Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на Octavia III 1.6TDI 4x4


silazarov77

Recommended Posts

Здравейте,

нов съм във форума, но очаквам в скоро време да стана постоянен член, тъй като съм се спрял на автомобила от заглавието - Octavia III 1.6TDI 4x4 105 к.с. Тъй като попаднах и на друг форум на Шкода регистрих тема и там във връзка с покупката на автомобила. Харесал съм колата, закарах я в сервиз при майстор, който ми беше препоръчан. Това, което ме притеснява е, че дори след като колата е работила малко, т.е. двигателя не е загрял, след загасване се включва перката, работи известно време на пълни обороти, изключва и след известно време пак се включва, след което отново изключва. При диагностика на компютър се появява грешка: 

 

P068B00 - ECM/PCM Power Relay De-Energized Performance-Too Late - active/static.

 

Това което прочетох в Интернет за тази грешка е, че може да се дължи на 3 причини (лаик съм на тема автомобили и е възможно да не съм си ги превел правилно):

1) Повреда на контролния модул;
2) Повреда на захранващото реле на контролния модул;
3) Окабеляване.
Някъде четох и за изгорял бушон.
 
Ако някой е има опит с отстраняване на подобна грешка моля да сподели. Ценна ще ми е и информацията за финансовата страна на въпроса (колко би струвало това реле или този контролен модул). Особено модула ми звучи като сравнително скъпа част.
 
Благодаря предварително.
Редактирано от silazarov77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси Петър - Pepino. Има тема тук с инфо за него, а т’ва е телефона му - O888 9OO 96O. Освен т’ва може да посетиш Трансексперт. Аз така бих процедирал. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси Петър - Pepino. Има тема тук с инфо за него, а т’ва е телефона му - O888 9OO 96O. Освен т’ва може да посетиш Трансексперт. Аз така бих процедирал. Успех!

Благодаря ти за съвета, ще се възползвам от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.