Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автоматик за 3-4000лв.?


Recommended Posts

Колеги, имам дребен казус.

Жената ту иска да кара, ту не иска. Ту иска хубава кола, ту иска някоя трошка. За да почнем от Балканче, та да стигнем до бегач по някое време, впускам се в търсене на автомобил, който отговаря на следните критерии:

Автоматик

Цена 3-4000 лв.

Да не е огромна, но все пак да може да се събере детска количка в багажника, без значение дали ще остане място за друго. Само това ще се вози.

Да е сравнително надежна и да не се чупи през два дни по възможност.

Климатик е предмиство да има, макар че до колкото я познавам няма да го ползва освен ако не е 30C +. Все пак май е по-добре да е наличен.

Най важното - НЕ трябва да е комби и НЕ трябва да е червена.  :wacko_2:

 

Разход и прочие не  ме касае, защото колата навярно ще се кара по 150 км на месец (пряко сили). Не ме касае и поддръжката, но е добре първоначалното обслужване да не е със стойността на самата кола. Също така да добавя, че таргата ще се кара само и единствено в София и то в 1/4 от града.

Пуснах й мухата да й вземем Тойота Секвоя, ма тя каза, че "не може да се качи и също така пак само ти ще я караш", а и после се сетих, че потенциала за жертви по пътищата ще нарастне. Жена ми е със стаж около 15км. с изкарана книжка след навършване на 30г. То за това се търси и автомат и просто някаква си кола на тоя етап. Искам да я видя дали ще кара наистина и дали ще стигне някакво нормално и безопастно шофьорско ниво (макар да знам отговора от сега). Пък тогава ще мисля какво да й взимам. Няколко пъти ми мина през акъла и едно City Go, че по едно време бяха на смешни цени в ЕТ. Ама както казах, не е ясно дали няма да е чудо за 3 дена...

Гледах и някви Дачии, ама там вероятносста да видиш е автомат е колкото при Ролс Ройс ръчна кутия...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    12

  • stanley

    9

  • lyubcho88

    8

  • shaft

    6

Най-много писали в темата

И аз в момента съм нагърбен с избора на автомобил за сестра ми.

Критериите са абсолютно идентични с описаните по-горе.

За момента главно съм се насочил към:

 - нисан микра 1.4 (довечера ще гледам тази - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11527442406638633

 - корса 1.2 

 - фиат пунто 1.2

 

Сите автомат задължително!

 

Описвам ги, както за идея на автора, така и с молба към колегите с опит, да изкажат мнение и впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не избирайте Форд КА :D

 

Иначе... има "комшийска" микра, същата, като от обявата, но е керемидена... и няма такава кочина! Удрят я, тряскат я, трошат я, газта е на заварка абсолютно винаги, особено зимата, студена кола, излиза от подземен гараж по сняг на заварка, гумите хвърлят "огин" и т.н. 

 

Това лайно е ултра здраво! Не мре! Пали малко трудно, защото чувам как стартера го въртят по 1 минута, преди да запали, но 100% съм сигурен, че никаква поддръжка не вижда и върви, ще си скъса "хамута". 

 

Когато търсехме нещо подобно и ние, "начетох" се на мнения "тече, като лейка" и т.н. Обаче това вАжи най-много за втора геЙнерация, или поне мисля, че беше втора... Затова избягахме от микрАта. 

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това също мисля днес, утре да го погледна.

https://www.cars.bg/offer/c2660579

 

Някой да има впечатления от такава черупка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия комшия има такава - същото зелено, същия модел, мисля, че е :D Кара се СУПЕР МАЛКО. Не съм го чул да казва, че е боклук най-долен... става за до "Кауфланд". Мисля, че за това я ползват :D Иначе си кара "Режо-то 407".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя кошник не е ли много екзотика? Да няма драми за някакви супер елементарни неща после?

 

Микрата е добра идея и гледам, ченвървят за поносими пари. А дали има държат кутиите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали това ти казвам - ръгат яко комшиите, все са на заварка, все женуря го карат и едно полу-мъжко имат там, което изобщо не говори, дебилно такова - и то го кара понякога, баш като женско. 100% съм сигурен, че тая черупка не се поддържа изобщо - имат си мерцедеси и мазди и т.н. Микрончето им е за съсипване... 

 

Дайхацуту, нямам идея - за него нищо не знам. Караха го едни комшии 2-3 години, другите го купиха от тях и си го карат 2-3 години, без да са правили ремонти по него. Нямам идея... и на мене ми изглежда екзотика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11520685563694037&slink=7ot6k9

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11521391903634217&slink=7ot6k9

 

В момента пазара е доста ограничен в зададените параметри.

Бих добавил и 4 врати - защото с бебе е кофти с 2 врати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко що е нисан микра автомат, но с 1.2 и с 1.4 най-вече е за предпочитане в този бюджет! Говорим за микра 2000 - 2002 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toyota Yaris,според мен нейния вариатор(автоматик) е по-здрав от Нисановиа,или Toyota Starlet или Corolla,там вече мисля,че са обикновени автомати и неубиваеми мотори...Daihatsu Cuore и Toyota Aygo също стават,но там багажника е смешен...При Aygo-то автомата е роботизирана кутия и не се слави,като най-надеждна.Мисля,че при Daihatsu мотора е същия,но незнам за кутията нищо.

Иначе едно време мой приятел тумбеше Оpel Corsa,автомат,от първите заоблени,не се счупи,но безпощадната кафява чума я изеде.

Успех с избора

Редактирано от scooby doo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Ярис скоростната кутия е ММТ, тъй наречената "ръчна скоростна кутия с роботизирано превключване". По всичко което съм чел била неубиваема, но може да скъса нервите на шофьора с начина си на смяна на предавките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , ще сменя определението "еднодневки" :) (втория собственик е и последен)

 

П.П. За да не е спам - сетих се за една доста корава лагерница с двигател , но незнам дали имат автоматик - Фиат Панда .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,де,Фабия 1 автомат май има или пък не ги бива!?Аз не ги познавам подробно старите модели,някой,който знае,ако може да внесе яснота

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и бели лястовици има. Много са редки, плюс са само 1.4 75, 16 вентила, скъпа поддръжка. Тояа за Фабия 1 автомат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микра, ако е здрава, с минимална поддръжка ще изкара поне 5г. Здраво окачване, добро място за пасацерите за класа си, много малък багажник.Мотора 1.2 е много здрав, Но лаком. Среден разход над 8 литра бензин.

 

Аз бих се насочил основно към японеца. Фиат,Дайхацу и т.н твърдо не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички до тук!

Да допълня само, че под това да е надеждна колата, нямах предвид да изкара много време. Въпроса е да не прекарва повече време в сервиз от колкото да се ползва. Роботизирана или не кутия, няма никакво значение колко е досадна, особено за шофьорка, дето не е карала нищо на практика. Въпроса е да не каже мяу и ремонта й да е 3000 лв.

Разхода както казах също не е от значение. Аз по принцип разход на кола никога не съм гледал, защото никога не съм въртял такива километри с личната си кола, че да ми пука. Дали ще е 7 или 12 - точно се тая. Разликата в моя случай е "2 и пеесе".

Това е автомобил, който ще се потъркаля 1-2 години, след което ще бъде бракуван. Дали продаден за 500 лв., дали в някой стълб за кеф, не се знае :D

 

Така като гледам май към Микрето трябва да се ориентирам. Всички мнения сочат на там, пък и май съотношението цена/това което се търси е най-добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ММТ е голям шит. Мой колега си продава Королата 2010, 1.6 бензин, купувана от Тойота (първи собственик) защото кутията изключва от скорост и никой не знае как да я оправи. Миналата година сменя "алтернатор" на кутията за 2 бона заради същия проблем, тази година диагнозата е пак същата, но на другия "Алтернатор" - пак 2 бона - но без гаранция че ще се оправи проблема.

 

И за други ММТ-та съм чувал че като се прецакат, няма кой да ги лекува в БГ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ММТ е голям шит. Мой колега си продава Королата 2010, 1.6 бензин, купувана от Тойота (първи собственик) защото кутията изключва от скорост и никой не знае как да я оправи. Миналата година сменя "алтернатор" на кутията за 2 бона заради същия проблем, тази година диагнозата е пак същата, но на другия "Алтернатор" - пак 2 бона - но без гаранция че ще се оправи проблема.

 

И за други ММТ-та съм чувал че като се прецакат, няма кой да ги лекува в БГ. 

MMT кутията, работили е супер за каране.Обаче, ако се счупи, става страшно. 

Микрата е дуракоустойчива, та няма накъде.Много здрава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя моята жена затова си ходи пеш, с такси или ме чака мене... Казал съм й, само кола с ръчна! Една си я чака, ама не смее да я кара след последната (дадох я за безпари на комшийка), която изяде 2 дръвчета и потопи нос на Панчаревското езеро! Как беше - Живота е труден, педалите са 3, а краката само 2!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще гледаш Микра, виж и Рено Клио - идентични са, но Клио-то е с по-просторен багажник. Още по-добре ще й е с Модус, но там по-трудно ще влезнеш в 4000.

Хюндай Гетц е другото, което ми хрумва, но там незнам как е с автомата - Венци да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за микра к12. Жената я търкаля вече 2 години. 1.2 двигател, но ръчна кутия. Не пипа грам масло и лесна за обслужване. Най-вече, че няма ремък, а верига. Знам, че веригата е слабо място, но смени ли се веднъж всичко е ок. Спирачните апарати се разтропват. Сега слизам да ги правя пред блока. Продават готови ремонтни комплекти по 12.00 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.