Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с климатик на Октавия 2000г , 1,9TDI, 90 к.с.


Mitko9308

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

От скоро съм собственик на Шкода Октавия 1 (комби). Искам да попитам дали някой е имал проблеми с модула за управление на климатика ( който се намира под поставката на акумулатора)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди да се занимаваш с тоя модул ,подай ток на перките директно да видиш дали вартаят .Аз купих модул смених го и пак нищо .Излезе че и двете перки не работят ,малката ремонтирах а голямата смених от голф 3 малко е по малка с 1-1,5 см но пасва идеално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах и двете перки, като директно подадох напрежение от акумулатора. Изправни са. Интересното е, че замерих напрежението на бобината (от компресора на климатика) и ми дава едно постоянно напрежение от 5V. Според мен там трябва да е поне 12-14V. Прав ли съм?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си уточнил при каква позиция на климатика ти са тия 5в. ?!?!? Ако и при изкл. има някъде окъсяване в инсталацията и там ти ги мериш! Ако е при вкл. климатик 5в. означава че нямаш маса се губи някъде ако всичко останало е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те са постоянни... Дори и без да съм дал на контакт, към буксата за бобината се подава 5V напрежение.

 

Подадох напрежение директно към бобината с кабели, запалих колата и климатикът тръгна без проблеми. Това ме успокои и знам, че бобината е изправна.

 

Днес пробвах с друг модул, обаче ефект нямаше. Не е от него. Ще продължа да търся причината, може да имам прекъснат кабел или хлабава връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Иди до някой сервиз за климатици да проверят има ли фреон, и дали е под налягане

2. Провери с Ом метър датчиака за налягане на системата позиция 2 в схемата

https://workshop-manuals.com/skoda/octavia-mk1/heating_air_conditioning/heating_air_conditioning/air_conditioner/summary_of_components_for_air_conditioning_and_heating_engine_compartment_(manual_control)/.

С Омметър трябва да дава съпротивление.

3. Провери с Омметър поз. 5, трябва да дава някакво съпротивление. Не трябва да е пълно късо или мегаоми.

4. Проверка на изправността на вентилаторите, с Ом метър мериш и трябва да дава съпротивление от няколко мегаома. 

5. Проверка на датчика за защита от прегряване на мотора. Тук са два вида с Омметър трябва дава на две от позици съпротивление в Омове.

6. Проверка на блока за управление на вентилаторите. За съжаление тук няма как да симулираш сигнали и ти трябва колега за донор за тест. 

7. Проверка на състоянието на управлението на климатика (врътките в купето, копчето за пускане, копчето за рециркулация на вътрешния въздух, и т.н.)

 

Успех с CHEK LIST - а !!!!!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под позиция 5. (датчика за защита от прегряване), какво имаш в предвид? Датчика , който е в долната част на радиатора( за темп. на охладителната течност ли) ? Относно другите варианти, всичко е изпълнено и изправно. Тези дни ще я закарам на авто еладжия да видя какво ще кажат разбиращите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешате е моя Поз.5 ( на схемата ) е датчик мерещ външната температура. намита се под кората на чистачките.

                          Поз. 7 ( на схемата ) са намира на блока на двигареля. служжи при температура над 112 градуса, да спре климатика, за да разтовари и охлади двигателя.

Редактирано от The_big_frend
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

С извинение за късния отговор.

Проблемът е бил в дефектирал пресостат. Явно този, с който съм го пробвал първия път е бил дефектен. Смених пресостата (след като се допитах до еладжия) и всичко сега е наред. Благодаря на всички за съветите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.