Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подмяна на дюза на предни чистачки за ОК2


edisonov

Recommended Posts

Здравейте

 

Понеже дясната дюза нещо почна да не пръска както трябва на мъгла като лявата, пръска на струя и то доста на високо основно по тавана въпреки , че е свалена най-долу, мисля да я сменя като ме интересува някой правил ли е процедурата?

 

Сама дюза е няколко лева и бих я смел веднага, но ме притеснява да не счупя нещо при демонтажа на старата.

 

Или пък ако има някакъв начин за почистване на дюзата без да се сваля също е вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това лесно ще го направя, но мен ме интересува как се изважда самата дюза. Дали ще я почистя или ще я сменя все трябва да я извадя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте бяха ръждясали и аз с една игла и спирт ги отпуших. Вече 5-та година я тикам без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам със спринцовка и спирт или оцет. Но имах мерак направо нова да сложа. Ако все пак разбера как се маха ще я сменя. Незнам само дали няма подгрев защото тогава цената е доста по дебела но сега и да искам немога да установя това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Виж  линковете дано се орентираш

https://www.drive2.ru/l/3838355/

Тук сменят на ауди с такава от шкода(номера по етка1Z0955985 )

Да я видиш  какво е всъщност

И да я счупиш струва 11.10лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На другата ми Октавия1 така пръска и моята дясна на струя.Пробвах чистене с игличка,демонтирах я да я кисна в оцет(подхваща се леко от задния край и с лек натиск отдолу бъркам под кората с пръст излиза.Маркучето го стопирам да не падне на долу в пространството под корите с щипка отгоре на кората) и при монтажа пак така.При по внимателно взиране забелязах едно зъбче около металните топченца на пръскалката да стърчи напред.Не знам каква му е ролята,но го натиснах да потъне и се започна да пръска на мъгла.Наскоро пак беше изкочило и пак на струя пръскаше.Огледай има ли разлика между лява и дясна пръскачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ще видя какво ще измисля, но първо ще пробвам със игла и промиване пък после може и със смяна ако не стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Само за информация дюзата се вади много лесно. Трябва само да се повдигне пластмасата под чистачките и от долу лесно се надига сама дюза от леглото си и излиза. Самото маркуче е със скоба коята се издърпва и си излиза съвсем лесно. Иначе за сега почистването свърши някаква работа. Промих с препарат за котлен камък и поизкиснах в оцет и сега пръска на мъгла, но не чак като другата, но като за дясна ми е ок. Проверих за чисто нова - 11,97 лв оригинална, но ще видя колко ще издържи почистването и ако не е много ще купя и нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дюзите се настройват за ъгъл. Пъхаш иглата вътре в отвора и както е монтирана и плавно ползваш иглата като лостче на джойстик да нагласиш къде да пръска точно. Може някоя пластмаса да и пречи да пръска добре.

Поне моите се гласяха така. Шкода Октавия 2, 2008-ма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с ъгъла къде да пръскат се гласи и без игла само с пръсти тъй като се мърда цялата средна част на пръскалката. Но проблема ми не е от това, а от това че самата пръскалка вътре се беше задръстила и пръскаше на 1 струя към лявата част на стъклото. След почистването се пооправи и за сега е Ок

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.