Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Recommended Posts

Здравейте, Колеги,

От известно време се чуваше леко виене при маневриране с ниска скорост. Преди седмица проверих нивото на хидравличната течност и се оказа под минимума.

Купих си един литър оригинална течност G 004 000 (зелена на цвят) от Еуратек и долях. След няколко километра и маневриране, долях още малко, след като се е обезвъздушила системата. Така нивото беше на около 1 мм под белега за максимално ниво, а общо съм долял под 100 мл.

Сега за около седмица е спаднала с около 1-2 мм и в момента е по средата между максимума и минимума, като през седмицата не съм карал колата.

Купих автомобила миналата година през август, като след около 10000 км мисля, че нямаше промяна в маслото. В края на април тази година беше в сервиза за ремонт на окачването и там бяха ремонтирали болта на рейката. Доколкото казаха монтьорите от там, рейката е била рециклирана, поради което си мисля, че вече може да не е в много добро състояние.

Засега ще наблюдавам нивото - за да е достоверно предположението, мисля, че трябва поне месец наблюдение. Възможно ли е да се променя с промяна на времето? Наклонът на улицата, на която е паркирана колата, до каква степен влияе? В момента я паркирам на сравнително равно място.

Ако загубата е поради някое съединение или маркуч ще е добре. Ако не - предполагам, че може да е от рейката? Четох различни теми и стигам до извода, че в моя случай може би е по-разумно да се смени рейката с такава втора ръка, ако тя тече, тъй като вече е рециклирана веднъж.

Благодаря Ви предварително!

Поздрави,

Ники 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери за омасляване маншоните на кормилната рейка. Даваш пълен ляв или десен и гледаш. Ако няма нищо сваляш едната стяга на маншона  и пак проверяваш.

В повечето случаи течността се събира в маншоните и протича от там. Провери и около хидравличната помпа.

За рециклиране на рейка има доста писано във форума и можеш да прецениш как да действаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.