Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да разбием тоя мит! :D


nZero

Recommended Posts

Здравейте тъй като вече ставам банален с темата "криви дискове" пиша за последно. Миналата година сложих нови дискове феродо с комплект накладки на същата марка. Година след това .. диска уж се изкриви, сложих нови дискове оня ден със същите накладки, понеже накладката си е здрава  и не е мръднала. Всичко беше тип-топ, още даже ги разработвам. Старите ги пуснах на стругар, да видим какво що има по тях, и отговора беше че въобще не са криви дисковете? Е аджеба, нямам логично обяснение .. на тоя мит. 
Октавия 1 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много писано в различни теми по този въпрос.Може да е; тампони на носача,лагерглавина,кормилен накрайник,баланс на гумите. Провери всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на SvPopov и добавям възможни причини - некачествени дискове или рязко охлаждане след загряване от вода по пътя!

Защо аз си карах жигулката с 20годишните й дискове, Москвич Алеко с 15годишни дискове, Пежо 405 с поне 15годишни дискове..., без проблеми, защо...?

Не смятате ли, че темата криви дискове е актуална от 10-15на години...! Защо...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"четох някъде" че колкото и да ги пазиш в началото,една по-сериозна дупка на пътя им ебава мамата ако са "топли".

Ще поразрови и ще цитирам мнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично, за 16 години с О1, никога не съм имал проблем с криви дискове! Сменил съм два комплекта, не защото трябваше, а просто така сметнах за необходимо. Но никога не съм усещал тресене при спиране... Аз също съм се чудил всеки път като видя някой да пише по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз седма година карам с дискове на Феродо. 120 000 км. Дори наскоро разлепих вътрешна накладка и феродото се заклещи между диска и шенкела. Диска посиня, но след няколко дни си оправи цвета и даже не ми тресе.

 

http://www.img-share.eu/f/images/565/44486071_254991778695343_3853928498921996288_nHkqnwwV3q5iOLzd9kauP1540150285.jpg

 

 

http://www.img-share.eu/f/images/565/44575415_582727088804971_2005097106951372800_n5SG4lqP6g3bcYO6mn5Qe1540150321.jpg

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Добре ли сте с руския ?

Звучи професионално и технически издържано, Да за мотори, но аналогия има.

http://uacar.net/user-assa-dalli/shest-mifov-o-tormozah-437/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.