Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стандарта на живот в България


ID A

Recommended Posts

 

А масовия потребител на тези кредити/лининги взима суми, които няма как да покрие с наличните си финанси, и в повечето случаи се "изфърга" с ТОП телефон, ТОП кола или ТОП нещо си, което след време (месеци/години) му излиза олеле майко...НО се създава илюзия за теб, за мен, за Гошо съседчето за един фейк "висок стандарт".

Това ме върна в 2010, имах един познат на познат, който бачкаше цяла седмица, за да може в петък вечер да вземе един Ескалекд под наем и за няколо часа да стане вип лайно. Та същото това лайно веднъж ме беше запушил пред един паоно бар, охраната ми се надува 20 минути докато най-накрая намериха вип лайното. Тоя като ме видя, като се насра за точно 5 секунди от вип лайно срана обикновенно извиняващо се лайно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 256
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Цецо75

    32

  • The Best Forman

    26

  • mishoo

    26

  • Алекси Георгиев

    22

Най-много писали в темата

Това ме върна в 2010, имах един познат на познат, който бачкаше цяла седмица, за да може в петък вечер да вземе един Ескалекд под наем и за няколо часа да стане вип лайно. Та същото това лайно веднъж ме беше запушил пред един паоно бар, охраната ми се надува 20 минути докато най-накрая намериха вип лайното. Тоя като ме видя, като се насра за точно 5 секунди от вип лайно срана обикновенно извиняващо се лайно :D

 

Е баш за това говоря. И после като се видят 15-20 такива "випаджии" на ден в трафика и си казваш "Баф маааааму, в България много се вдигнал стандарта"  :eusa_liar:

 

Аз за това и казах в по-предишен пост, че всичко е един балон (благодарение на лизинги/кредити, които в много случаи стават необслужваеми), но колегата не ме разбра правилно и ми скочи...

И пак факти цитирам :

 

" България е сред лидерите в Европейския съюз по дял на необслужваните кредити. Страната е на пето място в ЕС, като към юни миналата година лошите кредити са 12.1% от всички отпуснати заеми и аванси, което е три пъти повече от средното ниво за ЕС, което е 4.6%. Това показва работен доклад на Европейската комисия... "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С голямо задоволство отбелязвам че приказките тръгнаха към финансова култура и грамотност.. И към банки.щото с тях зле ама без тях още по зле! И всеки като казва си е прав за него си.Ама..Има общовалидни правила за работа с банките които са писани с кръв (разбирай с пари :D ) Та ако представлява интерес искате ли да Ви ги обобщя в най основни линии кога ние работим за банката и кога банката работи за нас !

Защото наистина има случаи които можеш да накараш банката да работи за теб! Може да го играе нотариус арбитър и куриер!

П.П

Та искам да Ви кажа един казус.Преди години трябваше да извърша една дейност.Която ми е напълно законна разрешена и прочие.Обаче концесионера каза че за да стане мойта работа иска подкуп! Иначе няма да стане! И ще ме забави с година да речем(което е възможно). Абе направо рекет!

С цялата си душа така гадно ми стана че викам ще умра ама няма да платя (десетки хиляди).

Накрая времето ме притисна.И викам ще плащам.И той се хили - Няма проблем даже документ ще ти дам да те улесня :wacko_2:

Къв документ бе??  За рекета ли?! -Направо в шаш изпаднах.

Е издаде- Най обикновенна фактура. Към исканата от него сума начислил ДДС ! Каза ще си го вземиш обратно.

Като основание - Консултантски и други услуги.

Е с таз хартишка рекета от наказателно действие се превърна в търговска сделка! И не мога да имам претенции за нищо !! И доволен.Каза че много хляб имало да ям докато го стигна и половината му финансов капацитет!

Та да знаете - Ако на рекет или откуп платите ДДС - става чиста търговска сделка.Даже и ще ви похвалят че пълните бюджета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак да съм ти скочил...

За тази процентна разлика спрямо EU, основен виновник е БНБ. БНБ заедно с КАТ са в постояно съперничество за първото място по абдикация от отговорност и задължения.

И днеа видях нейде залепена обява "Отпускане на кредити с лошо ЦКР". Това аз ли да го контролирам, лакомата институция, която ги отпуска или глупака, който ги тегли. На финала тези, които сме редовни платци го отнасяме с повкшаване на лихвите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не споделям мнението, че като имаш кеш и взимаш на лизинг е оправдано. На практика се пилеят пари така. Парите в банката се олихвяват на смешни лихви. По-добре е да ги "спасиш" чрез инвестиция/закупуване на нещо. Относно кредитите, затова има застраховка в цената на ресурса, ако стане нещо и човек е възпрепятстван.

До голяма степен е оправдано, защото вноската ти остава непроменена за срока на лизинга, но днес с 200 лева ще си купиш 200 хляба, а утре 150. Освен това можеш да си вложиш парите и те да ти носят нещичко, макар и малко, вместо да ги дадеш на някого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема е интересна и много верни неща са написани. Според мен стандартът на живот в България е приличен в момента.

Но хората не са щастливи както бяхме ние като деца. И не е само от възрастта. В момента ги няма китните български села.

В съседните държави това не е чак в такава форма. И в Гърция се обезлюдяват села и се увеличават Солун и Атина,

и в Сърбия -  Белград и Ниш растат за сметка на селата. Но такова нещо като СевероЗападна България няма на Балканите.

А може би и в Европа.

За празните глави на високи постове в държавата няма какво да обсъждаме, защото все пак са поправими - ще се появи евентуално някой и

айде да не за 800 дни :D , ама за 900 ще поизчисти. Но селата - кой ще ги напълни? Училищата - кой ще ги напълни?

Да не говорим за неща като читалища, църкви.

България няма , ако мога така да кажа 'тил', няма потенциал, няма бекграунд .

Иначе сме добре , за момента София е да го кажем Ок. ;)

Добре сме , ама сме някак виртуално добре - на глинени крака. 

 

p.s. Отказвам да повярвам, че след нашето поколение няма да има кой да работи, няма да има знания и подготовка, да поеме щафетата.

В сегашната ми фирма имаме все пак един младеж, който може, ама то е 1/100, ако не и 1/1000. Надяваме се да отгледаме още.

Трябва си 'образование след Вишу-то' . Така се оказа.

Редактирано от FAV135
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във въпросните 2 града живеят "само" някакви си 50% от населението на България.

 

Във Враца, Монтана, Видин колко фейсови ще видиш и колко "нови" въобще?

 

Не е тайна, и че повечето от новите коли са лизингови, апартаментите също, телевизори, айфони и тн пак. Българинът обича да показва "висок стандарт", за да дразни Гошо или Пешо от блока, но в повечето случаи няма реално покритие (целия живот му е в кредити и лизинги).

Много точно казано!

Браво.

 

От всички дето си изброил, като изключим някои от колите на СОТ 161, на останалите 1бр. от автопарка чисто нова е с по-ниска цена от средностатистичекса Шкода втора ръка в тоя форум.

По големите градове е фул макс с чисто нови автомобили. В София и Варна вече не мога да видя Октавия 3 пре. Всичките са Фейслифта.

На Кока Кола колите са взети под наем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.