Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно скърцане "отпред в ляво"


cenarius

Recommended Posts

Здравейте,

 

Колата ми издава странно скърцане/свирукане отпред в ляво. 

 

Закарах автомобила в "доверен сервиз" качиха на подемник и диагностицираха - втулки на носач, шарнир. 

 

 

Миналата седмица разглобих носачите, смених задните тампони, предните изглеждаха идеално. И задните бяха ок, но това е друга тема.

 

Шарнира левия беше "охлабил", но видимо нямаше абсолютно никакви дефекти. Все тая  - смених и него. 

 

 

Подкарах колата и о,чудеса. Щастие. Няма звук. Да, ама от втория ден пак си скърца и свирука. 

 

 

Това което забелязах, след като разглобих беше очевидно скъсване на гумената част на кормилните накрайници, както левия, така и десния. 

 

Ще ги купя и сменя, след това ще се ходи за "alignment" или на български как му казваха да вкарат колата да ходи "направо". 

 

 

Освен накрайниците какво друго да гледам за евентуален източник на свирукането? Тампони на стабилизираща щанга? 

 

 

Колата си я правя сам, така че приемам всякакви съвети.

 

Поздрави! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скърцането може би е от тампони на стабилизиращата щанга но свирукането по скоро накладки или лагер 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От накладки ме съмнява :/ Сравнително нови са на 5000км и досега не са правели проблем. Възможно ли е запекъл спирачен апарат? Лагера как мога да го хвана ? Ще се опитам да направя клип утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е лагер. Когато свирука, натисни леко спирачката и виж дали изчезва. Ако има апарат, който задържа, съответното колело ще грее.

Тампони на стаб. щанга е скърцане и се проявява при преминаване на неравности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напръскай със силиконов спрей навсякъде където има разни тампони.

При смяна на маншоните първо  почисти и смажи кормилните щанги и рейката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирука е страхотна дума  :beach_2:

 

Иначе - скърцане/свирукане и на мен по-скоро ми изглежда на тампони на стаб. щанга. Другото, което ми се е случвало, ама на Вектрата, не кака Шкода - не, е шарнир, направо като от опера бяха и двата..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобно миналата година, но от дясно (и беше точно от шарнир, но шарнира беше в окаяно състояние, изпокъсан и пълен с пясък. Сегашния си беше като нов, само леко охлабил). По-скоро обаче звука беше на умиращо желязо. Нещо подобно, на звука издаван от Battlestar Galactica, когато тръгна да се разпада :)

 

Сега е по-мелодично някак си :) Тезни дни ще сваля гумата и извадя пиновете за почистване. 

Редактирано от cenarius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам как ги махате шарнирите? Днес сменях предни амортисьори и видях, че шарнирите са за смяна. Опитах единия да го махна с чукане и напъване с лост, но не излезе от шенкела. Май ще си купувам скоби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябват никакви специални инструменти.

 

Първо развиваш гайката, оградена със зелено. Това се прави, докато колата е "натоварена" че ако излезе шарнира от "леглото" си и трудно се развива. Мисля че беше 19мм. 

 

После с чук удряш където сочи червената стрелка и той шарнира сам ще си падне.

 

 https://imgur.com/a/xgPkCZN

 

Поздрави! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го удрях отстрани, а не централно на болта. Доста бой изяде. Писна ми всяка година шарнири да сменям и все най - скъпите слагам. Вече само най - евтиното и сменям сам.(така или иначе 1 година им е срока) :) Кормилните накрайници са същата работа, от както смених оригиналните за около година и половина се разлопват.  :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тампони на стабилизираща щанга съм сменял няколко пъти от там винаги мие тропало никога не съм чувал скрибуцане или свирене. шарнира  оригиналните май са с 18 ключ(поне мойте така бяха) аз сложих шарнири as metal 21лв бр преди 2 месеца надявам се да изкарат повечко .Че тези дето са в маркови кутийки  незнаеш вътре кво  купуваш. Аз за тва на кормилните накайници им смених само маншончетата(бяха сцепени) щото от оригиналното по здраво няма .

Смениш ли веднъж почва една смяна...шарнирите  бях ги купил но ме домързя да ги сменя и се разт. колега Mahorec какви марки слага и от кои  магазини ги купува да знаем да не слагаме такива

 колега 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накрайниците честно казано не знам каква марка са, защото ги сменя и купува майстора, който прави реглажа. Имам едни сменени накрайници, които са на 8 месеца(заради рециклиране на рейката, смених и тях) и са по - зле от оригиналните смъкнати от колата. Шарнири съм пробвал на Moog, Meyle, Swag, Vaiсo всичко е един боклук. Като магазините са най - различни. Като се започне до евро07(там никога повече) и стигнем до ауто+, мототехника и т.н. Вярно, че живея на разбита улица, ама....

Но, виж тампони един път съм сменял преди 7 години и са още здрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, Тампоните и лагерите на предните амортисьори ги смених с лемфьордер миналата година и сега, като смених амортисьорите ги видях, че не са се смазали. Като се наканя някой уикенд да сменям шарнирите, може и да пробвам тази марка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то лемфьордердера са само легенда вече май  преди 5 г  смених   задния  тампон на носач с такъв или поне кутийката беше такава от евро 07 другия с swag от косер  познай кой смених отново след 2г а с другия още карам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е купувай ментетата на евро 07 и после се оплаквай, че са боклуци. Тампоните на макферсона и тампоните на носачите (предни и задни) са ми лемфьордер и до момента са с 50 к километра пробег, а колата беше при майсторите миналата седмица и те не им намират забележки.

Още повече, че колата се кара с 16ки през лятото. От Евро 07 и течност за чистачки не трябва да се взима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имаш някаква лична обида към тях или имаш някакви доводи? 

 

Питам, че аз само там имам отстъпки и ...... Цените им с отстъпки са на половина от където и да е другаде... Може би autopower дават малко по-високи цени от тях само. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам лично отношение, признавам. Заради тяхна ролка менте, която цъфна на 10 к километра скъсах ангренажен ремък с последващите от това екстри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:/ 

 

Точно от тях съм си взел пълн комплект ролки, водна помпа и ремъци за моята шкода. Смяната мислех да я права идните няколко хиляди километра :/ 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и от каде да взема истински лемфьордер -то май тая марка си смени името вече. можеби в ЕТ ще са по качествени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.