Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автоматик за 3-4000лв.?


Recommended Posts

според мен оптимален вариант е а3 ако може с 3 врати или голф 4 ако трябва де с 5 врати двг 1.8/1.8t като гледам има избор на а3 ки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    12

  • stanley

    9

  • lyubcho88

    8

  • shaft

    6

Най-много писали в темата

И аз съм за микра к12. Жената я търкаля вече 2 години. 1.2 двигател, но ръчна кутия. Не пипа грам масло и лесна за обслужване. Най-вече, че няма ремък, а верига. Знам, че веригата е слабо място, но смени ли се веднъж всичко е ок. Спирачните апарати се разтропват. Сега слизам да ги правя пред блока. Продават готови ремонтни комплекти по 12.00 лв.

Смяната на веригата с оригинална струваше 1800 лв в Трансексперт със всичките му зъбни колела, банани плюс ремъците. Дали си струва за такава тоалетна? Колата беше на 150 к оригинални километра, сестра ми е първия собственик. На същия пробег се смениха спирачните апарати, носачите и гърнетата. Всичките ремонти 3000 лв, като после я продадох трудно за 6700 лв. Плюс това и рейката щеше да е за смяна скоро. Не препоръчвам микра к12, в никой случай.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Колеги, благодаря на всички за мненията. Бая противоречиви виждам и съм склонен да вярвам на всеки.

Днес или утре (след като закарам да оправят моята тарга, че стана тя една...) ще ходя да гледам едно City Go автомат. Таквоз нещо съм виждал само в шоурума на ЕТ. Май даже не е DSG кутията, изглежда странно, но не съм имал време да чета. То е ясно, че е бесен мъртвец, но цената е доста добра за година/километри.

 

Инак предвид джигитството по пътищата започвам отново да се замислям и за някакъв висок и тежък джип. От гледна точка на сигурност на возещите се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз в момента съм нагърбен с избора на автомобил за сестра ми.

Критериите са абсолютно идентични с описаните по-горе.

За момента главно съм се насочил към:

 - нисан микра 1.4 (довечера ще гледам тази - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11527442406638633

 - корса 1.2 

 - фиат пунто 1.2

 

Сите автомат задължително!

 

Описвам ги, както за идея на автора, така и с молба към колегите с опит, да изкажат мнение и впечатления.

Ники, да ти кажа от тези трите само първата става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря на всички за мненията. Бая противоречиви виждам и съм склонен да вярвам на всеки.

Днес или утре (след като закарам да оправят моята тарга, че стана тя една...) ще ходя да гледам едно City Go автомат. Таквоз нещо съм виждал само в шоурума на ЕТ. Май даже не е DSG кутията, изглежда странно, но не съм имал време да чета. То е ясно, че е бесен мъртвец, но цената е доста добра за година/километри.

 

Инак предвид джигитството по пътищата започвам отново да се замислям и за някакъв висок и тежък джип. От гледна точка на сигурност на возещите се...

Нисан Патрол или Тойота Лендкрузер. Ама там цените са други. И пак не е гаранция, защото един приятел с Инфинити qx70 на Мария Луиза така го удариха, че беше с политравма на гръдния кош и му махнаха далака.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи как е бил удара разбира се, но ако е по-висока джипката, удара ще е ниско долу. Поне от лек автомобил. За цените си прав, но от друга страна и загубата на стойност ще е доста по-малка.

Абе и аз не знам вече какво да правя. Като има замесена жена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Нека споделя малко опит.

Колата, която карам в момента я избирах по същия критерии като твоя.

Да е автоматик, за да може съпругата ми да я кара

Да не е много малка

Да не е много голяма

Да не е комби (баш такава взех)

Да е евтина за поддръжка

Да я карам 3-4г и да я хвърля

Да не влагам много пари в нея...

Да не е скъпа 4-5к лв.

 

Взех Октавия комби автомат (винено червена хаха). Обслужването й не е евтино според моите стандарти – за година съм вкарал близо 8к лв. – може да провериш тук всичко е описано - https://www.carspending.com/bg/vehicle/7549-skoda-octavia-1-9tdi-90hp-combi-automatic. Както мислех, че няма да влагам много средства, така гледам да е в топ състояние, стига за това да не трябва да си продавам бъбрека и да не граничи с ненормалина. Ето тази седмица ще я полирам за 2път (първия беше преди лятото). Не ми се струва евтина за поддръжка (например сравнено с пунто 2, което карах 5г), е не е и прекалено скъпо. На 300к км и 16г експлоатация пластмасите са поизпечени и лесно се чупят. Например един премиум автомобил е доста по издържлив на тия години, но какво да се прави.

 

Микра К12 е добро решение. Ако се напънеш още малко и следващата е доста красива. Парите обаче за кола 2000г (японска буболечка) са много. А не предлага кой знае какво... Аз обаче търсех средна по размер кола и затова не съм и ходил на огледи. В багажното не ми се вярва да събереш детска количка, ако не е от тия летните дето се свиват като пазарска чанта. Доста тясна е, но пък има 4 места. Като автомат са здрави. Ако имаш още малко пари мож еда погледнеш Honda jazz. Там местото е една идея по-добро и ще е кола, дето ще служи повече от 1-2г.

 

Сега за бюджета не те разбрах защото хем 3500-4000, хем гледаш cityGo, което стартира от 10000+ https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11494503889313210&slink=7zhgs6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, благодаря за изчерпателното мнение! Ценя го!!!

За бюджета няма как да ме разбереш. Ни аз, ни жената сме се саморазбрали, че да успее 3ти човек...CitiGo то го гледах, защото цената да, по-висока, но години/км спрямо цената са ок. Изглежда читаво, но не мога да преценя дали багажника ще събере количката. Иначе е странно широка вътре за такава въшка. Имам чувството, че седалките са по-големи от на Супърба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, благодаря за изчерпателното мнение! Ценя го!!!

За бюджета няма как да ме разбереш. Ни аз, ни жената сме се саморазбрали, че да успее 3ти човек...CitiGo то го гледах, защото цената да, по-висока, но години/км спрямо цената са ок. Изглежда читаво, но не мога да преценя дали багажника ще събере количката. Иначе е странно широка вътре за такава въшка. Имам чувството, че седалките са по-големи от на Супърба

 

Не знам каква е количката ви, но вероятността да не се събере е голяма. 

Търси нещо с размера на Фабията, в последствие столчетата стават големи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да си харесаш няколко марки/модела коли, както и ценови диапазон, който не трябва да прехвърляш и да ходиш с жена ти, ТЯ сама да види как се чувства в нея. Иначе после само ти ще си я караш наистина. Задачата ти е ти да й предложиш конкретни модели, които си се уверил, че са стабилни и лесни/евтини за поддръжка. Пък тя ще си избере един, важно е да я харесва като модел, а конкретната бройка може и сам да намериш и купиш.

 

Казвам от опит, защото аз така бях решил, но т.к. съм взискателен, а читави коли трудно изпадат, на нея й писна и каза да взимам каквото реша, че става. Е така направих, но тя сега не я харесва и не я кара :D Затова и съм я пуснал в мобиле, но не бързам да я давам, т.к. набих доста пари в нея и не очаквам ремонти поне 4-5г с моите темпове и стил на каране.

 

Аз лично не бих взел нисък клас косачка на 4г за 10к лв. защото поддръжката и евентуалните ремонти при все, че извън гаранция ще надхвърлят цената на нова!!! Не забравяй, че citygo е най-ниския клас на Skoda, която се води най-ниския клас на VAG...

 

Аз го смятам и така. Една нова Fabia автоматик със санитарния минимум екстри за 2018г в еуратек конфигуратора е 29к лв. Мисля, че шкода дават безлихвен лизинг, и дори да има някакви врътки, ако посетиш няколко пъти шоурума може и да се навият да я дадат на изплащане без оскъпяване. Също знам, че някой от колите се вкарват като товарни и данъка им е 6-7лв. Ако сметнем какво ще стува тая кола за 5г сметката е следната:

- данък, ГО, преглед = 350лв/г

- каско с хубав процент на 30к е 3.5% става около 1050лв/г

- гориво ако минаваш по 150км/м грубо 2000км/г х2.30лв гориво 400лв/г

- обслужване на масла филтри и тн в еуратек грубо 500лв/г

- разни накладки и други по окачване едва ли ще има за 5г с тоя пробег

- за 5г ще се наложи поне 2пъти да смениш гуми (освен тия на колата) грубо 600лв за 5г.

 

Общо излиза 2300лв/г. Значи след 5г ще си вкарал 11500лв за тая кола +600 за гуми +/- 12000лв че по-лесно. Като сложиш и 29000лв за колата ще си дал 41к лв. Но след 5г тая кола ще струва поне 15к лв, което значи че си вътре 26к лв.

 

Друг вариант - Ако вземеш косачка без гаранция тия 12к лв за 5г ще ги даваш отново. Колата струва едни 10к лв, или общо 22к лв, а след 5г citygo-то ще е на 9г и ще струва има няма 4-5к лв, Тоест ще си вътре с едни 18к лв. Обаче шанса да откаже някой голям агрегат и да набиваш 3-4к инцидентно е голям и не може да си сигурен, защото колата е нова за гаражните майстори и все още не й разбират. Т.е. ще се учат тепърва. Или другия вариант е да посещаваш ЕТ, за което ще плащаш двойна цена за обслужване на извън гаранционна кола, спрямо гаражните техници. 

Тоест излиза, че за едни 6-8к лв за 5г, което е по 1500 лв годишно рискуваш да си наравно с цената на нова кола, но няма да е нова, а на 4-5-6г...

 

Сигурно много безмислени сметки изписах, но целта ми беше да видиш дали ако си готов да дадеш по висока сума за малка кола, не си заслужава направо да вземеш нова Фабиа на близки пари... в дългосрочен план.

 

До тук с големите пари... Ако все пак не ти се набиват и искаш да закрепиш положението за едни 3-4-5к лв може да се огледаш в:

- Nissan Micra К12, или дори К13 ако изпадне за 5к ще е супер

- Honda Jazz GD1/2/3/4

- Fiat Punto MK2 188 - 2000-2005г

ако не те бърка по висок данък и разход

- Fiat Croma 194 преди фейса

- Nissan Primera P12

ако не те бърка да е с 3 врати

- Mercedes C klasse W203 sport coupe може и седан, или CLK klasse W208

- Audi A3 8L

 

Всички горе са с добри автомати, коя от коя по-добри :D. Разбира се има значение как е поддържана, но съм чел за всяка от тях и им знам болежките. По мое мнение си заслужават, стига да ти фитне с представите за които ти трява.

Мит е това, че за жена трябва малка кола, както и за това, че не може да свикне с габаритите. На улицата колегите шофери имат повече респект към големи коли, а малките може да ги изпуснеш много лесно от полезрението :D

Когато търсиш кола и четеш за проблеми в модела при ръчна кутия е едно. А когато е автоматик освен останалите болежки те интересува и да е читава скоростната :) Затова е по-трудно да е добър избора. Във всяко нещо има компромиси, но все пак тия машини са на години и километри!!! 

Моя съвет е да избягваш роботроници и CVT (безконечни) кутии. Първите работят зле, а вторите дефектират и ремонтите са скъпи.

Редактирано от lyubcho88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а тоя варел? - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21535454983604256

Някой да знае нещо за автоматите на Kia ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а тоя варел? - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21535454983604256

Някой да знае нещо за автоматите на Kia ?

Би трябвало да е като на Santa Fe. Тука трябва да се изкаже колегата Shaft. Киа и Хюндай нали са брат'чеди имат доста общи компоненти и агрегати.

Бях чел, че на Santa Fe кутията имала склонност към прегряване ако се тормози продължително с буксуване в кал и сняг. Като прегрее, пушиш една, две цигари да си почине кутията и продължаваш.

 

Прочети в OFFROAD форума какво казват за модела. Там има теми за почти всички джипки.

 

P.S. продавача е зает човек, няма време да сложи препинателни знаци в текста на обявата. 

Редактирано от stanley
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автоматикът е здрав. Но КИА не! Специално това Соренто си е трошливо. Двигателят й трябва да е 2.0 дизел, доста капризен... :)

 

Цената е такава защото тая не пали, видя ли го. Може и да е пред блокиране, ако изобщо върти ;)

 

ПП: Stanley ме изпревари за малко :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямах предвид точно тоя екземпляр, дадох го за пример. После видях, че е един от най-евтините в мобиУето, което е BIG no no.

Почнах да гледам A3ки и ако намеря читавата, регистрирана, автомат и да е 1.8 асматик - отнасям. Кат гледам за 4К се купува прилична. Да я строшва там жената и да се оправя...

 

Ей тая тарга ми изглежда добре, макар че не е регистрирата и е турбо. Но мисля да отида да я разгледам - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11529946292245074&slink=80v483

Багажника на 3ката изглежда достатъчен, колата е читава. Не знам вече кво да гледам...Накрая ще й оставя Супърба и ще направя някоя глупост  :nea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накрая ще й оставя Супърба и ще направя някоя глупост  :nea:

Не прави глупости.

Не си давай хубавата кола.

 

Купи моята и я дай на жена си  :tongue_1:

 

Добре изглежда сивата А3-ка, ама предната и задната врати, от шофьорската страна, малко различно сиви изглеждат на снимката. Подгрева да се провери дали бачка, че иначе ще е студеничко зимата.

Редактирано от stanley
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да е като на Santa Fe. Тука трябва да се изкаже колегата Shaft. Киа и Хюндай нали са брат'чеди имат доста общи компоненти и агрегати.

Бях чел, че на Santa Fe кутията имала склонност към прегряване ако се тормози продължително с буксуване в кал и сняг. Като прегрее, пушиш една, две цигари да си почине кутията и продължаваш.

...

 

Бях на телефона и не успях да го прочета цялото :D 

 

Не кутията, тя не прегрява, прегрява съединителя, който включва задния мост /подобно на халдекса/, и това е в случай, че наистина въртиш всички 4 гуми или пък караш бавно дълго време. Тоест, ако катериш баир или черен път, включил си 4WD Lock (блокаж 50/50) и караш с 10-20-30км/ч (над 40км/ч се изключва 4х4то) - ще го прегрееш след около 30-40мин - до час каране така... замирисва на изгоряла гума/феродо и т.н. Спираш, почиваш 20тина минутки, да се охлади съединителя/муфата и продължаваш да го мъчиш без проблем :) 

 

Кутията не прегрява, ако прегряваше, щеше да е много зле положението в града... Кутията съм я прегрявал само веднъж, като не давах на колата да пада под 185-190км/ч и след 30тина километра с тази скорост... влезе в авариен режим с ограничение на скоростта до 80км/ч и 3та предавка като максимум. "Охлади се и после вървеше повече!" :D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала, железни машини. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала, железни машини.

Мииии... фейслифта на моето е малко по-женствен на вид, но много по-корав.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зеленото А3 ми харесва. С готиния салон е и всичко платено / регистрирано. Иди на оглед, ако можеш спазари с продавача да я видят в сервиз и една диагностика да й пуснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, кефи как е написал GERMANIA

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11531124358371332

 

*TOP* *Luks* *KOJA* *Nqma nqma* *Sveicaria*

 

Кажи му "автокъща" и спри до там... Аз по принцип от автокъща НЕ купувам, изключение Супърба, за щастие не дръпнах късата клечка, ама то беше шано схема.

Иначе успех му пожелавам на тоя търгаш. Тая цена, за тоя мотор с тая кутия няма продаване. Освен ако не метне някоя жена, която няма кой да пита. 1.4то на ВАГ е като 1.8TSI. Естествено дрането е по-малко, но пак говорим за сериозни ремонти. Отделно всички, които купуват колат под 20К ги е страх от автомат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да кажеш какви са проблемите при тия автоматици дето ги слагат във Fabia 1, че аз не съм запознат колега? Пак са 4степенни, но не са 01M, поне на вид, а и по номер.

В Audi A3 слагат 01M като моята, а в superb 1 вече са 5 степенни 01V.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.