Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Полиране на фарове


Mupo88

Recommended Posts

Здравейте,

 

От известно време наблюдавам, че фаровете ми се "белят" или поне така изглежда...  Започна в края на фара, но в момента се е "Стекло" леко надолу.

 

Някой имал ли е подобен проблем и полиране дали ще помогне?

 

Благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Полиране ще помогне временно и след това ще стане по лошо. Трайния вариант е следния: Взимаш шкурка 2000 водна 1 лист, сваляш ги от колата, търкаш докато падне всичко това което е започнало да се бели. След това ги миеш с вода и веро, облепваш непрозрачната задна част с хартиено тиксо и вестник и пръскаш фаровете с пистолет хубаво 2 или 3 ръце с автомобилен лак двукомпонентен. 100 грама лак комплект с втвърдител стига точно за двата фара. Лак на флакон спрей не става!!!! Всичко с шкурката и скоча илзиза около 15 лв и фаровете стават чисто нови. След години ако лака се нарани от камъчета повтаряш процедурата и пак са нови. Успех!

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя единия си го полирах

1. При приятел - изкара 3 месеца

2. Сам - пак толкова

3. Срещу 10 лв ми го направиха като нов и повече от година не мръдна, а можеше за още 10 да ми го и лакират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай координати на тия пичове с полиране и лакирането, че имам един дърт фиат с помътнели фарове и искам да го "поглезя".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз правя така :1.измивам хубаво.2.водна шкурка 2000 мокря и търкам,ама преди това облепям със хартиено тиксо да не надраскам боята около фара.3 водна 2500 и пак мия.4 купих си някаква полир паста за 5лв не и знам името от спициализиран магазин за бои само 100-200 грама стига за много коли .и ефекта трае 2 години после пак избеляват :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

За съжаление малко се притеснявам да нанасям лак или паста... Ако ги търкам само със шкурка и ги оставя по този начин, ще има ли някакъв ефект?
Също така ако търкам с паста за зъби, гледах в интернет и изгледжа наистина много добре, ще има ли пак ефект :)

 

Другото, което видях в Бриколаж:

https://www.mr-bricolage.bg/bg/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3/%D0%98%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE-%D0%B8-%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B0%D1%80%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB/%D0%9A%D0%9E%D0%9C%D0%9F%D0%9B%D0%95%D0%9A%D0%A2-%D0%97%D0%90-%D0%9F%D0%9E%D0%9B%D0%98%D0%A0%D0%90%D0%9D%D0%95-%D0%9D%D0%90-%D0%A4%D0%90%D0%A0%D0%9E%D0%92%D0%95-5-%D0%A7%D0%90%D0%A1%D0%A2%D0%98/p/985421

Редактирано от Mupo88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ги търкаш само със шкурка и ги оставиш ще станат толкова зле, че няма да ти се вярва. Слагай лак без да се притесняваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ги търкаш само със шкурка и ги оставиш ще станат толкова зле, че няма да ти се вярва. Слагай лак без да се притесняваш.

 

Ще пробвам за сега с пастиране на фаровете, а другото ще направя както казваш. Наистина се притеснявам от лак, много хора са ги направили жълти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми координати мога да кажа горе долу, просто ги видях докато карах и спрях. Мисля се казва бул. Асен Йорданов. От Кауфланда като караш към Тоягата - посока Пловдив, от лявата страна има една гумаджийница и автомивка. е където е автомивката полират и стъкла.

https://www.google.bg/maps/@42.6730668,23.3870532,3a,75y,8.86h,88.66t/data=!3m6!1e1!3m4!1sDtsU4Gm8wFIsYXgVwBO9lA!2e0!7i13312!8i6656

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си хора, които се занимават с полиране и рециклиране на фарове. Дават и гаранция. Ако не сте сигурни в това което правите, по-добре не го правете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разкажа и моят опит в собственоръчното полиране на фарове. За щастие колата беше служебна и не ми дремеше супер много какво ще се получи, по-скоро тествах, но с цел да стане перфектно, разбира се.

 

Фаровете бяха матирали и леко пожълтели. Взех най-гъстата паста за зъби - мисля, че беше някакво колгейтче. Не помня вече. Специално я купих, за да тествам. Намазах фаровете и започнах търкане с четка за зъби. Търках, като луд доста време... :) Оставих да изсъхне пастата, както е и после пак почнах да търкам, както си беше изсъхнала пастата. Още по-сложно стана! Горе-долу по около час на фар. Накрая измих - фаровете лъснаха, виждаха се крушките, но имаше следи от пастата - "облаци"/"паяжини".  Бях си взел водна шкурка 1800-2000 или нещо подобно... Продължих с търкането. 

 

Резултатът беше - никога вече тази глупост няма да направя. На служебна кола, за да подобриш осветеността и да махнеш жълтеенето и матирането на фаровете - окей е, но в никакъв случай с подръчни средства не стават кристални и готини, както трябва да станат. Лак ще искат, определено, но и това не бих сложил, а по-скоро прозрачно фолио или нещо, което се пръска отгоре, като покритие, за да запълни драскотинките, които реално се премахват, когато имаш машинка и ползваш и кече с подходящата паста и стана супер сложно... предпочитам да дам по 10-20лв/фар за полиране, да им лепна отгоре едно фолио и да забравя за доста дълго време! :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://m.facebook.com/4car.bg/

 

Не правя реклама, коментарите са все добри. Не съм пробвал, но изглежда като най лесния от всички варианти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нашумя напоследък, да... И аз ги гледах. Обаче... същото нещо става и с WD40 :) Без майтап - чистят се, но при определени условия. :) Защото, ако са матирали много - няма оправия с WD-то:

 

 

Тук е по-видимо, даже:

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То по-скоро отгоре това е някаква "оксидация" или нещо такова - не си спомням как се казваше точно... Ако са матирали от камъчета, търкане с четки, препарати на мивката или от слънцето и е станало доста твърдо вече - само с полиране се оправя. Аз това с WD-то обмислям да го пробвам на Санта Фе-то на фаровете /пластмасови са си/, но не ми остава време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда... Няма да стане - трябва безцветен лак, издържащ на UV лъчите и т.н. Общооо взето, трябва да го направи някой, който знае. 

 

Можеш ли да снимаш, да го видим как изглежда белещото се нещо? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда... Няма да стане - трябва безцветен лак, издържащ на UV лъчите и т.н. Общооо взето, трябва да го направи някой, който знае. 

 

Можеш ли да снимаш, да го видим как изглежда белещото се нещо? 

 

Малко по-късно ще добавя снимки на фаровете. Странното е, че фаровете си бяха много добре и изведнъж се случи това нещо, след пътуване до морето :) Явно морският въздух не влияе добре на шкода :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожълтяването на фаровете е защото са от поликарбонат. Тоя поликарбонат дава фира от UV лъчите. За да се получи нещо качествено и наистина трайно:

1. Трябва да се отнеме/полира повреденият слой.

2. Трябва да се нанесе защитно/лаково покритие върху здравият слой, който се появява след премахването на повреденият.

 

И двете стъпки се изпълняват със специализирани препарати и от човек, който знае какво прави. Специализираните препарати обикновено са на разфасовки 1л. и е тотално неизгодно да си ги закупувате. Полир "пастата" на 3M, която е специално за поликарбонат беше към 200 лв. шишето ако не бъркам.

На всяка по-добра автомивка ще ви ги "опаткат" за 20 кинта и резултата ще е траен и прекрасен. Не се вкравайте във филми !!!

 

p.s. - И в никой случай не си давайте парите за някви тъпи кърпички и прочие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожълтяването на фаровете е защото са от поликарбонат. Тоя поликарбонат дава фира от UV лъчите. За да се получи нещо качествено и наистина трайно:

1. Трябва да се отнеме/полира повреденият слой.

2. Трябва да се нанесе защитно/лаково покритие върху здравият слой, който се появява след премахването на повреденият.

 

И двете стъпки се изпълняват със специализирани препарати и от човек, който знае какво прави. Специализираните препарати обикновено са на разфасовки 1л. и е тотално неизгодно да си ги закупувате. Полир "пастата" на 3M, която е специално за поликарбонат беше към 200 лв. шишето ако не бъркам.

На всяка по-добра автомивка ще ви ги "опаткат" за 20 кинта и резултата ще е траен и прекрасен. Не се вкравайте във филми !!!

 

p.s. - И в никой случай не си давайте парите за някви тъпи кърпички и прочие...

 

Където казва един приятел: "Анджък, каза го баш!". :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полирането на фаровете го правих на Мица и ефекта беше "Уоу!". Изкараха повече от година и така я продадох. Момчето което я купи я закара на мивка където я измиха с безконтактно и фаровете побеляха още същата седмица.

 

Сега, ако трябва да повторя операцията пак бих си ги полирал сам, но бих сложил фолио вместо лак. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мисля след полиране да поставя фолио. Преди време гледах едно на 3М, специално за стъклени витрини, UV и ударозащитно, шум... напълно прозрачно... Изобщо не се разбира, че има фолио. Поне това видях на стъклена врата. Но, дали ще могат да се направят извивките.

Фаровете на моята Фабия са още добре за 8г., но забелязвам наченки на помътняване. Колата си е уличница и е късмет, ако нацелим сянка. Слънцето определям за основна причина за съсипването на пластмасовите фарове.

Възможно е и всекидневното ползване на къси светлини, защото започнаха да се променят точно в центъра срещу крушките.

Редактирано от stocher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са снимки в момента:

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=opt1535206077b.GIF

 

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bwy1535206094h.GIF

 

Утре ще качи снимки след процедурата, стига да не вали :) (Поради някаква причина не мога да кача само снимките във форума...)

Редактирано от Mupo88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.