Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

MFD2- не чете дискове


fatrat

Recommended Posts

Здравейте. Имам ок2 с въпросата MFD2 система. Чейнджъра е в багажника , при смяна на дисковете (4 сменени и 2 оставени от преди това) 4-те нови не работят. Записал съм ги в аудио диск( по 15-16 песни) , на мп3. При отваряне стои известно време на Track 1 и дава Error CDC. Сто процента бъркам някъде, но не знам точно къде, ще се радвам да споделите къде е проблема. Също така има ли някакви дискове за нави за въпросната система и възможно ли е да се закупят. Питам защото имам ненавист към афтърмаркета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не разбрах ... записал си ги в аудио формат или в мп3?

 

пробвай да направиш СD в аудио формат като го запишеш на най-ниска скорост.

 

карти за бг няма. тази медия с чехнджъра можеш да я ползваш само за аудио СД. ДВД и мп3 не поддържа.

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудио диск на най ниската степен на записване, но самите песни са си mp3. Питам да не трябва да са .ogg или .wav формат, но до колкото разбирам от аудиотехника ми се върти в главата зацапана оптика и от там да дава тази грешка. Та в този ред на мисли добър сервиз някъде и ориентировъчня цена :) ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така няма да стане, ти си направил диск с mp3-ки, а чейнджъра не може да чете такъв формат.

 

Относно формата, различно е ... просто в самата записваща програма трябва да кажеш, че искаш да направиш audio disc и тя ще конвертира мп3-ките като музикални тракове.

Ето малко инфо по въпроса с форматите https://www.bandcds.co.uk/faqs/what-format-are-audio-cd-files-in-an-explanation-of-the-cda-and-cd-da-format/

На компютъра трябва да ги виждаш като .cda файлове.

Обикновено CDто e около 74 min музика, така че не би трябвало да започне записването ако се опитваш да запишеш повече музика.

 

 

Щом ти чете оригиналните дискове, оптиката си е ОК.

Но за да не я товариш се препоръчва да си печеш CD-тата на бавна скорост.

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така на Неро 12 версия ги записвам аудио диск и отдолу вместо mb-ти пълня min- даже за нарочно сложих по 15тина песни до към 60 минути да не пълня на макс диска. Освен да опитам с някоя друга програма по-читавичка отново :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не ти е проблема в програмата, а във формата в който ги записваш. Пробвай с .wav формат би трябвало да стане, просто един диск(700мб)  няма да може да събере повече от 18 - 20 песни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то няма много начини ... 

после като отвориш Audio диска с компа, трябва да виждаш списък от .cdа файлове, трак1, трак2 и тн ... 

 

друго, което се сещам, медията на която пишеш трябва да е CD-R (т.е. диск за еднократно записване, без презапис)

да не е CD-RW или нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще опитам утре още едно cd да направя с друга програма. Намирисва ми че трябва да си го закарам за ремонт някъде, та ако знаете препоръчайте някое място в София :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.