Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Средния колан е блокирал...


Цецо75

Recommended Posts

Не помня дали питах, ама средния колан е блокирал. Опнат е като струна и няма мърдане. Така я взех колата, била е служебна и вероятно никога не е ползван.

 

Рядко, ама ми трябва пущината. Някакви идеи? Никога не ми се е случвало на никоя от колите, дали въобще е лечимо?

 

Супърб 2 е колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долния край е закрепен с болт към купето. Развии болта и върни леко, вероятно инерционните клинове са се отворили и блокират отпускането на колана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи днес по съвет на приятел пробвах да смъкна облегалката. Така колана охлабва доста и започва свободно движение в едни 5-10 сантиметра. След тях обаче винаги задействат инерционните клинове, точно на едно и също място по дължината се случва. Интересното е, че в тези 5-10 сантиметра рязко дърпане заключва клиновете, демек инерционния механизъм работи коректно. Движението в тези 5-10 см при плавно дърпане е съвсем спокойно. Все едно на плата на колана има нещо и в даден момент задейства клиновете.

 

Цялата работа изглежда като заводски направена мамка му. Колата е N1(4+1), може ли от магазина да е излязла така... На 3+1 знам че махат целия колан, ама тук си го има и е като нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и нещо да е прибрал колана или да се е усукал и сега да не може да се отпуска. Пробвай с дърпане. Иначе втора ръка облегалка, ако държиш на колана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е N1 от завода е излязла без колан, а средния е монтиран най-верпятно при дилъра (ЕТ ако е взимана от тук). В Мазда и Тойота поне процедират по този начин, навярно и навсякъде. Чисто административно няма друг вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Иво, а облегалките разглобяват ли се? В смисъл едва ли няма начин да се смени само механизма на колана, мамка му...

 

Иначе гледам, че средния колан си върви като отделен парт номер, поне да търся само колан. Че облегалка са Супърб, същата тапицерия и прочие е доста сложна мисия.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Елзата го гледах, разглабя се май отпред през тапицерията... което малко ме притеснява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.