Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Осветление в жабата


edisonov

Recommended Posts

Здравейте

 

Днес забелязах, че осветлението в жабата на моята Октавия 2 свети постоянно дори когато е затворена. Беше тъмно и на първо четене не можах да да видя някъде да има бутон за включване и изключване. Жабката се отваря и затваря без проблеми, но светлината спира само след заключване на колата и ми се струва , че има проблем.

Та въпроса ми е има ли бутон за включване/изключване (едва ли няма) и къде се намира, както и какъв може да е дефекта и как да го отстраня. Утре ще огледам и на светло , но малко предварителни указания ще ме улеснят за което благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

 

Но това плафонче не може ли само да се извади или трябва да се извади цялата жабка? Как се сменя крушката ако се наложи? За мен вариант е и само да махна крушката да не свети не ми трябва особено и ще мина без нея. Само да не ми изхаби някой път акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изважда се цялото плафонче с крушката без сваляне на жабката. От едната страна се закопчава с 2 зъбчета. С минусова отвертка се вади, но няма да излезе лесно. Предполагам, че самия механизъм се е поразместил. Там има една пружинка, която евентуално не е на мястото си и от там идва проблема. При мен крушката беше изгоряла и като я сменях, не бях сглобил правилно плафончето и се получваше същия резултат при затворена жабка пак си светеше отвътре. Като се напасва пружинката е голяма мъка. Снимки с положението й.

 

038782429.jpg?r=0  038782434.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много Благодаря за отговора. Вече ми стана ясно какво да правя. Ще проверя дали случайно не продават целия плафон за да съм подготвен ако го счупя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали може да ми дадеш линк към Али-то ако имаш под ръка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но ще мина без покупка на ново. Оправих старото. Беше се извадила пружината от едната страна и даваше постоянно контакт. Не се оказа сложна работа и сега вече е Ок като не успях да счупя нищо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.