Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колебание в оборотите на празен ход О2 1.9tdi


NikolayCenov

Recommended Posts

Здравейте колеги. Колата е Октавия 2 2005г 1.9 tdi с мотор BKC 105кс DSG6 на около 300 000 им. От известно време забелзяам проблем с оборотите на празен ход. Няма значение дали е студена или топла ..иначе пали дет се казва от "четварт". Забелязва се едно леко претрисане И се едно за секунда падат оборотите и после пак си стават 800. Смених горивния филтър с нов оригинален но проблема остана. Маслото и то е ново пак от Еуратек Shell helix ultra ect 0w30 . Имам VCDS и мога да последна, ако кажете къде е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем на окти 1.9 тди помпа дюза 2003-та, след смяна на температурен датчик (този който е за показанията на таблото) се оправи, смених и термостат който си беше за смяна.

При мен варираха, при запалване изхвърляше оборотите до към 1000 и..после падаха до 600, и когато реши се оправяше....нищо периодично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостата е на 1 година Берх, и като гледам по темп. Датчик на таблото който се вижда и на кломатроника в сервизен режим като стойност колата държи 88-90 градуса което според мен отхвърля варианта темп. Датчик. При мен и оборотите падат не чак до 600.. Ми нещо от рода на 750.. Защото по сделката за обороти почти не се забелязва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте отново. Днес ми остана малко време да закача колата на диагностиката. Може ли това претрисане от 819 до 840 оборота да е от някоя заминаваща си Дюза? Ето и скрийшот. На мен тези параметри нищо не ми говорят.

 

Untitle1d.jpg

 

Untitle41d.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е колебанието на оборотите да е от голямата стойност на TORSION VALUE "-2.5" като гледам трябва да е +-0.5. Това означава ли че ремъка ми е за смяна или трябва само да се промени тайминга (закъснението) на ремъка? В шкода колко струва тази услуга?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.