглеждай редовно раздела във форума за продажба на автомобили. Със сигурност от тук ще намериш добре поддържан автомобил и със сервизна история.
Поне аз така направих и изобщо не съжалявам за чакането. Въпрос на избор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Егати, за парите на първата, бих взел тая - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525242864530128

Нали имаше приказка за гаргата и прическата.  :banger_1:

 

Гледам е покарана в София през 2016 година и след това е варненка, явно бързо са ѝ се нарадвали.

 

Аз минавам много малък пробег на годишна база, тъй че... абе май ще ходя до Варна.

Редактирано от anttonev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

При новата нямаш нотариус

Нотариус има, ако е на лизинг. Или поне ако искаш да си я задържиш след края на лизинга.

 

Но ако имаш възможност, определено нова кола би била по-добрия избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.