Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Superb - помощ при избор


flob

Recommended Posts

Ами честно казано при тия суми, важното е колата да е без компромиси. Сиреч железата да са на шест. Дали имала навигация или вентилирани седалки, лично за мен няма никакво значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • nevermess

    19

  • tuningmania

    11

  • Цецо75

    11

  • mishoo

    5

Най-много писали в темата

Само за справка, миналата година ЕТ оцениха старият ми Супърб /2,0 TDI 4x4 170к.с. 2012, 72-73к км. ниво оборудване Елеганс с добавени още екстри, обслужван ежегодно само при тях/ на 25 000 лв. Реалната му пазарна цена беше 28-29000лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "qwerty1981" - Кожен салон с обдухване на предните седалки, завиващи фарове, печка, панорамен покрив, 4х4.. Мисля, че тези пет броя екстро са от най-скъпите при "Superb 2" и само тяхната цена в магазина е била около 5000 Евро..

 

До "nevermess" - За 30.000 Лева ще вземеш "Superb 2" с доста екстри но над 100.000 километра или без доста екстри под 100.000 километра :)

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "zloQQ" - ТИ кога ще ми се похвалиш с "vRS"-а? Аз, иначе, отивайки уж в някаква авто-къща в Германия, много се притеснявах за това, което казваш, дали няма да е Хасан някой си, но съвсем случайно се озовах в Официалният Дилър на "Skoda" за Град Rostock :) Смисъл - в www. mobile . de си харесах "Superb"-а, в графа Продавач видях името на някаква Фирма, но хич забравих да го напиша това име в www . google . com за да разбера, че няма проблем с Фирмата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно казано при тия суми, важното е колата да е без компромиси. Сиреч железата да са на шест. Дали имала навигация или вентилирани седалки, лично за мен няма никакво значение.

 

Ми железата не са на 6. Жулната подбита врата ама това се оправя с каското. Най-ме притеснява ударът в задната гума, че от такива удари лесно заминава геометрията. Ако се реша на сделка ще я карам на стенд......

Жената има друга философия... Ако ще взимаме кола за толкова пари, тя иска дупето и да се чувства добре на кожена седалка с вентилация  :D дори за малко повече пари. Колебанията ми са свързани основно с липсата на предложения и бедният пазар.

Да намериш читава кола дори на 3 години е почти невъзможно.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "qwerty1981" - Кожен салон с обдухване на предните седалки, завиващи фарове, печка, панорамен покрив, 4х4.. Мисля, че тези пет броя екстро са от най-скъпите при "Superb 2" и само тяхната цена в магазина е била около 5000 Евро..

 

До "nevermess" - За 30.000 Лева ще вземеш "Superb 2" с доста екстри но над 100.000 километра или без доста екстри под 100.000 километра :)

 

За 30 ок ама за 33? Защото в Еуратек продадоха Супърб 3 хечбек на 60К километра Амбишън за 35 000 леа, а Супърб 3 Амбишън е много по-добре оборудван от Супърб 2 Бизнес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт. Цената е висока и е сравнима с третата генерация.

 

Аз лично карам шкоди от първата октавия и отговорно твърдя, че качеството на материалите е строго надолу. Естествено тази разлика се вижда след 5тата година и след 150к километра. Не знам как е при Супърба обаче, такъв съм имал само 2ка.

 

Ако имам 33 бона за прахосване, определено няма да е С2. Каквито и екстри да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт. Цената е висока и е сравнима с третата генерация.

 

Аз лично карам шкоди от първата октавия и отговорно твърдя, че качеството на материалите е строго надолу. Естествено тази разлика се вижда след 5тата година и след 150к километра. Не знам как е при Супърба обаче, такъв съм имал само 2ка.

 

Ако имам 33 бона за прахосване, определено няма да е С2. Каквито и екстри да има.

 

Е то и аз ги нямам парите ама те банките са, за да дават кредити...... Ти доволен ли беше от  Супърб 2?

Кума има Октавия 2 и на 168К километра претапицира волана и скоростният лост.

Редактирано от nevermess
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще е с кредит, колата ше си изкарва ли вноската + режийните?

 

Не съм такси ако това имаш предвид. Просто сегашната ми и единствена кола се разпада и трябва да я заменя. Все с нещо трябва да карам децата до училище, да пренасям някоя и друга едра мебел и да ходя на работа. На година минавам 20-22К километра.

Не сменям колите често. Сегашното комби го взех на 5 години и 127К според километража (не е ясно дали е връщан). Вече е на 330К и двигателят е за основен ремонт, турбината ще откаже всеки момент и майсторите не искат да го ремонтират, защото е толкова старо, че докато оправят едно нещо се чупи друго.... С други думи време ми е за  друго комби, което ще търкалям следващите 5-10 години....

Редактирано от nevermess
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз от моя С2 съм си доволен, ама и аз го имам от 20к км. Но той е 170 коня ръчка, 4х4, на 200к без особенни екстри. Ценово е доста далеч от дискутираните, не моха да съм обективен.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз от моя С2 съм си доволен, ама и аз го имам от 20к км. Но той е 170 коня ръчка, 4х4, на 200к без особенни екстри. Ценово е доста далеч от дискутираните, не моха да съм обективен.

 

Това ми беше другата опция, но ми омръзна да се ослушвам за проблеми с колата и да се чудя, какво трябва да се ремонтира сега. Или по-зле да се чудя дали няма да ме остави на път........

Та исках поне веднъж да карам година-две кола без да я правя и понеже чисто нова кола е огромно бреме остана опцията за малко употребявана.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами чисто нова кола при твоя бюджет не е огромно бреме. Е не и супърб наблъскан с екстри, но нещо по-земно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами чисто нова кола при твоя бюджет не е огромно бреме. Е не и супърб наблъскан с екстри, но нещо по-земно...

 

Октавия Vision комби в момента е 40К с 2 TDI двигател. Според мен по-добре супърб на 2-3 години за малко по-малко пари отколкото Октавия. Това което ме ядоса е, че на комбитата окачването отзад е торсионна греда на всички коли с двигатели до 150К включително! Шумоизолацията не ми хареса ...е няма как да им дам 40К за кола в която са пестили от почти всичко....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това което казваш е факт. Имах предвид да не е Шкода въобще. Форд и Опел правят доста добри коли в последно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опел и добра кола? Никога Опел, ама никога, не са имали собствен сполучлив двигател. Технитя двигатели са и най-големите драми. Скоростните кутии са пълен брак.

Тези двигатели които "прославиха" марката са на косуърд. Сполуливите дизели са на Фиат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опел макар и да не съм им фен са имали сполучливи собствени двигатели още преди ти да се родиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам преки наблюдения, познати карат Астри като лични и служебни и са довлни. Има и една близка Инсигния 190 коня дизел, също човека няма оплаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои са тези двигатели, лично разработени от Опел, които да са надежни? В конкретика!

Това, че някой няма оплаквания е толкова разтегливо... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опел и добра кола? Никога Опел, ама никога, не са имали собствен сполучлив двигател. Технитя двигатели са и най-големите драми. Скоростните кутии са пълен брак.

Тези двигатели които "прославиха" марката са на косуърд. Сполуливите дизели са на Фиат.

Скоростните кутии, които монтират в момента, мисля че са 8-степени и ако не се лъжа са производство на Aisin, не смятам, че са пълен брак, монтират ги и в куп други коли.

Относно двигателите е истина, че не се славят като най-добрите, но не мисля, че са и чак толкова зле. След като станаха собственост на PSA, ще се ползват техните двигатели, на дизелите им се носи добра слава, отделно мисля, че имат бензинов мотор, разработен съвместно с БМВ (1.6 с турбо).

Редактирано от piccinini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кога Aisin се имат за здрави кутии? 1.6 турбо е доволен маслояд. 1.4 турбо е на Фиат, и не е никак лош двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Хайде и аз станах собственик на Супърб 2 Фейс Лифт малко употребяван :doubleup: . Сега само маслата да му сменя в Еуратек да не му падне гаранцията. Хич не ми се ходи при тях предвид славата им. Някой да има идея дали са толкова зле колкото в миналото, или с една смяна на масла и филтри ще се справят?

Редактирано от nevermess
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със смяна на масла и филтри ще се справят. Ако не ти се ходи при тях, не ходи. Обслужването на автомобила няма общо с гаранцията му (скоро го научих). Можеш да отидеш където си пожелаеш, при положение, че при евентуална гаранционна претенция, имаш документите да докажеш, че автомобила е обслужван според предписанията на производителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "nevermess" - Честито. Гаранционен ли е "Superb"-а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.