Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Първият дефект на 10-тата година


tonymont

Recommended Posts

Дойде време да получа първия дефект. Случва се на десетата година на автомобила. Отказа заключването на задна лява врата. Моля дайте линк, ако знаете къде във форума има дискутирано по темата. Търсачката намери само темата за заключване за малки деца. Благодаря на тези, които ще се отзоват! Хубав ден да имате!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем.

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/54458-странен-проблем-със-задно-дясно-стъкло/?hl=дясна

 

 

Задължителна проверка на всички кабели и пинове, които са в гофрираните съединения на вратите.
Може и да е микроключе.

 

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/50494-задна-дясна-врата-не-се-заключва/?hl=микроключе#entry358438

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено проблемът е в скъсан кабел. Провери ги в гофрето. При мен беше комункационния и докато се сетя да ги дръпна по-силно, за да ми остане единия в ръката кво ли не правих, включително и размяна на електронния блок на двете задни врати.

Редактирано от ognjano
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела е лесния вариант. За съжаление в по-масовия случай е ключето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се разбира каква е колата, но предвид, че е 2008г., най-вероятно е с класическите микроключета.

Вариантите са два:

Нова брава - около 360 кинта + каквото ще платиш за труд където ще я сменят.

Рециклиране - http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/37409-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B0%D1%80-%D0%B2-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%B5-%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BA%D0%B0/?hl=maximum+key&do=findComment&comment=249323

 

Аз на тоя етап трети вариант не съм намерил. На Октавията ми са оправяни и четирите при Влади, Супърба гледам, че ЗЛ е тръгнала и при мен, така че пак той ще я оправя. Аз лично не знам за друг човек, който рециклира, а съм питал на над 10 места. Не защото съм недоволен от него, а защото се намира на пи*ка си чичина от мен и всяко каране на колата при него ми е голям филм. Даже се чудя като му я закарам за ЗЛ дали да не рециклира и останалите четири направо, че да не го мисля.

 

п.с. - Има вероятност и кабел и друг проблем да е, ама по мое мнение много малка.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай "субтитри" от къде се купуват тия китайци? Имаш ли опит с тях? Да не умират за по два дена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, благодаря за съветите, които давате. До този момент не успях да поправя заключването. Вероятно ще се наложи да посетя Владо, особено след написаното за него.

Бих искал да ми отговорите, микроключето има ли отношение към отключването на вратата. Питам, защото когато я заключа принудително( заключвам я бутайки с отверка пласмасовия палец, който се намира под тапичката) и после я отключа с достанционното, вратата се отключва. Дърпах кабелите един по един в гофрето, всички са здрави или поне не забелязах нищо притеснително. При отключване и заключване ясно се чува, че нещо щрака. Когато при заключена кола отворя задна дясна врата(тя е дефектиралата, а не както съм написал в първия си пост, задна лява) не светва плафона, около десет секунди нищо не се случва, после се активира алармата, която е заводска и би трябвало да ползва контакт на същото микроключе. От пет поредни опита, три пъти пищя алармата, два пъти гробно мълчание, докато не раздвижа рязко и енергично вратата. Тогава алармата сработва.В този ред на мисли остава само въпросното микроклче да не ползва един и същи контакт, а различни, т.е. един не контактува добре и не дава верига, другите са добре, както механически така и електрически. И накрая, моля кажете къде се намира сервиза на Владо. Аз живея в Козлодуй и ще трябва да се обаждам за да не пътувам напразно няколкостотин киломеъра. Наскоро смених акумулатора с нов( оригиналния се предаде след 10г вярна служба) та може ли това да е променило нещо в софтиера?

Авомобила е октавия 1.9тди, закупена от еуротек през декември 2008г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше задна дясна. Проблемът се оказа в кабелите на предна дясна (очевидно комуникацията минава през нея).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервиза в София е MAXIMUM KEY в Люлин. Ако проблема е в микроключето не работи плафона, но най-добре е да отидеш в сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.