Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Радиатор какъв и откъде


N1Master

Recommended Posts

   Здравейте, от известно време ми се налага да доливам 2-3 пъти по малко в разширителния съд на охладителната течност (антифриз). Бордкомпютъра ми сигналилзира първо преди около месец, и от тогава миналата седмица пак, но днеска вече като долях за 3 път си дадох сметка че не е само от горещините да се е изпарило известно количество и като се загледах видях че сълзи отдолу под радиатора - явно ще трябва нов. Засега е малък теча, първия път долях около 300 мл, втория път и сега по около 250 мл, та общо взето няма и литър тотално, ама едно е ясно ще ми трябва нов радиатор.

 

   Колата е Октавия 3 - септември 2013 г,CKFC 2.0 дизел 150 к.с.  (от Германия е колата и не е в гаранция)

 

Дайте съвет откъде и какъв радиатор да взема !

 

Благодаря предварително.

 

P.S. Гледам, че и радиатора на климатика е тръгнал да заминава в долната си част ламелите са позаминали и е въпрос на време и той да сдаде багажа - така че сигурно и той ще се нуждае от смяна. Само се чудя дали да сменям и двата сега, че може цената да скочи доста, ама пък с едно разглобяване и сервизиране ще мина наведнъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че е от радиатора? Може да е от снадката на вход/изход и да подлизва. А за климатика, т’ва че са се посплескали някои ламели - не е грижа :)

Като цяло, най-добре е да си я видят в читав сервиз и да ти кажат к’во-що. Пък ти да решиш. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.