Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с заден ляв прозорец


Надов

Recommended Posts

Колеги наскоро купих О2 комби L&K 2007г.

Имам проблем с заден ляв прозорец, при зададена посока нагоре той слиза и обратно.Когато заключа колата прозореца пак слиза (не винаги). Смених машинката с такава от vw Passat 2005 въобще не тръгна, сложих и моят модул и пак взе да върти посоките. Не знам какво да правя помогнете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, според мен или на моторчето (по скоро на моторчето) са обърнати посоките или на копчето. А от копчето на вратата как се държи, пак ли е на обратно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както от мойта врата, така и от задната изпълнява една и съща функция, без промяна. Четох в бришкода че било често срещан проблем,оправял се с кодиране на машинката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги наскоро купих О2 комби L&K 2007г.

Имам проблем с заден ляв прозорец, при зададена посока нагоре той слиза и обратно.Когато заключа колата прозореца пак слиза (не винаги). Смених машинката с такава от vw Passat 2005 въобще не тръгна, сложих и моят модул и пак взе да върти посоките. Не знам какво да правя помогнете.

Това го разбирам като "тръгва нагоре, и след малко се връща". Ако е вярно, най-вероятно сработва защитата против прещипване на ръце, пръсти и каквото друго някой реши да сложи там.

Проверете дали самото стъкло се движи плавно и дали нещо не му пречи. Най-вероятно нещо товари моторчето и затова връща ход. Не е изключено и самото моторче да се е износило и да отчита по-голямо съпротивление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не сме се разбрали.... При натиск на бутона (няма значение дали е задна лява или от шофьорската врата) посока нагоре прозереца слиза до долу, натискаш посока надолу прозореца се качва нагоре. Посокитв са разменени и то само на тази врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава най-логично ми звучи да се разменят кабелите. Може би вратата е пребоядисвана или е правен друг ремонт и са обърнали кабелите при сглобяването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как в маншона е на букси към колонката на вратата, а в бйксата за машинката върви и цднтралното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как в маншона е на букси към колонката на вратата, а в бйксата за машинката върви и цднтралното.

На самата букса могат да се разменят кабелите. Може би са разменени там или някъде нещо попътя на кабелите...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги проблема е решен!!!

След ходене до еуротек и получаване на оригинален номер на машинкатаи подмяната и с такава, всичко си дойде на мястото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Имам същия проблем ! След прочитане с ВАГ КОМ - пише че модула е дефектен, но си работи с обърнати команди. Пробвах с кодиране на модула, но не стана.

Всичко това се получи преди доста години, когато колата беше в един сервиз и не не беше палена много време - акумулатора беше "паднал".

Ако колегата има подобни наблюдения и спомени от какво се е появил проблема, нека сподели.

Говорих с човек от ЕураТек и той ми каза, че :  "програмира се с обратно напрежение".

След като прочетох това, мисля да отида и да поискам да оправят модула, като преди това ще го маркирам.

Така поне ще разбера, дали наистина сменят модула или само го програмират и после ни пълнят главите с глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.