Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прекъсва на бензин

Guest

Recommended Posts

Здравейте колеги от известно време карам октавия 1.6i 75кс.Проблема е такъв че прекъсва на бензин като и подавам газ при шофиране иначе на място работи добре сменил съм дросел(минал е адаптиране)  нови ,кабели ,свещи ,палец дистрибуторна капачка въздуш-филтър при смяна на свещите едната свещ имаше масло.по нея след като я извадих .При адаптиране на дросела копма показа че не работи.ланда сондата не съм майстор затова питам за съвет възможно ли е и.да имам запушена бензинова дюза.Ако имате някакви насоки казваите ще.бъда благодарен

Редактирано от Guest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема е сходен, затова ще ти задам няколко въпроса, за да уточним какво е при мен и какво е при теб. По-късно ще събудя и моята тема - ако искаш виж какво съм писал, че сега нямам много време.

Колата ти има ли газова уредба?

Маслото по свещите е от издухана гарнитура.

Не разбрах - при адаптиране на дросела, кое не работи - дросела или ламбда сондата?!

Проблема с дюзите също е възможен.

Разхода на гориво завишен ли е?

Нищо ли не ти казаха тези, които ти правиха колата? Такива неща се хващат лесно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи колата няма газова след като адаптираха дросела( работи добре след адаптиране) майстора ми каза че ламбдата  сондата не работи  вярвам му защото взех втора ръка сонда с уверение че работи за прецакана дюза не ми каза  но както и да е за разхода да харчи гориво около 10 литра градско при неработеща сонда .Колата на място работи много добре даже днес ми.направо впечатление след като свърших работа запалих колата тръгнах по.магистралата колата вървеше много добре без да прекъсва.Прибрах и ми се наложи пак да излезна колата започна пак да прекъсва имах усещането.че не стига гориво мъчеше се и нямаше мощност имах усещането че работи на 3-цилиндъра .И мен ме съмнява да не е някоя дюза затова тази седмица ще и взема добавката Бардал за бензинов мотор  които и маистор да съм питам всеки я препоръчва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо смени гарнитурата на клапаните за да не цапа свещта.

преди 36 минути, skodafen написа:

провери цилиндъра с мазната свещ има ли компресия 

Няма да е лошо, но ако няма компресия в някой (той не казва кой е омаслил) цилиндър, то не би ли трябвало да пали с мъка ?! 

Също си мисля, че с умряла ламбда сонда, разходът градско ще му е много повече от 10/100

Може да гадаем по 100 причини - добре е да се мине на една добра диагностика на живи данни. Така ще се види цялостно смесообразуването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам октавия със същия мотор и  скоро минах през този филм.... При мен вземаше въздух между дроселовата клапа и всмукателния колектор. Ако не е сменяно уплътнението е добре да се смени. Проверете и болтовете които държат дроселовата клапа дали стягат добре - при мене два превъртаха и се наложи подмяна с по-дълги. 

Иначе смених почти всичко от изброено - дроселова клапа (постоянно набиваше грешки и не искаше да се адаптира), свещи, кабели... и все имаше едно леко придърпване/притрисане. Преди няколко дни смених термостата, че нещо бавно вдигаше работна температура и за мое учудване сега колата работи като часовник, не прекъсва/придърпва дори и на студен двигател. 

Според мене проверете тези неща след всичко сменено до момента...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи колата няма газова след като адаптираха дросела( работи добре след адаптиране) майстора ми каза че ламбдата  сондата не работи  вярвам му защото взех втора ръка сонда с уверение че работи за прецакана дюза не ми каза  но както и да е за разхода да харчи гориво около 10 литра градско при неработеща сонда .Колата на място работи много добре даже днес ми.направо впечатление след като свърших работа запалих колата тръгнах по.магистралата колата вървеше много добре без да прекъсва.Прибрах и ми се наложи пак да излезна колата започна пак да прекъсва имах усещането.че не стига гориво мъчеше се и нямаше мощност имах усещането че работи на 3-цилиндъра .И мен ме съмнява да не е някоя дюза затова тази седмица ще и взема добавката Бардал за бензинов мотор  които и маистор да съм питам всеки я препоръчва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.